Pozor na mýtne brány! Fotobunka odfotí tvoj priestupok - Čakaj doma pokutu!

Pozor! Spoločnosť SkyToll, ktorá u nás prevádzkuje mýtny systém, sa rozhodla, že si posvieti na nedovolené predbiehanie a prekročenie rýchlosti! Tento systém v spolupráci s políciou dokáže odfotiť tvoj priestupok a zaslať ti pokutu priamo domov! Znie to desivo? Podrobnosti v článku!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
13.05.2015
Diskusia:

Pozor na mýtne brány!...

Auto-moto zaujímavosti

Pozor na mýtne brány!

Spoločnosť SkyToll, ktorá u nás prevádzkuje mýtny systém sa rozhodla, že si posvieti na nedovolené predbiehanie a prekročenie rýchlosti. Tento systém v spolupráci s políciou dokáže odfotiť tvoj priestupok a zaslať ti pokutu priamo domov! Znie to desivo? Zdá sa, že pomocou tejto metódy odzvoní ďalším nepotrestaným priestupkom!

Mýtne brány po úprave dokážu zaznamenať porušenie rýchlosti a nedovolené predbiehanieZdroj: freewaylogistic.sk

Rozšírenie možností uplatnenia fotobuniek

Mýtne brány už dnes disponujú systémom fotobuniek zaznamenajúcich evidenčné číslo vozidiel, ktoré nezaplatia mýtny poplatok. Po úprave fotobuniek sa rozšíria možnosti ich uplatnenia. Ak SkyToll posunie polícii záznamenaný dopravný priestupok, príslušníci zákona budú mať všetky právomoci na uplatnenie priestupku a jeho pokutovanie na základe takzvanej objektívnej zodpovednosti.

Pokuta vám týmto spôsobom príde domov poštou do niekoľkých týžďnov... Zdroj: freewaylogistic.sk

Prechod fotobunkou si mnoho z nás ani neuvedomí...

Najčastejšie dochádza k porušovaniu rýchlosti a nepovolenému predbiehaniu na úsekoch, kde nebývajú časté policajné hliadky. To, že ako vodiči prechádzame popod mýtnu bránu, si mnoho z nás ani neuvedomí. Na mýtne brány si však treba dať pozor! V praxi to znamená, že podobne ako v zahraničí, bude vinníkovi po zaznamenaní priestupku domov doručená pokuta. Tú možno čakať niekoľko týžďnov po priestupku. Vlastne si vodič, ktorý zvykne podľahnúť "čaru drobných priestupkov," nikdy nebude istý, či mu domov nepríde pokuta naviac. 

Fotobunky zaznamenajú priestupok a posunú informácie políciiZdroj: youtube.com

Pasca na problémových vodičov už čoskoro?

Týmto krokom Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky potvrdilo úvahy o spojení kontroly elektronických diaľničných známok s kontrolou dodržiavania dopravných predpisov. Ako sa vyjadrila Alena Koišová z tlačového oddelenia ministerstva, pre úspešné prepojenie oboch systémov je potrebné vykonať niektoré expertné analýzy, ktoré zatiaľ nie sú k dispozícii. Ako informuje denník Sme, tento systém využívaný na zaznamenávanie vozidiel porušujúcich rýchlostné limity a nepovolené predbiehanie, bude zavedený aj u nás. Myslíte si, že takáto zmena previnilcov zákona odradí? Hodnotíte túto zmenu pozitívne alebo ste zásadne proti? Na základe tohto rozšíreného využitia mýtnych brán, ktorý je v platnosti v mnohých krajinách, sa zdá, že nám neostane iné, len sa s touto skutočnosťou vyrovnať.

Tento systém sa využíva v mnohých krajinách Zdroj: expressandstar.com

zdroj: emyto.sk, expressandstar.com

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Video: Unikátne rotačné vozidlo do najextrémnejšieho terénu!Na internete môžeš natrafiť aj na tento ruský stroj. Je velmi nezvyčajný. Toto rotačné...11. Máj, 2015
02Video: Nikdy nepodceňuj starú dámu s baseballovou palicou!Bezpečnostná kamera zachytila mladého pankáča, ktorý ukradol staršej žene parkovacie...12. Máj, 2015
03Video: Údržba ciest na ruský štýlO nebezpečenstve alkoholu za volantom netreba hovoriť. Čo sa stane po požití alkoholu pri...12. Máj, 2015