Spotreba 15,7 l/100 km: 406-koňový Ford Bronco pre V. I. P. klientov!

Koľkým ľuďom na svete sa podarí dopracovať k vlastníctvu stroja, aký nemá obdoby? Ceny stúpajú, výrobcovia zdražujú. Aj tak je však po extrémnych mašinách obrovský dopyt. Bronco horúčka je tu! Ford Bronco Raptor so spotrebou 15,7 l/100 km!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
02.06.2022
Diskusia:
Zdroj: ford.com

Video: 2022 Ford Bronco...

Auto-moto zaujímavosti

Ford Bronco nikdy netrpel nedostatkom záujmu. Zväčšujúce sa publikum ide ruka v ruke so stúpajúcim dopytom. Výrobca však hlási problém. Bojuje s nedostatkom čipov. Tento stav má za následok to, že automobily ostávajú nedokončené a vracajú sa späť do výrobného procesu. To predlžuje čas dodávok, ale aj zvyšuje cenu vozidla.

Ford Bronco Raptor Zdroj: ford.com

Spotreba až 15,7 l/100 km

Tento skvost rozhodne nepatrí medzi dostupné automobily. Môže za to aj rekordná spotreba. Raptor fanatici sú však pripravení tasiť zbrane a aj svoje peňaženky. Je to proste cena za luxus a brutálne parametre, ktoré tieto mašiny ponúkajú.

Ford Bronco Raptor Wildtrak 2022Zdroj: ford.com

V Európe sa (ne)ukáže

Tento predajný hit žne slávu v Amerike a na ďalších trhoch s náročnejšími klientmi. O tom, či sa dostane aj k nám do Európy, možno polemizovať. Šanca bestselleru sa rapídne znižuje aj s prihliadnutím na spomínanú spotrebu. Netreba zabúdať, že nakŕmiť monštrum so spotrebou 15,7 l na 100 km jazdy, to si nemôže dovoliť každý.

Koľkým ľuďom na svete sa podarí dopracovať k vlastníctvu stroja, aký nemá obdoby? Ceny stúpajú, výrobcovia zdražujú. Aj tak je však po extrémnych mašinách obrovský dopyt. Bronco horúčka je tu! Ford Bronco Raptor so spotrebou 15,7 l/100 km!Zdroj: ford.com

Predaj v Európe

Predaje Fordu v Európe z vyššie spomenutých dôvodov stále klesajú. Momentálne sa nachádza krivka predaja na najnižšej úrovni, aká bola v histórii zaznamenaná. Bronco viac ako isto na naše územie  tak skoro nezavíta. Alebo sa treba nechať prekvapiť? Vývoj na automobilovom trhu je skutočne plný nezvyčajných zvratov a toto môže byť jeden z nich.

Ford Bronco Raptor Wildtrak 2022Zdroj: ford.com

6. generácia Fordu Bronco

Nikto by tomu neveril. Bestseller Ford Bronco má na konte už 6 generácii populárnej hračky. Na „modrý ovál“ sa stroj vracia po takmer 25 ročnej prestávke. Teraz ponúka krajší dizajn a množstvo pútavých detailov. Komu sa tento stroj vyslovene páči? Na americkom trhu zažiaril najviac. Jeho predaje sú však prekvapivé naprieč celým svetom. Tu vznikli reči o tom, že sa objaví aj u nás v Európe.

Koľkým ľuďom na svete sa podarí dopracovať k vlastníctvu stroja, aký nemá obdoby? Ceny stúpajú, výrobcovia zdražujú. Aj tak je však po extrémnych mašinách obrovský dopyt. Bronco horúčka je tu! Ford Bronco Raptor so spotrebou 15,7 l/100 km!Zdroj: ford.com

Čakanie na nedodané čipy, odložené dodávky

Kvôli vyššie spomínanému sa na parkoviskách výrobcu parkujú autá, ktoré ešte nie sú dokončené a čakajú na dokončenie, či odloženú zásielku čipov. Práve Ford trpí nedostatkom čipov zo všetkých značiek najviac. Autá, ktoré boli vyrobené už v januári, ešte stále čakajú na nedodané čipy. Podľa oficiálnych informácií, Ford sľubuje ich dodanie, ale najskôr až v auguste. Internet už začínajú zaplavovať fotografie množstva skladovaných áut. Tie sú parkované na veľkých plochách a otvorené priestranstvá priťahujú čoraz väčšiu pozornosť. Belleville Road, blízko továrne v Michigane, je doslova posiata vyrobenými nedokončenými vozidlami.

Smädná mašina

Ak by napriek týmto problémom, vrcholné prevedenie Raptora dotiahlo svoju púť až k nám, istotne by si našlo svojich zákazníkov. Toto sa spája s vysokou spotrebou. A to by sa Bruselu určite nepáčilo. Tieto stroje už v základe produkujú šialený výkon. Základný Bronco s 2,3-litrovým štvorvalcom s výkonom 304 koní udáva podľa EPA priemernú spotrebu 21 MPG, to je asi 11,2 l/100 km. Ešte väčšia je spotreba vyššie postaveného variantu Badlands. Ten disponuje osadeným 2,7-litrovým šesťvalcom s výkonom 335 koní, čo je asi 17 MPG, teda 13,8 l/100 km. Top Bronco Raptor? Šesťvalec trojlitrový s pohonom 4x4 a výkonom až 406 koní. Čo to znamená? 15 MPG, to je brutálna spotreba až 15,7 litra. Tomu sa povie smädná mašina!

Ford Bronco Raptor 2022Zdroj: ford.com

Pokuta 25 555 eur

Rozložené na drobné, to je asi 364 gramom CO2 na kilometer. Súčasný flotilový limit v EÚ je pritom 95 g/km. Čo treba vedieť? Vodič za každý gram navyše platí pokutu vo výške 95 Eur. Už si si to prepočítal? Pokuta mastných 25 555 eur, to je poriadne šialené číslo, čo povieš? Alebo to milovníkovi týchto strojov nepríde predimenzovaná útrata? Vo Francúzsku by ťa táto hračka stála ešte viac. Ako sa ti páči tento dostihový kôň terénnych tratí? Podeľ sa s nami o svoje postrehy v komentároch.

Zdroj: ford.combronco6g.combronco6g.com

Video: 2022 Ford Bronco Raptor

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Škoda Afriq 4x4: Študentský rally Kamiq, ktorý vyrába vodu!Originálny model postavený na základe populárneho modelu s pohonom všetkých kolies,...30. Máj, 2022
02Najväčšie auto na svete: Nádrže na 5600 l nafty, 6 motorov, 15 827 koní!Výkon tejto šialenej mašiny zabezpečuje až 6 motorov. Nádrže majú kapacitu až 5600 litrov...24. Máj, 2022
03Jágr otestoval Kiu EV6 v drsnej havárii: Svetové auto roka 2022 sa osvedčilo! Hokejista Jaroslav Jágr otestoval Kiu EV6 v drsnej havárii. Jágr automobil chváli! Známy...28. Máj, 2022