Smart exceluje v čelnej zrážke s Mercedesom S-class!

Kto povedal, že malé auto nie je bezpečné? Nový Smart exceloval v čelnej zrážke s Mercedesom-Benz S-class! 2308 kg verzus 1124 kg? Hovoríte, že Smart nemá žiadnu šancu? Budete prekvapení! Sledujte video! 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
17.07.2014
Diskusia:

Smart exceluje v čelnej...

Auto-moto zaujímavosti

Pred pár dňami Smart zaujal svojou extravagantnou ukážkou ohlasujúcou príchod úplnej novinky v segmente mestských vozidiel. 

Čítajte viac tu! Trend malých mestských áut vystriedajú obrovské Smarty! 

Smart exceluje v čelnej zrážke s Mercedesom S-class!

Nová éra bezpečných malých automobilov

Kto povedal, že malé auto nie je bezpečné? Nový Smart exceloval v čelnej zrážke s Mercedesom-Benz v rýchlosti 50 kilometrov za hodinu! A to napriek, takmer, dvojnásobnej kinetickej energii silnejšieho z dvojice - Mercedesu triedy S (222,61 KJ oproti 108,41 kJ). Predstavte si zrážku vozidiel rozdielnych váhových kategórií. Čo tak 2308 kg verzus 1124 kg? Nepredstaviteľné? Výsledok crash testu vás ohromí! Smartu sa vďaka výnimočnému spojeniu skúseností a odborných znalostí podarilo nastoliť začiatok novej éry bezpečných malých automobilov. Smart obstál v nárazových testoch v konkurencii 2,1-krát ťažšej vlajkovej lode triedy S! 

Tridion bunky-špecialita Smartu

Osvedčené Tridion bunky tvoria základ bezpečnosti konštrukcie smartu. Zaisťuje účinnú absorpciu energie v prípade čelného nárazu. Za týmto účelom boli deformačné zóny novej inteligentnej generácie postavené tak, aby boli čo najväčšie. "Rovnomerné rozloženie sily v konštrukcii je dosiahnuté niekoľkými spôsobmi zaťaženia:" hovorí profesor Rodolfo Schöneburg, vedúci oddelenia bezpečnosti vozidiel v Mercedes-Benz Cars pri opisovaní dobrých výsledkov crash testu. "Vysoký podiel ultra-vysokoodolnej ocele zaručuje extrémnu stabilitu pri náraze a chráni tak cestujúcich. Okrem toho nové airbagy a bezpečnostné pásy poskytujú maximálnu ochranu cestujúcich. Ako štandardnú funkciu ponúkajú aj kolenný airbag pre vodiča. 

Smart exceluje v čelnej zrážke s Mercedesom S-class!

Konštrukcia Smartu s bezpečnostným Tridion oceľovým plášťom. Zaujal aj kolennými pásmi.

Smart exceluje v čelnej zrážke s Mercedesom S-class!

Smart exceluje v čelnej zrážke s Mercedesom S-class!

Nové modely Smart fortwo a Smart forfour.

Keď sa spoja znalosti z vývoja v oblasti bezpečnosti a skúsonosti vo výrobe malých vozidiel...

Nový smart fortwo prešiel rovnakým programom vývoja ako napríklad nový Mercedes-Benz triedy S alebo C-Class. Daimler zúročil 75 rokov bezpečnostných odborných znalostí a Smart tiež využil 21-ročné skúsenosti a odborné znalosti vo výrobe malých vozidiel. Toto spojenie zabezpečilo vznik nového bezpečnostného konceptu tejto inteligentnej generácie vozidiel.

Smart exceluje v čelnej zrážke s Mercedesom S-class!

Bezpečnostná filozofia Mercedesu

V súlade s bezpečnostnou filozofiou "real-life" Mercedes-Benz testuje kompatibilitu rôznych vozidiel v car-to-car crash testoch už mnoho rokov. Malé a ľahké vozidlá sú zvyčajne v nevýhode, pokiaľ ide o hmotnostný pomer. Napríklad, pri nehode s ťažším vozidlom to môže viesť k vyššiemu spomaleniu, cestujúci tak čelia väčšiemu pôsobeniu sily, ktoré má často fatálne dôsledky. To je dôvod, prečo Mercedes-Benz všeobecne navrhuje štruktúru tela vozidiel vo veľkých rozmeroch. Schöneburg hovorí: "Aby sme mohli rovnako znížiť zaťaženie malých vozidiel zúčastnených pri nehode, bez toho aby došlo k ohrozeniu pasažierov v našom vozidle, rozhodli sme sa tiež prispieť k dobrému výsledku v týchto "car to car" crash testoch. 

Smart exceluje v čelnej zrážke s Mercedesom S-class!

Smart exceluje v čelnej zrážke s Mercedesom S-class!

Smart obstál v zrážke s Mercedesom!

Smart fortwo spĺňa vysoké bezpečnostné štandardy, z ktorých niektoré ďaleko prevyšujú určené zákonné požiadavky. To sa preukázalo v nárazových testoch. Smart pri zrážke s Mercedesom-Benz triedy S-Class skutočne ohromil! Vzhľadom k tomu, že je to menšie a ľahšie vozidlo, prekvapivo, pri nárazovej rýchlosti 50 km/h Smart ponúka svojim dvom cestujúcim okrem väčšieho priestoru aj vynikajúce šance na prežitie!

Smart exceluje v čelnej zrážke s Mercedesom S-class!

Sledujte video z crash testu. Kúpili by ste si sami takéto vozidlo alebo ostanete vrámci bezpečnosti verní stratégií výberu väčšieho vozidla? Mercedes si rozhodne týmto prínosom bezpečnosti v kategórií malých vozidiel ešte viac upevnil vedúce postavenie na trhu. 

Video: Nový Smart exceluje v crash testoch

zdroj: www.quattroruote.it, media.daimler.com

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Ako sa u nás požičiavajú luxusné mašiny zadarmoKde bolo, tam bolo, bolo raz jedno ministerstvo. Na výkon ministerskej činnosti...15. Júl, 2014
02Nepredajné auto? Omyl, sledujte ako ho predať!Pred pár dňami David Johns zverejnil video na YouTube s názvom "Kúp moju Barinu" s cieľom...16. Júl, 2014
03Luxusná novinka triedy S-class: Oficiálne v predaji!Každý v kútiku duše túži po luxuse. Niekto to nikto neprizná a niekomu sa podarí si svoje...15. Júl, 2014