Tesla Model 3: Najlacnejšia Tesla oficiálne predstavená!

Nová dostupná Tesla je tu! Najväčším cieľom bolo vytvoriť masovo dostupné auto pre každého. Tesle sa to podarilo! Za posledné obdobie bolo zverejnených mnoho správ o bližších špecifikáciách vozidla. Veľkou neznámou však ostával samotný vzhľad vozidla. Možno povedať že v tejto oblasti Tesla nesklamala, Model 3 je krásny automobil! Tesla predstavila dostupný elektromobil, najlacnejšiu Teslu vôbec! Automobil dokáže prejsť na jedno nabitie vzdialenosť až 350 kilometrov. V predobjednávkach dosiahol počet uchvátených záujemcov neuveriteľné číslo! Za 24 hodín bolo objednaných až 150-tisíc elektromotorov! Predávať sa bude za 35-tisíc amerických dolárov, v prepočte približne za 30 600 eur. K obrovskému záujmu pomohol aj fakt, že prvých 200-tisíc dostane daňovú úľavu, dobropis na zľavu 7 500 dolárov! Sleduj video z predstavenia!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
02.04.2016
Diskusia:

Video: Odhalenie Tesly...

Auto-moto zaujímavosti

Hlavný cieľ

Najväčším cieľom bolo vytvoriť masovo dostupné auto pre každého. Tesle sa to podarilo! Dostupná Tesla je tu! Video z predstavenia nájdeš na konci článku.

Tesla Model 3: Najlacnejšia Tesla oficiálne predstavená!

Najlacnejší elektromobil

Už niekoľko hodín pred plánovaným odhalením sa v okolí miesta konania, začali zhromažďovať masy ľudí, čakajúcich na veľké odhalenie. Kto by nechcel vidieť ako bude najlacnejšia Tesla vyzerať?

Veľké očakávania

V súvislosti s prichádzajúcim modelom sa spájajú veľké očakávania. Vyzeralo to, ako keby sa na to, čo sa schováva pod plachtou, prišla pozrieť celá Kalifornia. Nechýbali ľudia so stanmi a množstvo kritikov. Nehovorilo sa o ničom inom, ako o tom, čo nový model prinesie.

Vzhľad

Za posledné obdobie bolo zverejnených mnoho správ o bližších špecifikáciách vozidla. Veľkou neznámou však ostával samotný vzhľad vozidla. Možno povedať že v tejto oblasti Tesla nesklamala, Model 3 je krásny automobil!

Farebné prevedenia

Tesla oficiálne predstavila Model 3 v troch farebných prevedeniach: v červenej, striebornej a kovovo šedej farbe nová Tesla naozaj vyniká! Všetky tri vyzerajú nádherne, ale osobným favoritom mnohých je práve tmavo šedé prevedenie pripomínajúce kov.

Dokonalé vybavenie

Ďalším kladne hodnoteným znakom je vybavenie. Každý Model 3 ponúka autopilota a nabíjací štandard, ktorý umožní majiteľom nabíjať Model 3 všade tam, kde je elektrina vrátane bezplatného cestovania na dlhé vzdialenosti v sieti Tesly „Supercharger network.“

Autopilot

Čo sa týka autopilota, ktorý môže pomôcť vodičovi riadiť, zmeniť jazdný pruh a dokonca a samostatne zaparkovať, Musk pre Tech Insider povedal, že za “komfortné funkcie" si zákazník priplatí, ale výbava ako autopilot a ostatné bezpečnostné funkcie, ako je vyhýbanie sa prekážkam a kolízií, budú štandardnou výbavou.

Ako vzniklo pomenovanie Model 3?

O Elonovi Muskovi sa toho hovorí veľa. Medzi pozitívne vlastnosti patrí jeho zmysel pre netradičné riešenia a schopnosť dotiahnuť projekty do úspešného konca. Zlé jazyky o Elonovi hovoria, že je veľký egocentrik a „nervák.“  Ako vznikol názov? Elon Musk má tiež rád žarty a názov novinky mal byť slovnou hračkou. Po predstavení Modelu S a X sa chystal Model E. Túto radu však už ponúka Ford. Vedenie Tesly sa napokon rozhodlo pre označenie tretej modelovej rady Model 3.

Dlho očakávaná novinka!

Tesla konečne predstavila svoj dostupný elektromobil. Predávať sa bude za 35-tisíc amerických dolárov, v prepočte približne za 30 600 eur. Automobil dokáže prejsť na jedno nabitie vzdialenosť až 350 kilometrov. Odvezie 5 pasažierov. V predobjednávkach dosiahol počet uchvátených záujemcov neuveriteľné číslo! Za 24 hodín bolo objednaných až 150-tisíc elektromotorov!

Daňový dobropis pre prvých 200-tisíc objednávok

K obrovskému záujmu pomohol aj fakt, že prvých 200-tisíc dostane daňovú úľavu, dobropis na zľavu 7 500 dolárov! Tesla Model 3 bude dostupná na konci roka 2017.

Tesla odkázaná na úspech

Tesla potrebuje dosiahnuť obrovský úspech vozidla, nielen jeho popularitu. V roku 2015 zaznamenala spoločnosť čistú stratu až 889 miliónov amerických dolárov! Odhalenie novinky trvalo len asi 30 minút, ale ako sa Tesla zmienila mnohokrát, budúcnosť spoločnosti závisí na tomto konkrétnom vozidle, cenovo dostupnom modeli 3!  

Tesla sen

Je tu veľa ďalších otázok spojených s predstavenou novinkou, ale celkom vzaté, Tesla Model 3 vyzerá nádherne a dokáže zapôsobiť aj zvukom, nejeden z nás si tento automobil zaradí do svojej „top 5-ťky“ vozidiel, ktoré túži vyskúšať. Ako hodnotíš jeho dizajnové prevedenie?

Zdroj foto: Rovnaký ako na konci článku

Zdroj: tesla.com

Video: Odhalenie Tesly Model 3

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Najrýchlejší pojazdný domček na svete! Dosahuje rýchlosť takmer 150 km/h!Je to to najčudnejšie vozidlo aké si kedy videl? Áno, táto drevená kôlňa je niečo, čo na...30. Marec, 2016
02Papasan convertible EV: To si ešte nevidel!Fotografie zamilovaných párov sú hlavným zdrojom záujmu väčšiny fotografov. Fotografia...27. Marec, 2016
03Burlak 6x6: Všetkoterén z Ruska, ktorý pokorí Arktídu!Z času na čas internet obletia informácie o ďalšom extrémne výkonnom, nezničiteľnom alebo...29. Marec, 2016