S-Works Tarmac McLaren: Bicykel za 20 tisíc eur!

Je možné aby si bicykel mohol dovoliť cenu automobilu, a ešte sa k tomu pýšil exkluzivitou v podobe limitovanej edície v počte 250 vyrobených kusov? Odpoveď je áno, pozeráte sa naň! Tento stroj si to môže dovoliť, s touto kúpou totiž vraj nekupujete bicykel, kúpujete dokonalý, nezabudnuteľný zážitok! 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
06.07.2014
Diskusia:

S-Works Tarmac McLaren:...

Auto-moto zaujímavosti

Uznávaná značka vo svete pedálov

S-Works Tarmac McLaren: Bicykel za 20 tisíc eur!

Značka Specialized je pre fanúšikov cyklistiky ikonou kvality a inovácie na všetkých úrovniach. Nielen čo sa týka horských bicyklov, závodných modelov, ale aj v širokom sortimente cyklistických produktov, prilieb, oblečenia a doplnkov. Stručne povedané, značka Specialized je vo svete pedálov uznávaným pojmom.

S-Works Tarmac McLaren

Čo všetko možno očakávať od Super Biku za 20 tisíc eur s technológiou F1? Spolupráca značiek Woking a Morgan Hill viedla k vytvoreniu najneuveriteľnejšieho závodného bicyklu na svete. Volá sa Tarmac a prihliada výlučne na pocity jazdca a maximálnu kvalitu jazdy.

S-Works Tarmac McLaren: Bicykel za 20 tisíc eur!

Sledujte jeho predstavenie vo videu.

Video: Bicykel za 20 tisíc eur!

Označenie S-Works je ako AMG pre Mercedes

Skutočným pojmom sa značka stala aj vďaka ich "hi performance" kolesám, ktoré sú uvádzané na trh pod značkou S-Works. S-Works ponúka v kocke to najlepšie z toho, čo je "Specialized" schopný ponúknuť svojim zákazníkom, trochu "ako označenia M alebo AMG pre značky BMW a Mercedes.

S-Works Tarmac McLaren: Bicykel za 20 tisíc eur!

Uhlíkové technológie posunuli métu

"Vždy existuje spôsob, ako sa zlepšiť." O tom je presvedčený Mike Sinyard, generálny riaditeľ spoločnosti Specialized. Uhlíkové technológie posunuli závodné bicykle na úplne novú métu, nehovoriac o ďalších vylepšeniach tejto značky.

S-Works Tarmac McLaren: Bicykel za 20 tisíc eur!

Predchodca S-Works McLaren Venge

Keď sa Američania rozhodli pre prvú fúziu a vytvorili predchodcu s názvom S-Works McLaren Venge, využili odborné poradenstvo od najpokrokovejšej automobilky na svete, oslovili F1. Dnes sa rozhodli rovnako. Toto rozhodnutie vdýchlo život aj do špeciálnej novinky S-Works Tarmac McLaren.

S-Works Tarmac McLaren: Bicykel za 20 tisíc eur!

Predchádzajúci model S-Works McLaren Venge.

Váži menej než Venge

Pýtate sa, čo osobitého môžu ešte ponúknuť nový model? Môže byť lepší od predchádzajúceho Venge? Za použitia najnovších inovatívnych technológií a špeciálneho karbónového vlákna je to možné. Podarilo sa okresať hmotnosť v prospech rámu Tarmac o 9 až 11 percent v závislosti od veľkosti rámu

S-Works Tarmac McLaren: Bicykel za 20 tisíc eur!

Body Geometry Fit

S-Works Tarmac McLaren sa podľa všetkého stane vysnívaným bicyklom! Pred nákupom je nutné absolovovať polohovanie Body Geometry Fit, na základe ktorého vám vyberú správnu veľkosť rámu a tie najvhodnejšie komponenty s ohľadom na šírku riadidiel a sedla, dĺžku polohovateľných súčiastoch a ďalších špeciálnych osobných nastavení. Pri nákupe S-Works Tarmac McLaren dostanete špeciálne topánky S-Works Road a S-Works Prevail prilbu. Samozrejme, všetky komponenty a doplnky sú farebne zladené tak aby ladili s bicyklom. Farby a grafika sú vyrobené priamo v McLarene. 

S-Works Tarmac McLaren: Bicykel za 20 tisíc eur!

Jazdec v stredobode záujmu

Prostredníctvom štúdií telemetrie sa piatim rôznym pracovným tímom podarilo po dvoch rokoch práce dosiahnuť špičkový výkon a zlepšienie vo všetkých parametroch. Specialized v spolupráci s McLarenom vyvinula stratégiu konštrukcie, v ktorej je cyklista stredobodom pozornosti. 

S-Works Tarmac McLaren: Bicykel za 20 tisíc eur!

Cena

Cena je stanovená na 20 tisíc eur, ale pozor, musíte sa poponáhľať, v limitovanej edícii vyrobia len 250 kusov tohto vzácneho exemplára. Môžete si ho objednať v predpredaji alebo si vyskladať svoj vlastný S-Works Tarmac McLaren na stránke Specialized. Každý vyrobený kus bude označený svojim menom, označené budú aj kolesá. Prvé dodávky sú stanovené na február 2015. Zaujala vás táto "špecialita" z dieľne tých najlepších? S touto kúpou totiž nekupujete bicykel, kupujete si nezabudnuteľný zážitok, nezabúdajte!

zdroj: www.topspeed.com, www.specialized.com / sworksmclaren

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Video: Keď blondínka tankujePovedzme, že vtipy o blondínkach nie sú pravdivé. Niektoré veci a zvláštnosti okolo ich...5. Júl, 2014
02Dovolenka Low-cost? Chce to kabrio bazén!Ako sa dá spríjemniť jazda v horúcom počasí? Traja mladíci dostali skvelý nápad, nechajte...6. Júl, 2014
03Keď sa veci vymknú spod kontroly!Cestovanie je kažodenná súčasť života nás všetkých. Čo sa stane, keď sa veci vymknú spod...5. Júl, 2014