Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Škoda 105 v totálnom základe, bez opierky hlavy a otvárania dverí!

V dnešnej dobe majú autá takú výbavu, akú by pred pár desaťročiami bežní vodiči považovali za totálne sci-fi. Kedysi boli autá vyslovene o funkčnosti, no s tým, že ľudia chceli vždy čosi lepšie, prichádzali na trh aj lepšie vybavené verzie. Aj taká klasika, akou bola Škoda 105 dostala niekoľko stupňov výbavy. Laikovi to tak možno nepríde, vtedy boli rozdiely úplne iné ako dnes.

Dávid v Auto-moto zaujímavosti
11.08.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: mobile.de

Škoda 105 v totálnom...

Auto-moto zaujímavosti

37 ročné auto bez výbavy

Ak sa povie 37 ročné auto, takmer každý si predstaví auto, ktoré je v porovnaní s dnešnou výbavou vlastne len karoséria na 4 kolesách. No aj kedysi sme mali autá v niekoľkých stupňoch výbav. A Škoda 105 s tým úplne najzákladnejším vybavením sa objavila na portáli mobile.de.

Škoda 105 bola vo svojej dobe bežným a mimoriadne rozšíreným autom. Aj keď si to teraz človek nevie dosť dobre predstaviť, dokonca aj tento model mal niekoľko stupňov výbavy. Ten najnižší s prívlastkom S mnoho ľudí nechcelo ani v tej dobe. Tu máme model M, ktorý je ale v zásade S s neskorším dátumom výroby. V tomto stupni výbavy tu nebolo absolútne nič, ani také veci, aké považujeme dnes za samozrejmosť. Neboli tu dokonca ani lakťové opierky vo dverách, tie boli bez ničoho a celkom rovné. Chýbali dokonca aj lakťové opierky a možno vás to prekvapí, ale vzadu na dverách nenájdete ani švihadielka na sťahovanie okien. Tie sú tu jednoducho napevno, sťahovací mechanizmus bol drahší. Tento konkrétny kúsok je v pôvodnom a takmer originálnom stave. Navyše sú tu práve len lakťové opierky vo dverách a v predných dverách aj odkladací priestor, čo bol luxusný prvok za príplatok v najvyššom stupni výbavy. Dokonalý je aj stav, auto s litrovým motorom s výkonom 44 koní z roku 1985 vyzerá ako nové. Za 37 rokov najazdilo iba 35 170 km, čo je okolo 80 km mesačne. A koľko stojí takýto zázrak bez výbavy? 8 500 €. Nie je to málo, avšak stále sa jedná o relatívne dostupnú čiastku. Kto by však povedal pred niekoľkými rokmi, že sa cena starej Škody vyšplhá až do takých výšin.

Škoda 105 v totálnom základe, bez opierky hlavy a otvárania dverí!Zdroj: mobile.de

Škoda 105 v totálnom základe, bez opierky hlavy a otvárania dverí!Zdroj: mobile.de

Škoda 105 v totálnom základe, bez opierky hlavy a otvárania dverí!Zdroj: mobile.de

Škoda 105 v totálnom základe, bez opierky hlavy a otvárania dverí!Zdroj: mobile.de

Zdroj: mobile.de

ZDroj foto: mobile.de

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA