Magazín Autobazar.EU Testy

Testy

Test: Renault Twizy - V prvom rade zábava

Renault Twizy nie je na trhu nováčik. Myslíme tým celosvetovo. U nás sa do ponuky dostal stále len nedávno a ľudia vôbec nie sú zvyknutí na fakt, že takéto niečo existuje. To, čo na prvý pohľad vyzerá ako monopost má dve miesta na sedenie pekne za sebou ako v boboch na olympiáde.

Test: Dacia Jogger TCe 110 - Rodinný miláčik

Automobilka Dacia začínala obnovu svojho modelového radu s negatívnymi správami. Jednou z nich bolo vypustenie Loganu kombi z ponuky, ďalšou vypustenie MPV Lodgy z ponuky. Všetky väčšie autá akoby nemali šancu pri súčasných emisných normách. Avšak tieto kroky len predznamenávali príchod modelu Jogger.

SEAT Leon III (5F): Aký je a na čo si dať pozor pri kúpe jazdeného?

SEAT Leon tretej generácie začal svoju púť v roku 2012 na rovnakej platforme akú využíva Audi A3, Golf siedmej generácie, či Octavia rovnako tretej generácie. Je to platforma MQB, ktorú automobilka využívala ešte stále v novších modifikáciách. Veď tretia generácia Leonu skončila svoju púť a svoj životný cyklus v roku 2020 takže platforma vôbec nie je stará.

Test: Dacia Spring - Vstupná brána do elektromobility

Slová o tom, že elektromobilita je drahá sú stále v klasických krčmových rečiach. Áno vstupné náklady sú naozaj vyššie ako pri porovnateľnom vozidle so spaľovacím motorom. Ale aj cena základného elektromobilu sa postupne dostáva nižšie a nižšie. Dacia Spring ukazuje, že sa to dá aj za 17 600 €, alebo necelých 20-tisíc aj s výbavou. Je to úplný základný kameň ponuky elektromobilov na Slovensku a ostatné autá sú spravidla drahšie.

Euro NCAP: Dacia Jogger skončila s 1 hviezdou bez testovania!

Testy Euro NCAP ukrivdili čoraz častejšie skloňovanému nádejnému bestselleru v segmente dostupných značiek áut. Len s 1 hviezdou skončila Dacia Jogger aj napriek tomu, že neabsolvovala nárazové testy!

Test: BMW iX xDrive50 - Nehľadajte ďalej, toto je najlepšia verzia asi najlepšieho elektromobilu

Automobilka BMW pristupuje ku pohonom veľmi zaujímavo. Nezatvára si ani jedny dvierka a okrem benzínových a naftových agregátov vyvíja nielen elektrické, ale aj vodíkové pohony. Aktuálne najzaujímavejším elektromobilom, možno nielen od BMW, je bez pochýb model iX.

Renault Captur I: Aký je a na čo si dať pozor pri kúpe jazdeného

Renault Captur vznikol v roku 2013 ako odpoveď na trhové zmeny, ktoré favorizovali zrazu SUV a crossovery miesto klasických vozidiel. Svoju porciu na trhu si ukrojil nielen od Meganu, ale aj od Clia a vo svojej druhej generácii úplne nahradil kombi Clio Grandtour.

Test: Renault Captur E-Tech – Plug-in je mestský ideál

Renault Captur je malé vozidlo segmentu B, ktoré patrí do, v súčasnosti, jednej z najpopulárnejších podmnožín trhu. Béčkové SUV sú aktuálne na vrchole záujmu. Nie je sa čomu čudovať, že z trhov vytlačili aj malé MPV-čka.

Test: Suzuki S-Cross – Hrdina v každodennom nasadení

Automobilka Suzuki len nedávno ukázala faceLift svojho modelu S-Cross, ktorý patrí medzi najobľúbenejšie na Slovensku. Vo svojom segmente je naozaj na vrchole ponuky automobilky a aktuálne sa predvádza s hybridnou technológiou. Nič iné ako mild-hybrid do auta nemôžete zvoliť, ale to vôbec nevadí, pretože táto pohonná jednotka s prídavným elektromotorom je doladená k dokonalosti.

Navštívte aj naše Autobazar.EU fórum

S viac ako 55 tisíc témami

Peugeot 508 prvej generácie: Aký je a na čo si dať pozor pri kúpe jazdeného?

Peugeot má stále v ponuke model 508, ktorého druhá generácia prešla skôr ku vzhľadu štvordverového kupé. Ale prvá generácia 508, ktorá sa ukázala v roku 2010 ukázala proporcie klasického sedanu a kombi, ktoré mali konkurovať Passatu. Avšak úlohou 508 bolo nahradiť trochu menší model 407, ale zastúpiť aj pozície väčšieho 607.

Test: Škoda Fabia – Bestseller v najlepšej forme

Škoda Fabia sa na trhu objavila už vo svojej štvrtej generácii. A má za úlohu nadviazať na úspechy každého jedného predchodcu. Aj keď je jasné, že najväčší úspech dosahovala prvá generácia, ani ďalšie nezostali veľmi pozadu. To, čo sa však postupne deje je eliminácia jednotlivých druhov karosérie. Kým prvá Fabia mala tri druhy, druhá a tretia už len dva a štvrtá už prichádza iba s jedným druhom karosérie.

Test: Mercedes-Benz C220d All-Terrain – Do každej situácie?

Po predstavení novej generácie Triedy C ukázal Mercedes aj praktickejšiu verziu, ktorej názov hovorí, že môže chodiť aj do viacerých druhov terénu. Áno, je to All-Terrain. Verzia so zvýšeným podvozkom, o niečo, s plastovými lemami karosérie a s odhodlanosťou prejsť kamkoľvek treba aj keby tam neboli úplne spevnené komunikácie.

Dacia Duster HS: Aký je a na čo si dať pozor pri kúpe jazdeného?

Dacia má niektoré modely naozaj revolučné. A práve Duster je jedným z nich. Dokázal posunúť SUVčka do ponuky pre každého, vďaka rozumným cenám a staršej, ale odskúšanej technike prevzatej z materského Renaultu. Prvý Duster sa ukázal ako sériový model v roku 2010 na autosalóne v Ženeve.

Test: Peugeot 5008 GT – rodinno-úžitkový ideál

Peugeot 5008 len nedávno prešiel faceliftom. To vie každý, už sa predsa začína objavovať na cestách. Teda na nich sa skôr začína objavovať menší a lacnejší model 3008. To je ale škoda, lebo práve 5008 ponúka naozaj veľkorysý priestor, ktorý dokáže zaujať aj tých, čo mali namierené do showroomu po úžitkovejšie vozidlá s označením Rifter.

Test výdrže: Nemci rozobrali combi Kiu s nájazdom 100 000 km!

Ktoré autá sa predávajú najlepšie? Dobré parametre nestačia. Kľúčová vlastnosť? Dobrý technický stav po viac ako 100 000 km! Ako dopadol test výdrže kórejskeho combi Kia Proceed GT za 37 260 €? Zradí Kiu povestná hrdza?

 

BMW i3: Aké je a na čo si dať pozor pri kúpe jazdeného?

BMW ukázalo model i3 ako svoj prvý sériový, ale naozaj sériový, elektromobil už v roku 2013. Odvtedy sa ukázali nové verzie, ale okrem prvenstva v elektromobilite u značky má i3 ešte jedno významné prvenstvo. Je prvým sériovým autom, ktoré má väčšiu časť štrukturálnych prvkov a karosérie vyrobenú z karbónovými vláknami vystuženého plastu.

Test Volkswagen Golf Alltrack: Mimo cestu netreba SUV

Volkswagen Golf ôsmej generácie postupne odhaľuje svoje nové a nové verzie. Po GTI-čkach sa ukázala aj terénnejšie zameraná alternatíva s označením Alltrack. Avšak toto označenie nie je pre Golf, teda skôr kombiverziu Variant, až takou novinkou. Figurovalo už pri minulej generácii modelu a bolo teda jasné, že sa prenesie aj do osmičky.

Test: Renault Arkana E-Tech 145 – Ktorá voľba motora je tá vaša?

Automobilka Renault doplnila do portfólia modelu Arkana hybridný pohon. To nie je úplne novinka, lebo o tomto sme písali v lete. Ale teraz sme sa na ňu pozreli trochu hlbšie a zistili či je výhodnejšie siahnuť po full hybridnom ústrojenstve, alebo po štandardnom motore, ktorý má však tiež prídavok vo forme mild-hybridu.

Test: Volkswagen Golf GTI Clubsport – Pán hothatch

Rok 1976 znamenal zmenu v tom, čo vlastne je športové auto. K tradičným rýchlym vozidlám pribudla nová kategória, kategória hothatchov, ktoré výrazne spopularizoval kategóriu hothatchov. A to znamená, že na predchádzajúce ostrejšie hatcbhacky sa absolútne zabudlo. Kedy ste naposledy počuli o Simce 1100 Ti? Omnoho viac pozornosti mal Renault 5 Alpine, ale aj ten v momente zatienil Golf GTI.

Test: Hyundai i20N – Malý bojovník vo famóznej forme

Keď Hyundai začal s i30N, tak po počiatočných obavách ukázal, že spravil výborný hothatch. A z toho receptu zobral to najlepšie, zlepšil všetky slabiny a vytvoril aj i20N. Menší brat prichádza po dlhom čakaní, lebo očakávanie N-kového modelu bolo už v minulej generácii modelu.

Najčítanejšie

Sledujte Autobazar.EU

Pridajte sa k viac ako 172 tisícom fanúšikov

Odoberanie noviniek z magazínu

Chcete dostávať krátky prehľad s novinkami na našom magazíne?
Stačí sa jednoducho prihlásiť so svojou e-mailovou adresou:

Odoslaním formuláru súhlasím so spracovaním osobných údajov v nasledovnom znení.