Tesla Model X: Najbezpečnejšie a najrýchlejšie SUV predstavené!

Aj napriek oneskorenej výrobe možno považovať Model X za prevratný. Model X je najbezpečnejším a najrýchlejším športovým úžitkovým vozidlom v histórii. Štandardné prevedenie s pohonom všetkých kolies a 90 kWh akumulátorom s dojazdom 400 kilometrov je zárukou, že zákazník kupuje automobil, ktorý dokáže poraziť konkurenciu! Pozri si video z prezentácie!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
03.10.2015
Diskusia:

Tesla Model X:...

Auto-moto zaujímavosti

Najbezpečnejšie a najrýchlejšie športovo-užitkové vozidlo na svete?

Aj napriek oneskorenej výrobe možno považovať Model X za prevratný. Model X je najbezpečnejším a najrýchlejším športovým úžitkovým vozidlom v histórii. Štandardné prevedenie s pohonom všetkých kolies a 90 kWh akumulátorom s dojazdom 400 kilometrov je zárukou, že zákazník kupuje automobil, ktorý dokáže poraziť konkurenciu!

Tesle Modelu X stačí na zaparkovanie 30 cetimetrov priestoru z oboch stránZdroj: digitaltrends.com

Hepa filter nezpečisťuje a chráni pred znečistením aj posádku vozidla!

Ak budeš majiteľom Modelu X ako zákazník určite oceníš skutočnosť, že Tesla dbá na ochranu životné prostredia. Tesla ešte pred kauzou Volkswagen zverejnila informáciu, že Model X bude vybavený HEPA filtrom, ktorý dokonca čistí vzduch prúdiaci dovnútra vozidla. Neznečisťuje a zároveň chráni pred vonkajším znečistením. Ak je filter aktivovaný, posádka vozidla má istotu, že je vzduch dokonale čistý. Podľa vyjadrenia Elona Muska pri aktívnom systéme nie je možné, aby do vozidla prenikol znečistený vzduch, nebezpečné spóry ani vírusy. Systém sĺuži ako obranný mód proti biologickým zbraniam (Bioweapon Defense Mode). Účinný HEPA filter teda chráni životné prostredie, a tiež posádku vozidla!

Elon Musk s Teslou Model X Zdroj: digitaltrends.com

Dojazd

Ak je reč o parametroch, treba zohľadniť jediné. Tu si zákazník nekupuje dopravný prostriedok, kupuje si možnosť každodenného využívania najmodernejších technológií aké automobilový priemysel ponúka! Na jediné nabitie batérie možno s novou Teslou precestovať až 400 kilometrov. 

Tesla Model XZdroj: digitaltrends.com

"Falcon wings"

Čo sa týka otvárania, tvorcovia sa rozhodli použiť krídlové otváranie dverí smerom nahor. Prečo sa tak rozhodli? Kritici tohto typu dverí nezohľadňujú fakt, že ide o praktické riešenie. Ak totiž dokážete dvere na svojom automobile otvoriť aj v prípade, že stojíte tesne vedľa druhého vozidla. To oceníte nielen na preplenom parkovisku. Na otvorenie dverí Modelu X stačí totiž 30 centimetrov z oboch strán vozidla! Nie je to úžasné? 

Tesla Model XZdroj: digitaltrends.com

Kapacita až 7 miest

7-miestny sedan je vyvinutý pre uspokojenie všetkých zákazníkových potrieb. Model X ponúka dostatok miesta pre sedem dospelých osôb a batožinu. Pre ešte väčšie pohodlie počas jazdy ponúka možnosť úpravy zo 7 miest na 6 priestranných miest na sedenie.

Tesla Model XZdroj: digitaltrends.com

Batéria umiestnená pozdĺžne

Okrem bezpečnostných systémov a systému predchádzania bočným zrážkam sa Tesla rozhodla batériu umiestniť do vozidla pozdĺžne. Zníži sa tak riziko prevrátenia. Budúci zákazníci taktiež ocenia automatický systém núdzového brzdenia.

Tesla Model XZdroj: digitaltrends.com

Bezpečnosť

Zaujímavých parametrov ponúka Tesla Model X viac než dosť. To, čo sa však snažil na modeli vyzdvihnúť samotný Elon Musk, je jeho bezpečnosť. V testoch americkej National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) získala novinka plný počet hviezdičiek! Bezpečnosť je prvoradá, s piatimi hviezdičkami má tak model tie najlepšie vyhliadky do budúcnosti!

Pozri si video z prezentácie Elona Muska.

Video: Prezentácia Tesly Model X

Cena

Za Teslu Model X v základnej výbave zaplatí zákazník okolo 93-tisíc dolárov. Zákazníci musia tiež počítať s čakacou dobou 8 až 12 mesiacov. Za plnú výbavu a špeciálne funkcie si zákazník priplatí, z jeho účtu odíde, podľa výberu výbavy, suma takmer 150-tisíc dolárov! Chce touto sumou automobilka vyrovnať straty predaja v minulom období alebo ponúka za tie peniaze naozaj výnimočný automobil? 

Tesle Modelu X stačí na zaparkovanie 30 cetimetrov priestoru z oboch stránZdroj: digitaltrends.com

Praktické športovo-úžitkové vozidlo

Model X je nekompromisným favoritom pre tých, ktorí hľadajú výnimočné vozidlo s ostrými parametrami, a pritom nechcú upustiť so svojich vysokých nárokov, čo sa týka praktickosti a úžitkovosti vozidla! Pre vyznávačov tých "najostrejších" parametrov je určená verzia Performance s "Ludicrous" módom. Po našetrení dostatočného "balíka" netreba s kúpou váhať! Podľa Elona Muska si už vozidlo predobjednalo viac ako 25-tisíc záujemcov!

Tesla Model XZdroj: digitaltrends.com

Tesla Model XZdroj: digitaltrends.com

Začiatok predobjednávok

Nový elektrický crossover sa má čím pochváliť. Očakáva sa, že Musk čoskoro doplní ďalšie informácie. Predobjednávky tretieho modelu Tesly sa tešia veľkému záujmu. Zákaznkom budú ich modely postupne doručované už v lete. Osvedčí sa krídlové otváranie dverí? Budú zákazníci, aj napriek časovému sklzu s príchodom na trh, s modelom spokojní? Či sa najrýchlepšie elektrické SUV osvedčí v premávke ukáže čas!

Tesla Model XZdroj: digitaltrends.com

Tesla Model XZdroj: digitaltrends.com

zdroj: teslamotors.com, mashable.com, theverge.com. digitaltrends.com

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Pohyblivé nápravy a výškovo nastaviteľné kolesá: Franken sa prispôsobí terénu!Fanatikovi, ktorý vytvoril tento stroj, išlo o jedinú vec, vytvoriť vozidlo, ktorého bočný...30. September, 2015
02Video: Nakladací fail roka!Určite to poznáš aj ty. Je ti pridelená úloha, ktorá spadá do bežných činností tvojich dní....29. September, 2015
03Vodíková Honda plánuje sériovú výrobu! Konkurencia Toyoty Mirai je tu!Fuel Cell Vehicle, v skratke FCV, naznačuje druh pohonu, ktorý automobil využíva. Pokusov o...1. Október, 2015