Slovenské BMW 335d xDrive trhá rekordy!

Prednedávnom sa na internete hovorilo o najrýchlejšom naftovom BMW na svete. Teraz sa však niečo podobné podarilo na Slovensku! V súčasnosti sa stále viac hovorí o popradskej spoločnosti Profituning. Práve tá stála za zrodom výnimočného modrého sedanu BMW 335d xDrive! Spraví stovku za štyri sekundy a dosiahne rýchlosť 300 kilometrov za hodinu! Ide o najrýchlejší diesel na svete? Viac v článku!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
20.05.2015
Diskusia:

Slovenské BMW 335d xDrive...

Auto-moto zaujímavosti

Jeden z najrýchlejších dízlov je zo Slovenska!

Prednedávnom sa na internete hovorilo o najrýchlejšom naftovom BMW na svete. Bola to práca firmy AC Schnitzer a išlo o vylepšený roadster Z4. Teraz sa však niečo podobné podarilo na Slovensku! V súčasnosti sa stále viac hovorí o slovenskej spoločnosti Profituning. Práve táto spoločnosť  stála za zrodom výnimočného modrého sedanu z Bavorska! Prečo je tak výnimočný?

Najrýchlejší dízel s evidenčným číslom!Zdroj: bmwblog.com

Parametre

Spoločnosť pôvodom z Popradu zaujala svojou úpravou BMW 335d xDrive. Podarilo sa im z prepĺňaného trojlitra získať naozaj zaujímavé parametre. Z nuly na dvesto kilometrov za hodinu zrýchli vyladený 335d za 15 sekúnd! Spolu s ostatnými parametrami, ktoré sa dozvieš nižšie, ide o skutočne impozantné čísla pre akýkoľvek model, nielen u dieselových motorov! Čo povieš na 324 kW (440 k) a 800 Nm krútiaceho momentu? Pozri si jeho "vyčínanie" vo videu!

Video: Slovenské BMW 335d xDrive trhá rekordy!

Z testu akcelerácie je jasné, že ide o poriadne živého "bavoráka" so závidenia hodným odpichom. Ponúka zrýchlenie z nuly na sto kilometrov za štyri sekundy! Ručička rýchlosti sa dokáže vyšplhať na 300 kilometrov za hodinu! Podľa testovania spoločnosti všetko nasvedčuje tomu, že ide o najrýchlejší diesel na svete! Pre lepšiiu predstavu si pozri toto zrýchlenie vo videu.  

Video: Zrýchlenie BMW 335d

O modrom "bavoráku" zo Slovenska sa hovorí na celom svete. Neostáva len popriať Profituningu veľa šťastia pri ďalšom ladení! Tešíme sa na ďalšie úspechy! 

zdroj: reddit.com, bmwblog.com

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01V max 200: Najlepšie superšporty zatriasli letiskovou dráhou!Ak patríš medzi fanúšikov rýchlych strojov určite si nenechaj újsť podujatie združujúce...19. Máj, 2015
02Dráma za volantom: Žena doplatila na zapálenú cigaretu!Najviac desivých záberov z palubných kamier pochádza z Ruska. Palubná kamera zachytila ženu...19. Máj, 2015
03Neprehliadnuteľné 3D maľby na kapotách: Zaručený spôsob ako zaujať aj bez Ferrari!Poznáš niekoho šikovného, kto dokáže vyčariť na kapote skutočné umelecké dielo? Či už...19. Máj, 2015