Magazín Autobazar.EU Testy

Testy

Test: Hyundai i20N – Malý bojovník vo famóznej forme

Keď Hyundai začal s i30N, tak po počiatočných obavách ukázal, že spravil výborný hothatch. A z toho receptu zobral to najlepšie, zlepšil všetky slabiny a vytvoril aj i20N. Menší brat prichádza po dlhom čakaní, lebo očakávanie N-kového modelu bolo už v minulej generácii modelu.

Citroën C4 II. generácie: Aký je a na čo si dať pri kúpe pozor?

Pri automobilke Citroën je charakteristický výrazný vzhľad. To však platí teraz, pred 10 rokmi, kedy sa v ponuke objavila druhá generácia modelu C4 to tak nebolo. Tvary boli skôr pekné, ale, na pomery automobilky, príliš konzervatívne. Jasné, časti trhu to vyhovovalo, ale niektorí proste čakali viac odviazaných dizajnérov.

Test: Mercedes-Benz C220d – Bežec na dlhé trate, extrémne dlhé

Mercedes-Benz len nedávno predstavil novú generáciu Triedy C. Prvé hlasy hovorili o tom, že sa podobá na Triedu S, ktorá sa ukázala tesne predtým. A nová vizáž prináša naozaj ešte viac elegancie oproti predchodcovi. Reálne sa model W206 predvádza hneď s tromi karosárskymi verziami, z ktorých sme skúsili sedan.

Test: Renault Megane RS Trophy – cena pre víťaza

Renault Megane je výrazným zástupcom nižšej strednej triedy, ale imidž mu vylepšuje jedna špeciálna verzia. Megane RS sa už stal trochu legendou, lebo stále dokáže posúvať časové limity na známom nemeckom okruhu a to sa pretavuje do dynamického vyváženia vozidla v bežnom svete. Je to hothatch a šialene dobrý.

Nissan Pulsar (C13): Aký je a na čo si dať pozor pri kúpe?

Nissan v roku 2014 prišiel s modelom Pulsar do Európy. Meno bolo síce nové, ale nahradzoval trochu menej pekný model Tiida, ktorý zase na trhu figuroval miesto Almery. Nový model Pulsar však už bol s výraznou spoluprácou s Renaultom a z toho vyplývalo aj použitie pohonných jednotiek. A vlastne aj platformy.

Test: Hyundai Ioniq 5 – Ľahké sci-fi

Stále nemáme bežne dostupné lietajúce autá. Také  boli predstavy o doprave pred 50 rokmi. Ale aj tak treba podotknúť, že táto budúcnosť, v ktorej žijeme sa vyvinula naozaj zajímavo. Dôkazom je aj plne elektrický automobil Hyundai Ioniq 5.

Test: Citroën C3 Aircross – Tvoja tvár vôbec neznie povedome

O tom, že MPV, aj tie malé odchádzajú v prospech SUV a crossoverov asi netreba hovoriť. Toto sa stalo aj v prípade Citroënu a jeho C3 Picasso. Uvoľnilo miesto novej hviezde C3 Aircross. A zjavne to bol dobrý ťah, keďže sa v plnej sile vracia tento model s faceliftom, ktorý z neho robí úplne inak vyzerajúce auto. Teda pri pohľade spredu.

Peugeot 208 (A9): Aký je a na čo si dať pozor pri kúpe?

Peugeot v roku 2011, v trnavskom závode, začal s výrobou nového modelu 208, najskôr s trojdverovou karosériou. Tento model mal pokračovať v úspešnom ťažení Peugeotu 206, ktorý prekonal všetky očakávania a aj napriek novšiemu 207 ostával v ponuke. Dokonca existujú krajiny, ktoré ešte stále 206-tky vyrábajú. Napríklad v Iráne by mala ešte stále byť v ponuke verzia sedan.

Test: Ford Grand Tourneo Connect Active – Užitočný jazvečík s dlhým menom

Trieda MPV pomaly umiera. Zákazníci totiž nedoceňujú priestorové pomery v týchto špecifických autách, ale skôr siahajú po SUV. Toto sa stalo už mnohokrát. Obeťou sa postupne stáva SEAT Alhambra, ale aj Volkswagen Sharan. Avšak Ford si stále S-Max a Galaxy drží, aj napriek zmenšujúcemu sa trhu. Čo sa stane ak tieto autá úplne vymiznú? Bude treba siahnuť po veľkom SUV?

Navštívte aj naše Autobazar.EU fórum

S viac ako 55 tisíc témami

Test: Toyota Hilux – Stále sa drží svojej povesti

Koľko je už na trhu Toyota Hilux? Neskutočne dlho, asi je naozaj nezničiteľná. Začínala v roku 1968, ale najväčší úspech, alebo skôr najčastejšie používaným modelom z tých starých je štvrtá generácia, ktorá začala v roku 1988. Tie vidno v správach z východných krajín. A ak chcete vedieť čo všetko vydrží, tak si pozrite video, ktoré natočil Top Gear.

Dacia Sandero II (B52): Aké je a na čo si dať pozor pri kúpe?

Cenový paradox, tak sa dá najlepšie označiť Dacia Sandero druhej generácie. Pritom väčšina pripomienok ku spoľahlivosti platí aj pre iné karosárske verzie, pre sedan Logan a aj pre kombi Logan MCV. Všetky postupne začali svoju púť ako druhé generácie v roku 2012. Ale ten paradox hovorí o cene nového a cene jazdeného. Tak malý prepad ceny nemá takmer žiadne auto.

Test: Hyundai Santa Fe Hybrid – Schovaný veľký pokrok

Hyundai Santa Fe, ktorý je na trhu v súčasnosti je vlastne piata generácia tohto modelu. Vizuálne možno nie, tam by sa zmeny dali nazvať iba evolučnými, rovnako tak v interiéri, ale dôležité je, že sa kompletne zmenila podvozková platforma, aby mohla modelu ponúknuť možnosti hybridných ústrojenstiev. Netreba sa báť, zatiaľ je v ponuke aj tradičný spaľovací motor.

Test: Citroën ë-C4 – Elektrický život na úrovni

Kam speje automobilový priemysel? Sú naozaj elektromobily odpoveďou? Na toto sa ťažko odpovedá. Ale jedno je jasné. Vývoj zabezpečil to, že s elektromobilmi sa dá stále dôstojnejšie žiť. Nie je to len o veľkej kapacite batérie, ale aj o rýchlom nabíjaní. A práve Citroën ë-C4 je naozaj príjemným vozidlom aj vďaka tomuto.

Ford Mustang (S-550): Aký je a na čo si dať pozor pri kúpe?

Povedzme si to na rovinu a hneď na začiatok, Mustang je a bude vždy vyhľadávaným autom. Je to skĺbenie priaznivej ceny, zaujímavých motorov a športového charakteru s naozaj exkluzívnou históriou. Veď prvá verzia sa na trhu objavila už v roku 1964 a vďaka filmu 60 sekúnd sa dostal Mustang, najmä jeho verzia Shelby GT500, do povedomia ešte viac.

Test: Dacia Sandero Sce 65 – Ako jazdí úplný základ?

Ak chcete relatívne veľké nové auto s cenou okolo 10-tisíc eur, tak môže byť práve Dacia Sandero tou prvou voľbou. A vôbec s ňou nespravíte chybu. Najmä ak jazdíte na staršom aute, ktoré tiež nepobralo veľa výkonu. V takom momente stačí pozerať spodnú výkonovú časť ponuky.

Test: BMW 128ti – Keď sa niečo podarí na prvý pokus

Mníchovská automobilka sa dostala do fázy, kedy potrebovala pre malé autá vyvíjať predokolkovú platformu kvôli MINI a malé BMW malo stále pohon zadnej nápravy. Aj preto nastal presun a malé BMW má primárne pohon prednej nápravy. Prvá lastovička boli síce MPV s číselným označením 2, ale aktuálne už má predokolku aj jednotka.

Test: Suzuki Vitara 4WD s automatom – Cahlupárske variácie

Vidíte ju takmer na každom kroku. Ak sa pohybujete v meste, tak vidíte aspoň jednu za deň, ale to sa pohybujete málo. Suzuki trafilo s touto generáciou Vitary kliniec po hlavičke, ale tak, že na šupu vrazilo do dreveného trámu 20-centimetrový klinčisko. Úspech má viacero čiastkových dôvodov, ale v základe je to veľmi dobrá kombinácia dizajnu, schopností a ceny.

Volvo S60/V60: Aké je a na čo si dať pozor pri kúpe?

Automobilka Volvo spravila druhú generáciu modelu S60 trochu menšiu, čo sa týka vnútorného priestoru, ale najmä má športovejšie dizajnové prvky. Vlastne ide po prúde vtedajšieho dizajnérskeho jazyka, ktorý sa objavil s modelom XC60. Rozdelené predné svetlá, charakteristické detaily, auto malo všetko.

Test: Renault Arkana TCe 140 – Štýl a praktickosť v jednom

Renault ukázal Arkanu už dávnejšie. Ale nie je Arkana ako Arkana a tá európska nemá s ruskou toho veľa spoločného. Európska vychádza z modulárnej plošiny, ktorá môže mať aj hybrid a je vlastne aj v interiéri úplne iná. Namiesto rozsiahlej ponuky motorov stavila na pekný dizajn a príjemné vlastnosti.

Video: Ruský test odolnosti - Čo sa stane s kolesom pri 1 332 km/h?

Je možné roztočiť koleso s pneumatikou na rýchlosť zvuku? Vydrží nápor otáčok? Limit rýchlosti zvuku je vďaka netradičnému testu prelomený. Čo sa stane s kolesom pri extrémnej rýchlosti 1332 km/h?

Najčítanejšie

Sledujte Autobazar.EU

Pridajte sa k viac ako 172 tisícom fanúšikov

Magazín s Michalom Karpatom

Zistiť viac
Hlasujte a vyhrajte skvelé ceny

Odoberanie noviniek z magazínu

Chcete dostávať krátky prehľad s novinkami na našom magazíne?
Stačí sa jednoducho prihlásiť so svojou e-mailovou adresou:

Odoslaním formuláru súhlasím so spracovaním osobných údajov v nasledovnom znení.