Táto Škoda Fabia najazdila 1 000 000 km, Škoda dala majiteľovi darček. Aký?

1 000 000 km je pri osobnom aute častokrát hranica, pri ktorej sa všetkým len uznanlivo dvíha obočie. Mnoho áut ju nemá šancu dosiahnuť, hlavne ak sa bavíme o súkromných, nie firemných autách. Občas sa ale aj takýto rekordér nájde. Napríklad v Bosne a Hercegovine.

Dávid v Auto-moto zaujímavosti
21.07.2019
Diskusia:

Táto Škoda Fabia najazdila...

Auto-moto zaujímavosti

1 000 000 km je pri osobnom aute častokrát hranica, pri ktorej sa všetkým len uznanlivo dvíha obočie. Mnoho áut ju nemá šancu dosiahnuť, hlavne ak sa bavíme o súkromných, nie firemných autách. Občas sa ale aj takýto rekordér nájde. Napríklad v Bosne a Hercegovine. Uviedol to portál Sarajevograd.

Rekordná Fabia

Škoda Fabia prvej generácie z roku 2003 na prvý pohľad nebudí takmer žiadnu pozornosť. Málokto by však povedal, že má za sebou rovný milión kilometrov. Majiteľom je pán Mirsad Cosič z Bosny a Hercegoviny. Za 16 rokov prevádzky zvládol 1 000 000 km. To je 5 200 km každý mesiac! Ako to mohol stihnúť? Je taxikár. Ako využíval na svoje podnikanie, no bolo len jeho.

Obdivuhodné je, že kvôli poslaniu taxikárskeho vozidla najazdilo väčšinu svojich kilometrov v meste. To znamená v tých najťažších podmienkach. Čo sa nachádza pod kapotou? 1,9 litrový diesel! Prekvapení? Ani nie. Myslíte si, že je to legendárny motor 1,9 TDI? Omyl! Starší a ešte spoľahlivejší motor 1,9 SDI. Presne tak, ten bez turba s výkonom 64 koní. Iste, je extrémne slabý, ale aj extrémne spoľahlivý a skutočne sa na ňom v podstate nemá čo pokaziť. Aj majiteľ Misad Cosič si auto nesmierne pochvaľuje. Dokonca sa ho ani ešte nechce vzdať. Údajne dodnes plní presne to, čo od neho majiteľ chcel. A za extrémny nájazd sa mu Škoda odmenila.

Nové auto?

Nedávno dosiahla hranicu 1 000 000 km stará Toyota. Japonská automobilka sa majiteľovi odvďačila naozaj štedro. Dala mu celkom nové auto aktuálnej generácie! Ako si váži niečo podobné Škoda? Nuž, oveľa skromnejšie. Misad Cosič dostal novú prístrojovú dosku s vynulovaným počítadlom kilometrov a luxusné hodinky. Vodič určite ocení bezplatný servis svojho auta na celý 1 rok. Nuž a v prípade, ak by si chcel kúpiť nové auto značky Škoda, dostane zľavu približne 2 500 €. Pekné benefity, aj keď nové auto by potešilo určite viac. Keďže je majiteľ s autom stále spokojný, nechce sa ho zbaviť. Ktovie, možno sa stane zázrak a najazdí ďalší 1 000 000 km. Potom sa už možno Škoda udrie po vrecku a daruje aj nové auto.

Táto Škoda Fabia najazdila 1 000 000 km, Škoda dala majiteľovi darček. Aký?Zdroj: sarajevograd.be

Táto Škoda Fabia najazdila 1 000 000 km, Škoda dala majiteľovi darček. Aký?Zdroj: sarajevograd.be

Táto Škoda Fabia najazdila 1 000 000 km, Škoda dala majiteľovi darček. Aký?Zdroj: sarajevograd.be

Zdroj: sarajevograd.be

Zdroj foto: sarajevograd.be

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Lada vyrába najlacnejší karavan sveta! Za necelých 15 800 €!Ak Vás niekedy lákalo vyskúšať si, aké je to s karavanom prebrázdiť svet, určite ste začali...23. Jún, 2019
02Prvá elektrická Škoda je tu! Dojazd 265 km a atraktívna cena!Škoda začína novú éru. Aj česká automobilka ide s dobou a prináša nám úplne prvý...21. Jún, 2019
03Najtragickejšia kópia Veyronu všetkých čias! Za 5 100€!Bugatti je jednou z najlegendárnejších značiek všetkých čias. Je nesmierne obdivované,...15. Jún, 2019