Ruský kolos Uran: Všetko možné v Rusku!

Robiť dizajn v Rusku znamená neriadiť sa bežnými konvenčnými trendmi. Znamená to vytvoriť vozidlo, ktoré bude ako z iného sveta. Presne to sa už nežijúcemu dizajnérovi podarilo. Jeho dielo musíš vidieť. Pohon zabezpečuje 16-litrový dieselový šesťvalec s priamym vstrekovaním a kvapalinovým chladením. Čo dokáže Uran SUV beštia z Ruska so spotrebou 0,77 litra na kilometer?

rufus v Auto-moto zaujímavosti
26.06.2020
Diskusia:

Uran SUV - Kolos z Ruska

Auto-moto zaujímavosti

Robiť dizajn v Rusku znamená neriadiť sa bežnými konvenčnými trendmi. Znamená to vytvoriť vozidlo, ktoré bude ako z iného sveta. Presne to sa už nežijúcemu dizajnérovi podarilo. Jeho dielo musíš vidieť.

Ruský kolos Uran: Všetko možné v RuskuZdroj: autoevolution.com

Extravagantné SUV

Ako inšpirácia poslúži výborne odolné vojenské vozidlo pechoty. Genadij Chainov by bol na pozornosť, akú jeho dielo na seba pritiahlo, právom hrdý. Autor vozidla zomrel vo veku 59 rokov minulý rok. Nápaditý model sa stal slávny aj za bránami Ruska, to sa miestnym dizajnérom len tak nepodarí. Miestny trh je presýtený šialenými 4-kolesovými monštrami. Aby tu vozidlo zaujalo, musí sa vedieť odlíšiť.

História

Vozidlo vzniklo v 90. rokoch minulého storočia. Dokončenia sa tento stroj dočkal medzi rokmi 2003 až 2004. Zaujímavé parametre robia z neho neprehliadnuteľný stroj. Pohon zabezpečuje 16-litrový dieselový šesťvalec s priamym vstrekovaním a kvapalinovým chladením.

Ruský kolos Uran: Všetko možné v RuskuZdroj: autoevolution.com

Extrémny pohon

Srdce každého fanatika vojenskej techniky nenechá chladným veľkoobjemová pohonná jednotka UTD-20. Práve tento parameter sa stal srdcom vozidla dizajnéra.  Auto bolo skonštruované pre ruského politika, ktorý sa dostal do Štátnej dumy a bol neprehliadnuteľný aj vďaka vozidlu. Dlhých 10 rokov ostalo vozidlo nepovšimnuté, až následne ho kúpil nový majiteľ, ktorému patrí dodnes.

Ďalšie detaily

Interiér navrhol syn dizajnéra. Odolný oceľový rám chráni 2 palivové nádrže, každá s objemom 120 litrov. Zaujímavým prvkom je aj systém odpruženia. Ten vyniká pneumatickými vankúšmi z autobusu ruského Liaz-u (Likinskiy Avtobusnyi Zavod).

Ruský kolos Uran: Všetko možné v RuskuZdroj: autoevolution.com

Palivová účinnosť + spotreba takmer 1 l na 1 km

BMP-1 disponuje palivovou nádržou 462 l (122 galónov) a prevádzkovým dosahom 600 km. Za pozornosť stojí aj spotreba. Možno predpokladať, že Urán disponuje trochu nižšími parametrami, spotreba však môže byť porovnateľná. Ak sa hovorí, že Rusi pijú veľa Vodky, tak ich stroje pijú veľa paliva. Podľa prepočtov je to približne 0,77 litra na kilometer!

Ruský kolos Uran: Všetko možné v RuskuZdroj: autoevolution.com

Obrie rozmery

Šialené SUV môže mať na ruský spôsob mnoho podôb. Práve táto automobilová extravagancia patrí medzi tie netradičné, ktoré rozhodne zaujmú na prvý pohľad. Môžu za to aj obrie rozmery, ktoré sú jasné už na základe fotografií. Tento automobil bol odtajnený až po autorovej smrti. Názov podľa planéty Urán nie je náhodný nielen vďaka rozmerom. Ako sa ti jeho dielo páči? Výnimočné monštrum, čo povieš? Podeľ sa s nami o svoj názor v komentároch.

Ruský kolos Uran - spotreba 0,77 l na 1 km!Zdroj: autoevolution.com

Zdroj: autoevolution.com

Uran SUV - Kolos z Ruska

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Pomsta vodiča: Šéfove Ferrari prešiel kamiónom!Pomsta šéfovi - Ako najlepšie zničiť Ferrari? Kamiónom! Čo dokáže nahnevaný zamestnanec?...22. Jún, 2020
02Audi po bielorusky: Len 15 koní, jazdí na najdostupnejšie palivoV súvislosti so značkou so 4 kruhmi v znaku, sa každoročne nájde na svete množstvo...8. Jún, 2020
03Nezničiteľný Mercedes dá 210 km/h aj po 47 rokoch!Akú akcelerácku dosahujú 50-ročné vozidlá? Pri vyšvihnutí ručičky na trojcifernú hodnotu je...10. Jún, 2020