Špeciálna verzia Pagani Huayra má 6 koncoviek výfuku

Pagani vyrábalo Zondu dlhé roky a Huayra tiež už nie je najnovším modelom. Prvýkrát sa svetu ukázala v roku 2011. Ale to neznamená, že by automobilka tento model posunula do ústrania a nevenovala mu pozornosť. Práve naopak, aktuálne je hviezdou nová verzia BC Pachetto Tempesta.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
12.08.2021
Diskusia:
Zdroj: Pagani

Špeciálna verzia Pagani...

Auto-moto zaujímavosti

Verzia BC samotná je ešte športovejšie ladená a zameraná skôr na okruhy. Poďme si však objasniť, čo znamená skratka BC. Sú to iniciály mena Benny Caiola. Bol to zberateľ áut a vlastne prvý reálny zákazník, ktorý si objednal auto s logom Pagani. To je už dostatočný dôvod prečo má špeciálna séria druhého modelu práve tieto dve písmená v názve.

Druhá časť názvu, balík búrka, čiže v rodnom Paganiho jazyku Pachetto Tempesta ešte zásadnejšie odlišuje túto verziu. Pohon búrkovej série zabezpečuje dvanásťvalec AMG s objemom 6,0 litra, ktorý produkuje, vďaka dvom turbám, 600 kW (815 k) a krútiaci moment vrcholí hodnotou 1100 Nm.

Zaujímavý je výfukový systém. Ten má až 6 koncoviek, čo sa vyrovnáva Bugatti La Voiture Noire. Avšak niekomu môže prísť povedomý ten výkon. Pagani už rovnako výkonný motor nasadil do série Huayra Imola, z ktorej vzniklo iba 5 kusov.

Špeciálna verzia Pagani Huayra má 6 koncoviek výfukuZdroj: Pagani

Pachetto Tempesta ku zvýšenému výkonu a špeciálnemu výfuku pridáva aj balík aerodynamických doplnkov. Napríklad prepracovaný zadný spojler má strednú plutvu a inak vyzerá aj predný spojler na nárazníku.

Novinkou bude však aj nové sanie a tiež inovovaný podvozok. Má byť komfortnejší, čo naznačuje aj fakt, že v ponuke menu bude nové nastavenie Soft Driving. To by znamenalo, že prosby niektorých majiteľov Huayry sú vypočuté a jazda po meststkých a prímestských komunikáciách bude príjemnejšia.

O cene sa, zatiaľ, nehovorí, ale existuje dôvod na výrobu tohto špeciálneho modelu. Pagani Huayra totiž oslavuje 10 rokov na trhu a to znamená, že špeciálna séria je takmer povinná. Na prezentačných fotkách je tento model odetý do veľmi pekného odtieňa zelenej farby karbónu, pri ktorom pôsobia aj čierne karbónové prvky celkom decentne. Ak však budete hľadať dve koncovky výfuku naviac, tak tie nie sú centrálne umiestnené, sú nižšie v difúzore a trochu tak zanikajú.  Koncoviek je však toľko, koľko segmentov zadných svetiel.

Špeciálna verzia Pagani Huayra má 6 koncoviek výfukuZdroj: Pagani

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

015 076 koní, V16 motor: Prekoná Devel Sixteen sľúbených 560 km/h?Výkon 5 076 koní, V16 motor ho predurčujú na šampióna svetových rozmerov. Devel Sixteen...10. August, 2021
02Test: Dacia Sandero Sce 65 – Ako jazdí úplný základ?Ak chcete relatívne veľké nové auto s cenou okolo 10-tisíc eur, tak môže byť práve Dacia...4. August, 2021
03Chiron Super Sport beštia: 440 km/h za 3,2 milióna €!Chiron Super Sport beštia ťa dostane šialenými parametrami, ktoré strhnú nielen Bugatti...8. August, 2021