Tohtoročný Autosalón v plnej sile

Po roku do Bratislavy opäť prichádza najočakávanejšia automobilová udalosť roka nielen na Slovensku, ale aj v stredoeurópskom regióne – bratislavský Autosalón. Slovenský automobilový trh má za sebou ďalší rekordný rok v predaji osobných automobilov, v roku 2016 sa ich predalo 88 163, čo predstavuje 13 % medziročný nárast.  

admin v Reklamné články
13.04.2017
Diskusia:

Tohtoročný Autosalón...

Reklamné články

Tohtoročný Autosalón v plnej sile

Po roku do Bratislavy opäť prichádza najočakávanejšia automobilová udalosť roka nielen na Slovensku, ale aj v stredoeurópskom regióne – bratislavský Autosalón. Slovenský automobilový trh má za sebou ďalší rekordný rok v predaji osobných automobilov, v roku 2016 sa ich predalo 88 163, čo predstavuje 13 % medziročný nárast. Za týmito pozitívnymi údajmi v ničom nebude zaostávať ani tohtoročný Autosalón. Predstaví sa na ňom 46 značiek, ktoré predstavujú viac ako 97 % trhu predaja osobných automobilov na Slovensku. Okrem množstva horúcich noviniek zo Ženevy, ponúkne aj bohatý a zaujímavý sprievodný program pre dospelých a tento rok premiérovo aj pre tých najmenších. Na ploche 40 000 m2 sa odprezentuje komplexná ponuka toho najlepšieho z automobilového priemyslu rozšírená o Detský mini autosalón, kde si okrem prehliadky expozícií miniatúr reálnych modelov môžu malí fanúšikovia áut otestovať svoje detské šoférske zručnosti.

Tohtoročný Autosalón v plnej sile


Vystavujúce značky

Alfa Romeo, Aston Martin, Audi, Bentley, BMW, Cadillac, Citroёn, Corvette, Dacia, Ferrari, Fiat, Fiat Professional, Ford, Honda, Hyundai, Chevrolet, Iveco, Jaguar, Jeep, Kaipan, Kia, Lada, Lamborghini, Land Rover, Lexus, Mahindra, Maserati, Mazda, McLaren, Mercedes-Benz, Mini, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Piaggio, Range Rover, Renault, Rolls Royce, Smart, Suzuki, Škoda, Tesla, Toyota, Volkswagen, Volkswagen úžitkové vozidlá.

Rekordných 46 značiek, 2 stredoeurópske premiéry a viac ako 80 slovenských výstavných premiér ukazuje, že tento rok bratislavský Autosalón určite nebude zaostávať za minuloročným, ktorý bol najlepší za uplynulú dekádu. Tohtoročný zoznam značiek je bohatší o značky - Alfa Romeo, Chevrolet, Lexus, Maserati a Toyota. Nablýskané autá všetkých druhov – hatchbacky, kupé, SUV, offroady, roadstery, sedany, limuzíny, kabriolety a ďalšie typy vozidiel v rôznych cenových kategóriách, od širšie prístupných až po najluxusnejšie automobily za stovky tisíc eur ukážu, že po premiérovej Ženeve nezaostáva so svojou ponukou a nablýskanými expozíciami ani Bratislava.

Dve stredoeurópske premiéry

Autosalón predstaví množstvo výstavných premiér a to nielen slovenských. Dve stredoeurópske premiéry prinesie Mazda – novú generáciu úspešného SUV Mazda CX-5, ktoré okrem nového dizajnu, úspornejších a výkonnejších motorov ponúka aj úplne nové prvky výbavy a ďalšie pokračovanie najpredávanejšieho roadsteru na svete Mazda MX-5 RF.

Slovenské výstavné premiéry

Zoznam aktuálne nahlásených výstavných premiér nájdete nájdete na www.incheba.sk.

Exclusive Salón

Súčasťou najväčšej prehliadky automobilov je už 7 rokov výstava luxusných vozidiel, ktoré na cestách až tak často nevidíme. Pýšia sa neprehliadnuteľným dizajnom, extrémnym výkonom motorov so stovkami koní pod kapotou a stoja niekoľko sto tisíc eur. Sekcia luxusných tovarov a služieb Exclusive  Salón aj tento rok prinesie nielen reprezentatívne limuzíny, ale aj superšporty. Náročných zákazníkov, ktorí chcú vozovku vymeniť za vzdušný priestor, určite poteší nové ultra ľahké lietadlo s futuristickým dizajnom a modernými technológiami - JOKER Gyrocopter.

Sprievodný program

Novinkou pre tento rok je rozšírenie ponuky smerom k najmenším fanúšikom štvorkolesových tátošov. Súčasťou krásnych expozícií je Detský mini autosalón, kde sa rodiny s deťmi nielen zabavia pri mini testovací jazdách, ale uvidia aj exkluzívnu prehliadku miniatúrnych modelov reálne vystavených automobilov. Milovníci historických vozidiel či starších modelov si určite prídu na svoje v sekcii veteránov. Tých, ktorí uprednostňujú dovolenku bez obmedzení, s pocitom slobody a na štyroch kolesách, poteší výstava karavanov, v ktorej budú k dispozícii menšie i väčšie obytné autá i prívesy rôznych cenových kategórií a značiek. Tradične nebudú chýbať testovacie jazdy vozidiel značiek CITROËN, FIAT, HONDA, HYUNDAI, MINI, NISSAN, PEUGEOT, OPEL. V nedeľu sa všetci nadšenci vylepšených mašín môžu tešiť na obľúbené otvorenie tuningovej sezóny.

Krásne autá s prázdnou nádržou môžeme len obdivovať. Aby mohli jazdiť, potrebujú kvalitné palivo, a preto je aj tento rok hlavným partnerom výstavy spoločnosť OMV Slovensko. A keďže na cestách je mimoriadne dôležitá bezpečnosť, hlavným mediálnym partnerom Autosalónu je RTVS a dopravné spravodajstvo Zelená vlna. Návštevníci sa na Autosalóne budú môcť stretnúť s redaktormi dopravného servisu a relácie Pozor, zákruta!

Nezmeškajte najočakávanejšiu automobilovú udalosť roka – bratislavský Autosalón. Tešíme sa na vás od 25. do 30. apríla v bratislavskej Inchebe. Prvý deň je vyhradený pre novinárov. Viac informácií nájdete na www.incheba.sk.

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Mazda 2 pre pretekárov. Čo na ňu poviete?Mazda sa teší značnej popularite, prišla s atraktívnym a výrazným dizajnom, ku ktorému...13. Apríl, 2015
02Video duel: Staré BMW porazilo Bugatti Veyron!Áno, zázraky sa dejú. Tak nejak by sa dal opísať "súboj" dvoch neporovnateľných protivníkov...13. September, 2015
03Krutý video prank: Ako dať príučku zlatokopke? O zlatokopkách sa toho nahovorilo veľa. Zbaliť neznámu babu v dnešnej dobe nie je ľahké....28. Apríl, 2015