Slovák šéfdizajnér značky Rolls-Royce: Jozef Kabaň prestupuje z BMW!

Slovák bude šéfdizajnérom značky Rolls-Royce! Dizajnér zo Slovenska, ktorý stojí za vzhľadom Bugatti Veyron, si opäť získava celosvetovú pozornosť. Jozef Kabaň bude navrhovať najluxusnejšie mašiny BMW Group. Šéfdizajnér prestupuje z BMW k dizajnu luxusných modelov, ktoré sú známe nezameniteľným vzhľadom a prestížou. Ako úspešný Jozef Kabaň ovplyvní vzhľad značky Rolls-Royce?

rufus v Auto-moto zaujímavosti
04.04.2019
Diskusia:

Video: Jozef Kabaň - Škoda...

Auto-moto zaujímavosti

Kariéra Jozefa Kabaňa naberá opäť nové kontúry. Opúšťa doterajšiu vedúcu pozíciu vo vedení dizajnového tímu BMW, aby sa mohol posunúť vyššie. Slovák, stojaci za vzhľadom Bugatti Veyron, bude sedlať luxusnejšieho koňa. Kam vedie jeho nová cesta? Do divízie luxusnejších mašín pod značkou, ktorá patrí do portfólia automobilov najbohatších ľudí sveta.

Slovák šéfdizajnér značky Rolls-Royce: Jozef Kabaň prestupuje z BMW!Zdroj: mynewsdesk.com, youtube.com/Vag-mag.cz

Kariéra

Jozefova kariéra odštartovala, keď bol veľmi mladý (20). Po tom ako dosiahol úspech s dizajnom značky Škoda, jeho cesta viedla do automobilky BMW. Pozíciu šéfdizajnéra značky teraz opúšťa, aby sa stal šéfdizajnérom luxusnej značky Rolls-Royce! Od roku 2017 J. Kabaň navrhoval autá pre BMW. Rolls-Royce patrí práve do nemeckej skupiny BMW.

Škoda Rapid SpacebackZdroj: skoda-auto.com

Prínos Jozefa Kabaňa vo svete dizajnu

Prínos Jozefa Kabaňa vo svete dizajnu je obrovský. V jeho pracovnom živote sa mu darí dosahovať méty, o ktorých snívajú najlepší automobiloví dizajnéri na svete. Jeho recept na úspech? Tvrdá práca na sebe a 26 rokov praxe a skúseností zo sveta dizajnu.

Jozef Kabaň - Kedysi hlavný dizajnér Škody - Kombínácia estetiky a funkčnostiZdroj: skoda-storyboard.com / ŠKODA AUTO a.s

Príbeh dizajnéra

Jozef Kabaň sa narodil v roku 1973 v Námestove. Jeho najväčšie projekty a míľniky kariéry? Od roku 1999 pracoval pri návrhu vonkajšej podoby kultového Bugatti Veyron. Od roku 2008 šéfoval dizajnu značky Škoda.

Šéfdizajnér značky Rolls-Royce je Slovák: Jozef Kabaň prestupuje z BMW!Zdroj: Vag-mag.cz

Od Bugatti Veyron po Škodu a BMW

Kabaň ohlásil odchod z českej automobilky Škoda do dizajnového tímu BMW group v roku 2017. Odvtedy je vedúcim dizajnérom koncernu. Teraz po 2 rokoch práce je pripravený prijať novú výzvu.

Škoda Kodiaq (Jozef Kabaň dizajn)Zdroj: skoda-auto.com

Prestup do Rolls-Royce

Podľa portálu bmwgroup.com má Jozef Kabaň tie najlepšie skúsenosti, ktoré možno zúročiť pri navrhovaní Rolls-Royce. Jozef Kabaň bol vymenovaný za nového šéfdizajnéra šéfom automobilky Rolls-Royce. Torsten Müller-Ötvös vkladá do práce Kabaňa veľkú nádej. Správu oficiálne potvrdili aj vedúci predstavitelia Rolls-Royce Motor Cars s účinnosťou od 1. apríla 2019.

Jozef Kaban - prestup z BMW k dizajnu Rolls-RoyceZdroj: mynewsdesk.com" data-src="http://resources.mynewsdesk.com/image/upload/c_limit,dpr_auto,f_auto,h_700,q_auto,w_auto/ok6sdntnkge0v7sezpkugq.jpg

Nová divízia - luxusné mašiny

Aktuálny tím odborníkov BMW po odchode Kabaňa bude naďalej riadiť Adrian van Hooydonk. Kto nahradí hlavu dizajnu BMW vo vedúcej pozícii? Miesto slovenského dizajnéra obsadí hlavný dizajnér modelov BMW a BMW M, Domagoj Dukec.

Úspech slovenských dizajnérov

V automobilovom svete je dnes množstvo úspešných Slovákov, ktorí navrhujú dizajn najlepších áut na svete. Čerstvým hlavným dizajnérom značky Rolls-Royce je taktiež Slovák. Jozef Kabaň prestupuje z BMW k novej výzve. V novej úlohe zúročí nielen skúseností z práce pre VW Group. Ako ovplyvní vzhľad luxusnej značky z Veľkej Británie? Môžeme sa tešiť na jeho nezameniteľný rukopis.

Zdroj: bmwblog.comFacebook profil BMW Group Design, skoda-storyboard.comskoda-auto.com

Jozef Kabaň - návrhy modelov počas kariéry

Jozef Kaban, vedúci dizajnu BMW, predstavuje BMW Z4 (2018).

Video: Jozef Kabaň - Dizajn značky Škoda

Video: Nové SUV - Škoda Kodiaq exkluzívna prehliadka exteriér/interiér s Jozefom Kabaňom & CEO Bernhardom Maierom

Video: Jozef Kabaň - Škoda Design

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Putinov Kalašnikov: Maximálka 250 km/h, 100 km/h za 3,5 s.!Hmotnosť 510 kg, motor s výkonom 110 kW a krútiacim momentom 180 Nm. Dokonalý dizajn +...2. Apríl, 2019
02Práca snov: Milionár ponúka 45 000 € za cestovanie okolo sveta!Zárobok 50 000 amerických dolárov, v prepočte približne 45 000 eur ti zaplatí milionár za...6. Apríl, 2019
0323-ročný Ford na predaj ako nový: Nájazd len 662 kilometrov!Populárny Ford Mondeo z roku 1996 - Svetový unikát s takmer nulovým nájazdom v prekvapivom...14. Apríl, 2019