Tesla Model 3, za 4 roky stratila 67 % z ceny!

Nové autá, to je naozaj večná téma. Postupne ich ceny narastajú do nebeských výšin, už aj tie kedysi najlacnejšie autá sú drahšie, ako kedysi stredná trieda. Pri kúpe nového auta človek musí jednoducho počítať s tým, že bude rýchlo strácať hodnotu. V súčasnosti a navyše pri elektromobiloch to môže byť ešte výraznejšie. Tesla je dokonalým príkladom a jej cena naozaj padá a padá a padá.

Dávid v Auto-moto zaujímavosti
01.03.2023
Diskusia:
Zdroj: automotorworld.info

Tesla Model 3, za 4 roky...

Auto-moto zaujímavosti

Najhoršia investícia?

O kúpe celkom nového auta mnoho ľudí tvrdí, že ide o tú najhoršiu investíciu. Nové auto totiž už na druhý deň predáte výrazne lacnejšie, ako ste ho kúpili. Ak idete auto predať po pár rokoch a nemáte auto, ktoré je čímsi zaujímavé, nezriedka stratíte desiatky percent pôvodnej ceny po pár krátkych rokoch. To je dokazuje skúsenosť majiteľa dvojice Tesiel s menom Andy Slye, ktorý na svojom YouTube kanáli priniesol info o tom, akú hodnotu si jeho autá zachovali. 

Američan je očividne milovníkom Tesly, prečo by mal inak rovno 2 doma. Rozhodol sa zistiť, za koľko by Tesla bola ochotná jeho súčasné autá odkúpiť na protiúčet. Ako prvú skúsil zadať svoj najnovší prírastok, Teslu Model Y z roku 2022, teda ani nie 1 rok staré auto. Po prepočte za Teslu Model Y zaplatil nejakých 51 000 €, Tesla mu ponúkla 36 000 €. To je strata takmer 30 % z ceny po pár mesiacoch! Jeho starší kúsok, Tesla Model 3 z roku 2018 je na tom ešte horšie. 5 ročný elektromobil kúpil v prepočte za nejakých 54 000 € a Tesla mu ponúkla nejakých 18 000 €, čo činí pokles hodnoty šialených takmer 70 %. Len za 5 rokov! Iste, v týchto prípadoch je to pochopiteľné, nakoľko aj kapacita batérií klesá a tie si vyžadujú potom nákladnú výmenu. Je to však ukážka toho, že prepad cien elektromobilov bude stále markantnejší, ako v prípade spaľovacích áut. Nuž, uvidíme aká budúcnosť nás čaká, ceny ojazdených elektromobilov však padajú rokmi naozaj strmhlav nadol.

Tesla Model 3, za 4 roky stratila 67 % z ceny!Zdroj: automotorworld.info

Zdroj: YouTube.com 

Zdroj foto: automotorworld.info

Späť na magazín

Diskusia k článku