Zdieľať na facebooku
13 komentárov

Tatra ako osobný automobil: Nová, modernejšia Tatra 700

Tatra ako osobný automobil? Nová, modernejšia Tatra 700 rozhodne stojí za pozornosť! Dokonalé ostré, hranaté tvarové línie, nezameniteľný vzhľad, ktorý sa nesnaží napodobniť žiaden z dnešných hitov a popredných modelov úspešných značiek. Konkurenciu tento dizajnový návrh úplne ignoruje a je dokonalým osviežením dnešnej ponuky osobných áut. Posúď sám na vlastné oči!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
06.05.2019
Diskusia:

Video: Tatra 700

Auto-moto zaujímavosti

Tatra ako osobný automobil? Nová, modernejšia Tatra 700 rozhodne stojí za pozornosť. Posúď sám na vlastné oči.

Tatra1

Dizajn

Nové osobné automobily pútajú pozornosť nezvyčajným vzhľadom. Len máloktorý model sa môže pochváliť tak netradičnou podobou ako koncept novinky značky Tatra. Návrh od ruského portálu Kolesa.ru si okamžite získal pozornosť a stal sa hitom internetu.

Unikátny koncept

Príjemné osvieženie ponuky moderných osobných automobilov. Konečne mašina, ktorá sa nesnaží podobať na žiaden súčasný bestseller predaja. Dizajnové prevedenie a ostré hranaté línie pôsobia netradične sviežo a zároveň agresívne. Na ulici si ho s iným modelom, v prípade sériovej výroby, rozhodne nepomýliš.

História

Tatra z Kopřivnice sa venuje výrobe nákladných vozidiel. Netreba zabudnúť na históriu značky. V rodokmeni bude navždy zapísaná aj tradícia vo výrobe osobných automobilov. Niektoré historické skvosty sa môžu pochváliť "dátumom  narodenia," ktorý doslova berie dych.

Značka Tatra vs. prvé automobily na svete

Významných udalostí má Tatra na svojom konte nespočetné množstvo. Vďaka modelu Präsident patrí značka medzi výrobcov prvých automobilov na svete! Písal sa vtedy rok 1897. Všetci si určite pamätáme aj model Tatra 10, ktorý sa vyrábal od roku 1923.

Tatra 138 z filmu Chlapi (1977)Zdroj: youtube.com/ jaffarski" data-iml="1557066137028

Výroba limuzín

Tatra 10 odštartovala na svoju dobu unikátny záujem zákazníkov. Automobilový svet nikdy nezabudne na nasledujúce modely Tatra T 77 a T 87. Vtedajší režim vdýchol značke 1 účel. Značka Tatra mala za úlohu zastrešovať výrobu "limuzín" pre elitu socialistického režimu.

Ukončenie výroby

Významným momentom sa pre značku stalo ukončenie výroby spojené s modelom Tatra 700. Posledný exemplár sa s ďalším úspechom značky rozlúčil po výrobe posledného exemplára v roku 1998.

Originálny vzhľad

Kultové okrúhle svetlomety. Úzke zadné svetlá. Predná maska bez mriežky. Všetky tieto prvky dostali  v návrhu svoj priestor. Dokonca nechýba tradičné umiestnenie motoru vzadu, ktoré bolo pre Tatru špecifickým prvkom. Kľúčová vlastnosť? Nenapodobňuje žiaden konkurenčný model. Konkurenciu tento dizajnový návrh úplne ignoruje a je dokonalým osviežením dnešnej ponuky osobných áut.

Tatra ako osobný automobil - koncept novinky s netradičným vzhľadomZdroj: kolesa.ru

Nová, modernejšia Tatra 700

Základom  vzniku konceptu  a zdrojom  inšpirácie autora je práve Tatra 700. Väčšinu automobilových fanatikov oslovila myšlienka autora návrhu. Pozrieť sa na osobný automobil Tatra z časov dávno minulých v modernejšej podobe? To znie rozhodne zaujímavo.

Tatra ako osobný automobil

Na internete aj medzi kritikmi sa k modelu viažu zväčša veľmi pozitívne hodnotenia vzhľadu ruskej dizajnovej štúdie. Prečo sa páči? Dokonalé ostré, hranaté tvarové línie, nezameniteľný vzhľad bez snahy napodobniť niektorý z dnešných hitov a popredných modelov úspešných značiek. To je výborný kokteil vlastností možno už čoskoro nadchádzajúcej novinky. Na ďalšie správy si však ešte počkáme. Ako sa ti zaujímavá štúdia páči? Podeľ sa s nami o svoj názor v komentároch.

Zdroj: kolesa.ru

Tatra ako osobný automobil - nová, modernejšia Tatra 700

Video: Tatra 700

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Súboj titánov: 2019 BMW X7 vs. Mercedes G-Class!2 vrcholové modely, ktoré sa vedia "pobiť" o víťazstvo v súboji "kto z koho" v kategórii...20. Apríl, 2019
02BMW X5 z Číny: Lacná kópia jazdí aj po 14 rokoch!Shuanghuan SCEO vs. BMW X5 podobnosť s originálom takmer 1:1. Zmena loga však z...2. Máj, 2019
03Armádny off-road pre civilistov: UAZ Hunter Expedition za 13 500 €!UAZ Hunter Expedition je výnimočný armádny off-road dostupný pre bežných civilistov. Lepšia...14. Máj, 2019