Magazín Autobazar.EU Rady a tipy

Rady a tipy

Ako pripraviť auto na zimu? Tieto rady nepodceňuj!

Zimné počasie si môže vybrať svoju daň na autách a zhoršené poveternostné podmienky môžu byť nebezpečné. Prípravu vyžadujú nové aj staré autá. Ako pripraviť auto na zimu? Na čo nezabudnúť?

Ako predať auto? Užitočný návod

Zmena vozového parku domácnosti, prípadne jednotlivca znamená zbavenie sa jedného auta a kúpu druhého. Kým kúpa už je hlavne o preferenciách, samotný predaj je trochu zložitejší. Prinášame vám tipy, ako predať auto rýchlo, efektívne, no hlavne k vašej spokojnosti. A to bez ohľadu na to, či si zvolíte predaj priamo do autobazáru alebo to skúsite online.

Kvalitný zvuk v aute? Správne ozvučenie môžete docieliť aj takto

Nikto v aute nechce „šumítko“, väčšina vodičov si jazdu s hudbou neskutočne užíva a chce v aute vytvoriť dokonalé ozvučenie na úrovni koncertnej sály. Koľko stojí kvalitné ozvučenie? Ako na to? Inšpiruj sa našimi tipmi v článku! 

Poradíme vám ako vybrať detskú autosedačku

V každom aute by mali rodičia používať pre svoje dieťa príslušnú detskú sedačku, dokonca to ukladá samotný zákon. A nie je to len tak pre nič-za nič. Detská sedačka je optimalizovaná na veľkosť dieťaťa a tým pádom ho dokáže lepšie ochrániť v prípade nárazu. Je však dôležité dbať na to, aby bolo dieťa v tejto sedačke dobre upevnené a tiež aj aby bola sedačka dobre upevnená.

Zimná starostlivosť - umývanie, voskovanie: Treba v zime auto umývať častejšie?

Zima je obdobím, kedy sa názory odborníkov na dôležitosť častejšieho umývania môžu líšiť. Ktorá zimná starostlivosť dokáže predĺžiť životnosť jednotlivých častí a ochrániť karosériu pred koróziou a poškodením? 

Ako znížiť emisie auta?

Každý vie, že okrem pravidelnej technickej kontroly autá absolvujú aj kontrolu emisnú. Tá býva zväčša trochu problematickejšia, lebo technické veci nie je také zložité a nákladné opraviť. Dôvodov na znižovanie emisií je však viac. Jeden aspekt je teda technická kontrola a druhý aspekt je vnútorné presvedčenie o znižovaní emisií z dôvodu lepšieho ovzdušia a pomalšieho globálneho otepľovania. Aj keď tu výskumy hovoria, že treba čo najmenej lietať a riešiť dopravu vecí loďami.

Poradňa: Čo robiť pri krádeži firemného motorového vozidla zvereného do užívania

V jednom z minulých článkov sme sa zamerali na viaceré právne aspekty dopravnej nehody alebo škodovej udalosti v prípade firemného vozidla zvereného do užívania zamestnancovi. V tomto článku sa zameriame na vybrané právne aspekty krádeže motorového vozidla, najmä na pracovnoprávne aspekty v súvislosti so zodpovednosťou zamestnanca za škodu.

 

Ktorá farba auta stráca na cene najmenej?

Žlté alebo červené? Alebo módny odtieň „Ametrin Metallic“ od BMW - unikátnu farba z dielne divízie BMW Individual v hodnote 1950 dolárov? Akú farbu auta vybrať s ohľadom na najlepšiu šancu predaja? Ktorá farba auta stráca na cene najmenej?

Poradňa: Ako zapísať kolesá do Osvedčenia o evidencii?

Niekedy príde čas, kedy treba na auto nahodiť nové disky a ideálne krajšie, väčšie a s nižším profilom pneumatiky. Avšak nie všetky disky sedia na konkrétne auto. Ako zistiť ktoré disky sú vhodné a ako ich, prípadne doplniť do osvedčenia o evidencii? A prečo je toto vhodné spraviť?

Navštívte aj naše Autobazar.EU fórum

S viac ako 55 tisíc témami

Viete kedy máte použiť ktoré svetlá? Môžete použiť parkovacie svetlá ako denné svietenie?

Moderné autá sú vybavené viacerými druhmi svetiel, ktoré majú funkciu hlavne bezpečnostnú. Nie je to len o tom, aby ste videli, ale aj o tom, aby ste bol videní. Kvôli tomu vznikli aj denné svetlá, ktoré sú síce dizajnovým prvkom áut, avšak ich primárne určenie je zlepšiť a zrýchliť zaregistrovanie auta ostatnými vodičmi. Auto má, v súčasnosti, niekoľko druhov svetiel, pozrime sa na to aké sú.

Motorový olej: Ako, kedy a prečo meniť?

Motorový olej je základnou súčasťou každého spaľovacieho motora. Zabezpečuje to, že sa v ňom hýbe to, čo sa hýbať má. Elektormotory olej nepotrebujú, preto pre ne výmena ani nie je relevantná. Pozreli sme sa na základné fakty o tom ako sa správať k motorovému oleju a zodpovedali na niektoré základné otázky.

Najlacnejšie 4x4 na slovenskom trhu

Keď vyberáš vozidlo, ktoré sa nezľakne terénu a tvoja práca alebo koníčky vyžadujú častý pohyb mimo cesty, tvoje oči zrejme padajú na výber schopného a spoľahlivého auta s pohonom 4x4. Čo ak je úloha ešte ťažšia a zároveň je tvojím kľúčovým parametrom nízka cena? Týchto päť 4x4 chuťoviek ponuky nezruinuje rodinný rozpočet a kúpiš ich na Slovensku!

 

Poradňa: Ako sa postarať v zime o autobatériu?

Autobatéria je fixnou súčasťou auta. Je energetickým centrom, z ktorého sú napájané všetky elektrické spotrebiče. Batéria je tiež nutná na naštartovanie, časy, kedy sa auto dalo roztočiť kľukou sú už niekoľko desiatok rokov históriou. V zimách práve tento komponent nadmieru trpí, takže by nebolo na škodu udržiavať režim, ktorý mu pomáha vydržať viac.

Krátky návod: Ako kúpiť auto?

Kúpa auta je rozhodnutie, ktoré sprevádza analýza niekoľkých faktorov. A v zásade aktuálne medzi novými autami neexistuje žiadne zlé auto, akurát existujú zlé voľby. Ten, kto chce 20-ročné Audi A6 nebude spokojný s Daciou Sandero. Takže hneď prvý krok k rozhodnutiu je zistenie, či pôjde o nové, alebo o jazdené auto. My sa teda pozrieme ako by mal prebiehať proces kúpy.

Krátky návod: Ako predať auto?

Výmena auta je celkom prirodzená v živote a máloktoré auto niekomu vydrží celý život. Dôvodov na predaj je veľa, najčastejšie to však býva potreba niečoho iného buď kvôli práci, kvôli rodine, alebo kvôli iným potrebám. Lenže čo s tým starým? Nie všetci si ho môžu nechať a monžo práve časť rozpočtu na to nové je v ňom stále blokovaná. Ako teda úspešne predať auto? Zhrnuli sme predaj do pár bodov.

Prepichnutá pneumatika: Pozor na trik zlodejov

Náhoda, ktorá sa občas stane a po výmene pneumatiky odchádzaš z odpočívadla? Ani omylom, ide o premyslenú akciu zlodejov, ktorý vďaka tomuto spôsobu zníženia pozornosti vodiča okrádajú motoristov nielen na čerpacích staniciach. Pozor na prepichnutú pneumatiku, ide často o trik zlodejov!

Treba pri prezúvaní odstraňovať kamienky z pneumatík?

Banálne otázky dokážu vodičov poriadne potrápiť. Ak si vlastníkom terénneho automobilu, určite si narazil na debatu, či je nutné odstraňovať zachytené kamienky z dezénu pneumatík. Je to potrebné? Upchávajú kanáliky na odvádzanie vody? Môžu poškodiť pneumatiku?

Výpočet spotreby paliva: Ako na to?

Každé auto spotrebúva nejaké palivo, aby ho premenilo na pohyb a transport posádky, či nákladu do cieľa. Reálne to znamená, že z nádrže ubúda buď benzín, alebo nafta, prípadne z batérie energia. O vodíku zatiaľ až tak hovoriť netreba, lebo ten je stále v počiatočných fázach. Ako je to teda so spotrebou? Ako sa dá vypočítať?

Video špeciál: Klimatizácia je dobrý pomocník, ale treba sa o ňu starať (video)

Leto ešte nepovedalo svoje posledné slovo a využívať klimatizáciu je na nezplatenie. Tento pomocník, ktorý neprispieva iba komfortu, ale aj bezpečnosti je už neoddeliteľnou súčasťou a argumentom pri kúpe auta. Vhodná je aj v zime, keďže vysuší z auta vlhkosť, ktorá sa dnu dostáva napríklad na topánkach. Pozreli sme sa s Michalom Karpatom na to ako funguje, z čoho sa skladá a ako sa o ňu treba starať.

Najlepšie autá roka 2020: V SR vedú japonské značky, vo svete Kia a Mazda!

Kupuješ/predávaš auto? U nás excelovali japonské značky - Suzuki Jimny, Toyota Corolla, Subaru Forester, Kia XCeed a Škoda Scala. Ktoré modely sú top kandidátmi ankety Svetové auto roka 2020? Na stupeň víťazov sa dostalo trio najlepších. Nielen víťazná trojica rivalov stojí za pozornosť. Nenechaj si ujsť aktuálny rebríček najobľúbenejších modelov áut roka 2020 vo svete a na Slovensku! 

Najčítanejšie

Sledujte Autobazar.EU

Pridajte sa k viac ako 172 tisícom fanúšikov

Odoberanie noviniek z magazínu

Chcete dostávať krátky prehľad s novinkami na našom magazíne?
Stačí sa jednoducho prihlásiť so svojou e-mailovou adresou:

Odoslaním formuláru súhlasím so spracovaním osobných údajov v nasledovnom znení.