Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Škoda Enyaq prinesie viac výkonu a viac luxusu

Toto nie je facelift, Škoda Enyaq predvádza len rozšírenie ponuky o niekoľko nových alternatív. Nie je to len na poli výbav, kde pribudne možnosť s označením Laurin & Klement, ale je to aj v samotných sústavách pohonu. Tu sa objaví väčšia batéria a viac výkonu pre bežné verzie.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
25.05.2023
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: Škoda

Škoda Enyaq prinesie viac...

Auto-moto zaujímavosti

V prvom rade sa ale pozrime na novú možnosť výbavy Laurin & Klement. Tak ako sme zvyknutí, je to už vrchol ponuky, ktorý prináša najvyššiu možnú výbavu. V štandardnej ponuke modelu bude teda podsvietená predná maska s názvom Crystal Face, ktorá obsahuje 131 LEDiek, ale v základe budú aj full LED maticové svetlá schopné vyrezávania lúčov, prípadne 20-palcové zliatinové disky, kožené čalúnenie s elektrickým nastavením sedadiel, ich vyhrievaním, ale aj ventiláciou a tiež masážnou funkciou. Tak ako exteriér, aj interiér bude ozvláštnený logami Laurin & Klement. Zvonka budú mať odlišnosti na starosti aj niektoré detaily lakované farbou Platinum Grey. Novinkou vo všetkých alternatívach Škody Enyaq bude aj skrátenie názvu o jednu doteraz vždy prítomnú časť. Písmená iV už v názvoch Enyaqu nebudú. Len pre pripomenutie, táto výbava vzdáva hold zakladateľom automobilky, ktorí sa volali Václav Laurin a Václav Klement.

Škoda Enyaq prinesie viac výkonu a viac luxusuZdroj: Škoda

S príchodom novej výbavy prichádza ale aj niečo iné. Novinkou bude verzia Enyaq 85 Laurin & Klement, ktorá bude mať motor s výkonom 210 kW (286 k). Je zaujímavé, že rovnaký výkon budú mať obidve nové verzie pre zadokolku, ale aj pre štvorkolku. Táto pohonná sústava sa dostane do vozidiel už onedlho a nahradí tak Enyaq 80 s výkonom 150 kW (204 k).

Škoda Enyaq prinesie viac výkonu a viac luxusuZdroj: Škoda

V tejto verzii s označením číslom 85 bude aj iná batéria. Dokáže ponúknuť dojazd až 570 km. Na stovke je so zadokolkou za 6,7 sekundy, štvorkolka je o niečo ťažšia a trvá jej to o štipku dlhšie. Automobilka hovorí že z 10 na 80 % sa vozidlo, v prípade rýchleho nabíjania, dostane za 30 minút. K tomu všetkému je v menu naviac predhrievanie batérie, ktoré môže byť aktivované manuálne tlačidlom, alebo cez dotyk na dotykovom displeji informačno-zábavného systému. Predhrievanie je automatické v prípade, že si zadáte do mapy svoj cieľ a priebežné nabíjania po ceste. Tieto vylepšenia sa dostanú aj do ostatných verzií Škody Enyaq v priebehu tohto roka.

Škoda Enyaq prinesie viac výkonu a viac luxusuZdroj: Škoda

Enyaq 85 Laurin & Klement bude dostupný nielen ako SUV, ale aj ako kupé, čo znamená, že v menej praktickej karosérii pribudnú nové možnosti pohonu. Vlastne sa vyrovnajú s tým, čo ponúka praktickejšia verzia SUV.

Len pre pripomenutie, Škoda Enyaq Coupe bola doteraz dostupná iba ako verzia RS, ktorá mala výkon 220 kW (299 k). Tá v ponuke zostáva, ale verzia Laurin & Klement teda nebude výkonovo príliš ďaleko a ponúkne väčší dojazd. Vlastne sa môže stať, že odteraz bude Laurin & Klement alternatíva omnoho populárnejšia ako verzia s vrcholným športovým označením a ambíciami.

Škoda Enyaq prinesie viac výkonu a viac luxusuZdroj: Škoda

Rozdielom medzi oboma karosériami bude pár kilometrov dojazdu a pár litrov batožinového priestoru. Tu sa dá povedať, že voľba karosérie závisí od preferencií konkrétneho človeka. Jedno je však jasné dopredu, toto bude najviac elegantná alternatíva v ponuke českého výrobcu z pohľadu elektrických vozidiel.

Škoda Enyaq prinesie viac výkonu a viac luxusuZdroj: Škoda

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Škoda Enyaq iV: Špeciálna verzia s obytnou kanceláriou!Práca na cestách? S týmto konceptom žiaden problém. Nielen digitálni nomádi ocenia kvality...4. Apríl, 2023
02Test: Škoda Enyaq RS Coupe - Neprehliadnuteľný elementŠkoda Enyaq je auto, ktoré prináša elektromobilitu s rozumnými dojazdami za celkom...12. Apríl, 2023
03BMW i5: Nová päťka vyzerá takto, nemá veľkú maskuBMW radu 5 je stálica medzi vozidlami vyššej strednej triedy, alebo segmentu E. Je to auto,...25. Máj, 2023