Test: Bezpilotné Audi A7 sa predviedlo v európskej premávke!

S nastupujúcim trendom samoriadiacich vozidiel sa čoraz viac automobiliek snaží zaujať svojimi pokrokmi. Po tom, čo sme minulí videli bezpilotné Audi A7 Sportback v Severnej Amerike, si Audi odškrtlo ďalšiu výzvu. Dokáže fungovať v bežnej mestkej premávke? Pozrite sa ako si samoriadiace Audi A7 Sportback poradilo pri jazde v európskej premávke! 

rufus v Testy
29.05.2015
Diskusia:

Test: Bezpilotné Audi A7...

Testy

Trend samoriadiacich vozidiel

Všetko začalo autonómnym automobilom firmy Google. S nastupujúcim trendom samoriadiacich vozidiel sa čoraz viac automobiliek snaží zaujať svojimi pokrokmi. Po Mercedese sa snaží svojím samoriadiacim modelom ohúriť aj Audi! 

Google vypracoval prevratný samoriadiaci systémZdroj: autoexpress.co.uk

Google carZdroj: autoexpress.co.uk

Svoju víziu samoriadiaceho vozidla predviedol aj MercedesZdroj: autoexpress.co.uk

Minuloročný test na diaľnici

Minulý rok si Sportback odškrtol dôležitú métu. Podarilo sa mu "odšoférovať" poriadny kus cesty, vozidlo prešlo až 850 kilometrov! Autopilot zvládol cestu na výstavu zo San Francisca do Las Vegas bez zásahu vodiča. Google car však dokáže zvládnuť križovatky, zatiaľ čo Audi sa predviedlo "len" pri jazde na diaľnici. 

Samoriadiaci systém Audi A7 SportbackZdroj: autoexpress.co.uk

Audi bez problémov zvládlo 850 kilometrovú testovaciu jazdu v Severnej AmerikeZdroj: giphy.com

Dokáže bezpilotné Audi zvládnuť európsku premávku?

To motivovalo špecialistov tímu Audi k skúške pri ktorej otestujú Audi A7 Sportback v bežnej európskej premávke. Dokáže podľa vás zvládnuť aj mestskú premávku?

Test bezpilotného Audi A7 Sportback Zdroj: autoexpress.co.uk

Pozrite sa ako si samoriadiace Audi A7 Sportback viedlo v teste!

Video: Audi A7 Sportback

Schopné jazdy bez vodiča do rýchlosti 112 kilometrov za hodinu

Audi A7 Sportback dokáže zvládnuť jazdu bez vodiča na základe viacerých technológií. Využíva laserový skener (LIDAR), niekoľko radarov, zložitý systém 3D kamier a ďalšie systémy, ktoré moniturujú situáciu v premávke. Samriadiaci systém Audi si poradí s jazdou bez zásahu vodiča do rýchlosti 112 kilometrov za hodinu. Čo sa stane ak sa vodič priblíži k mestu? Vozidlo vyzve vodiča aby prebral kontrolu nad riadením, ak nereaguje na zvukové upozornenie a signalizáciu v podobe blikajúcej palubnej dosky, automobil sám zapne výstražné svetlá, prejde do odstavného pruhu a zastaví vozidlo. 

Audi A7 sa vie bez problémov zaradiť do jazdného pruhu, vyhnúť sa prekážkam a obiehať pomalšie idúce autáZdroj: autoexpress.co.uk

Ako Audi dopadlo v teste?

Európskeho testu na diaľnici A9 sa zúčastnil nemecký minister dopravy Alexander Dobrindt. "Jazdu bez volantu" si vyskúšal populárny Sean Carson z britského Auto Expressu. Ako hodnotíte schopnosti samoriadiacej jazdy Audi A7 Sportbacku? Ste zástancom bezpilotných vozidiel alebo patríte medzi tých, ktorí by si "jazdu bez volantu" nevychutnali? Pokrok posúva hranice samoriadiacich vozidiel a budúcosť jazdy, pri ktorej sa budeme venovať úplne iným činnostiam, je stále bližšie. 

Samoriadiace vozidlá priniesli možnosť venovať sa počas jazdy úplne iným činnostiamZdroj: autoexpress.co.uk

zdroj: extremetech.com, forbes.com, autoexpress.co.uk

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Monštrum s výkonom 1001 koní: G6M V10 Hurricane CS!Tento stroj bol vytvorený na základe objednávky pre náročného klienta z Emirátov. Zákazník...27. Máj, 2015
02BMW i3: V Taliansku u polície, v Poľsku ako pojazdný bankomat!BMW i3 vie prekpaviť! Po vlne kritiky sa teší obľube a nachádza rôznorodé spôsoby...28. Máj, 2015
03Tesla pre náročných: 200 koní naviac pri zachovaní rovnakej spotreby!Patríš medzi fanúšikov Tesly a milovníkov zvyšovania výkonu? Zbystri pozornosť! Nemeckí...27. Máj, 2015