Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Renault Espace: Nové luxusné SUV

Kritici hovoria, že to už nie je Renault Espace. Ako sa ti nové rendery možného budúceho vzhľadu páčia? Bude Espace úspešným luxusným SUV modelom? Rival Nissanu Qashqai a Peugeotu s 3008 a 5008 s výkonom 280 koní! 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
12.03.2023
Diskusia:
Sledujte nás na:

Renault Espace- Nové...

Auto-moto zaujímavosti

Renault Espace dostal zaujímavý vzhľad, ktorý dokonale kopíruje povahu a línie moderného luxusného SUV, ktoré sa stane bestsellerom.

Kritici hovoria, že to už nie je Renault Espace. Ako sa ti nové rendery možného budúceho vzhľadu páčia? Bude Espace úspešným luxusným SUV modelom? Rival Nissanu Qashqai a Peugeotu s 3008 a 5008 s výkonom 280 koní! Zdroj: auto-moto.com

Renault Espace = istý bestseller

Pozeráš sa už na 6. edíciu populárneho modelu Espace. V období začiatkov diváci len ťažko mohli porozumieť snahe výrobcu o odklon od kategórie praktických MPV. Rozmery zaradili Espace postupne na špičku segmentu kompaktov. Prečo? V porovnaní s predchodcom je 6. generácia o 14 centimetrov kratšia. Prinesie posádke aj viac miest na sedenie. Dĺžka kabíny s tretím radom sedadiel sa dá zväčšiť na 2,48 metra.

Nové rendery s možnou podobou

Renault aktuálne ponúka prvé rendery svojho nového rodinného SUV. Premiéra vozidla je plánovaná už na začiatok jary. Môžeme sa tešiť na vozidlo, ktoré bude priťahovať pohľady všade tam, kde sa ukáže. Espace bude vychádzať z typu Austral. Týmto krokom sa stáva silným rivalom Peugeotu 5008, Seatu Tarraco, ale aj Škody Kodiaq či Volkswagenu Tiguan Allspace. Konkurencia zvučných mien má čo robiť, aby nebola zrazená na kolená a skončila kariéru s príchodom nového Renaultu Espace.

Nový Espace 6. generácie

Krivky sú poriadne zmyselné. Espace. Technicky ide o modernejší a luxusnejší, predĺžený Austral. Odvezie až 7 osôb. Veľkosťou bude o 14 cm kratší ako predchodca a bude priestornejší. Finálny vzhľad sa už od grafiky francúzskeho magazínu AutoMoto nemá príliš odlišovať.

Renault Espace - nové rendery možného vzhľaduZdroj:

Odvezie 7 osôb, cena

Renault výrobou 5 aj 7-miestnej verzie ide „na istotu.“ Podobnú stratégiu volia lídri segmentu, Nissan Qashqai alebo Peugeot s 3008 a 5008. Aký ďalší rozdiel v porovnaní s predchodcom? O 2 500 eur vyššia cenovka je s ohľadom na zmeny trhu viac ako pochopiteľná a stále výhodná.

Výkon 280 koní

Model ponúkne výkonnejší E-Tech Hybrid so spaľovacím motorom o výkone 150, 170 koní. Už v v roku 2024 chce výrobca ponúkať plug-in hybrid s výkonom 280 koní. Ďalšie informácie spojené s potvrdením pohonných agregátov nie sú oficiálne potvrdené.

Renault Espace - nové rendery možného vzhľaduZdroj: auto-moto.com

Je alebo nie je to Renault Espace?

Najkrajšie časy má podľa kritikov tento model už za sebou. Tak, či onak, o tomto automobile budeme ešte počuť. Nový Espace VI predpovedá perfektné vyhliadky na úspech. Bude Renault Espace novým luxusným SUV, ktoré rozhodí vody konkurenčných modelov?

Zdroj: renault.com

Renault Espace- Nové luxusné SUV

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Video: Prvé SUV Ferrari exceluje na snehu! Ferrari Purosangue nie je autombil, ktorý sa bežne dostane do podmienok mimo cestu. Táto...28. Február, 2023
02Lacné SUV z Číny: Bronco Defender za 20 500 €!Porsche pre Číňanov. Kríženec Land Roveru Defender a Fordu Bronco berie dych! Jetour...4. Marec, 2023
03Extrémny pokles ceny: BMW 7 lacnejšie o 75 000 €!BMW 740d vo vrcholovej výbave poriadne skočilo na cene. Nečakane, smerom dolu. Extrémny...8. Marec, 2023