Toyota S-FR: Nádherná miniatúrna konkurencia Miaty!

Ako by mal vyzerať nový koncept malého športového automobilu určeného pre moderný životný štýl? Za dnešným kandidátom na výborne skĺbené tvarové línie a prevedenie sa skrýva názov len z 3-písmen S-FR. Názov je rovnako minimalistický ako samotné vozidlo. A to je dobre! Miate rastie konkurencia v triede malých športových vozidiel! 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
14.10.2015
Diskusia:

Toyota S-FR: Nádherná...

Auto-moto zaujímavosti

Minimalistické línie

Ako by mal vyzerať nový koncept malého športového automobilu určeného pre moderný životný štýl? Za dnešným kandidátom na výborne skĺbené tvarové línie a prevedenie sa skrýva názov len z 3-písmen S-FR. Názov je rovnako minimalistický ako samotné vozidlo. A to je dobre!

Toyota SF-RZdroj: toyota-global.com

Konkurenčný model

Odvážny model Toyota S-Concept FR Miata vyzerá úžasne. Je dravý a má guráž! Miate rastie konkurencia v triede malých športových vozidiel. Pre akú skupinu zákazníkov je konkurenčná Toyota S-FR určená?

Toyota SF-RZdroj: toyota-global.com

Cieľová skupina

Koncept S-FR je do značnej miery modernizovanou verziou Toyoty Sports 800. To, že je medzi nimi určitá podobnosť, vôbec nie je na škodu. Koncept sa vyznačuje klasickými proporciami superšportu. Dlhá kapota, krátka zadná časť a obrovská, športovo ladená mriežka masky. Okrem toho model ponúka "čaro" vozidla 60. rokov. 

Toyota SF-RZdroj: toyota-global.com

Miniatúrna veľkosť

Na základe vizualizácie mnohých prekvapí fakt, že sa jedná o vozidlo o veľkosti Toyoty Yaris. Tak ako Miata, ani tu nie sú predpoklady oslovenia "rozpínavejšieho" alebo priestorovo náročnejšieho zákazníka. Moment! Vozidlu sa podarilo zaujať riešením 2+2! Dĺžka 3 990 milimetrov, šírka 1 695 milimetrov, výška 1 320 milimetrov a "váhová kategória" 980 kilogramov, z neho robia športové kupé mini rozmerov. 

Toyota SF-RZdroj: toyota-global.com

Motor

1,5-litrový štvorvalcový agregát s atmosférickým plnením a výkon okolo 130 koní z nového kupé Toyoty robia dostatočne "vyzbrojené" športové vozidlo určené pre potešenie z jazdy. 

Toyota SF-RZdroj: toyota-global.com

V ponuke za Subaru BR-Z

Vozidlo sa chystá zabojovať o pozornosť publika na tokijskom autosalóne a dá sa počítať s tým, že sa jeho tvarové línie už výraznejšie nezmenia. O tom, že to športové kupé so sériovou výrobou myslí vážne, svedčí aj fakt, že sa plánuje jeho zaradenie do ponuky pod úspešné kupé GT-86, známe vo výrobe ako sesterský model Subaru BR-Z. 

Toyota SF-RZdroj: toyota-global.com

Žlté "žihadlo"

Viac o tomto malom, plánovanom kupé, odhalí automobilka postupne. Štýl je odvážny a atraktívny s niektorými "retro" prvkami zo spomínanej Toyoty Sports 800. Dá sa povedať, že sa Toyote podarilo navrhnúť vozidlo so štíhlym, športovým a atletickým telom bez nutnosti použitia absurdne agresívnej masky. Celkový dojem dotvára výborný výber farebného prevedenia. Osloví fanúšikov žltých "žihadiel." 

Toyota S-FR Zdroj: toyota-global.com

Plán výroby

Podľa neoficiálych informácií je výroba plánovaná na rok 2016. Koncept spĺňa všetky predpoklady výroby. Keďže sa všetky debaty točia okolo Japonského a Čínskeho trhu, asi najväčšou otázkou ostáva obsadenie svetového trhu. Dostane sa konkurenčia Miaty aj do Európy?

zdroj: Diseno-art-com. toyota-global.com

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Range Rover Evoque Convertible: Frajerina na 4 ročné obdobia!Range Rover Evoque je skvele vyzerajúce vozidlo. Land Rover oficiálne oznámil príchod novej...5. Október, 2015
02Aktuálne: Samoriadiaci kamión po 1-krát v európskej premávke!Okrem výborných jazdných vlastností a vysokej spoľahlivosti, vynikajú kamióny tejto značky...7. Október, 2015
03Video: Čínsky samoriadiaci autobusYutong patrí k špičke medzi výrobcami autobusov. Dôraz kladie na zachovanie maximálnej...6. Október, 2015