Triky zlodejov: Ako zabrániť krádeži auta za 30 sekúnd?

Skúsený zlodej dobre pozná rôzne spôsoby ochrany pred krádežou. Dokáže za pár sekúnd prekonať zabezpečovaciu bránu, vstúpiť do vozidla a odísť s vyhliadnutým automobilom ešte skôr, ako na seba pritiahne akúkoľvek pozornosť. Ako sa pred zlodejmi účinne chrániť? Viacstupňový systém ochrany proti krádeži môže byť riešením! 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
08.11.2018
Diskusia:

Video: Viacstupňový...

Auto-moto zaujímavosti

Skúsený zlodej dobre pozná rôzne spôsoby ochrany pred krádežou. Dokáže za pár sekúnd prekonať zabezpečovaciu bránu, vstúpiť do vozidla a odísť s vyhliadnutým automobilom ešte skôr, ako na seba pritiahne akúkoľvek pozornosť. Ako sa pred zlodejmi účinne chrániť? V prvom rade je dobré poznať ich praktiky.

Zlodeji používajú stále sofistikovanejšie metódy - Dá sa proti ním chrániť?Zdroj: pixabay.com

Zariadenie Zieh Fix

Toto nenápadné zariadenie dokáže bez evidentného poškodenia vytiahnuť celú valcovú vložku zámku. Táto metóda patrí do rúk hasičov a kľúčových služieb. Používajú ju len vo výnimočných prípadoch a v stave núdze. Túto metódu radi zneužívajú zlodeji. Šikovnosťou prekvapia aj expertov privolaných na miesto krádeže.  

Atrapa kľúča

Áno, určite si už o tomto spôsobe počul. V tom lepšom prípade nemáš s týmto spôsobom krádeže vlastnú skúsenosť. Poškodení sú bezmocní. Zlodej si dokáže veľmi rýchlo a jednoducho vyrobiť "napodobeninu" kľúča, ktorá presne kopíruje jednotlivé zarážky kľúča. Existuje niečo efektívnejšie ako presná kópia kľúča vo vrecku? Tak zlodej neriskuje, že vzbudí podozrenie a prílišnú pozornosť okolia. Pri tomto druhu trestnej činnosti nedochádza k poškodeniu spínacej skrinky. Pri bežnej kontrole je tento spôsob mimoriadne nenápadný.

Výmena riadiacej jednotky

Zlodej použije riadiacu jednotku vyrobená z dielov iného auta. Po naprogramovaní pomocou nej dokáže naštartovať zhodný model auta.

Diagnostický prístroj

Diagnostický prístroj patrí medzi top zariadenia využívané pri krádežiach. Ako funguje? Po zapojení dokáže páchateľ ľahko deaktivovať imobilizér. To vyradí systém z chodu. Môže naštartovať a bez pozorovania odísť s tvojím autom.

Poľský kľúč otvorí auto za 30 sekúnd

Celá procedúra trvá prekvapivo krátko. Približne za 30 sekúnd dokáže skúsený zlodej pomocou poľského kľúča ukradnúť takmer každý typ vozidla. Tajomstvom poľského kľúča je využitie "páky." Pomocou páky systém pretočí uzamykací mechanizmus.

Spôsoby ochrany

Existuje množstvo spôsobov ochrany. Niektoré fungujú a sú pre zlodejov výzvou. Prekonanie 1 systému však skúsený zlodej dokáže docieliť. Ako efektívne zamedziť krádeži vozidla? Ideálna je kombinácia viacerých systémov ochrany.

Zabezpečovací systém 

Na trhu je viacero mnohostupňových spôsobom ochrany. Tieto zabezpečovacie systémy podľa užívateľov skutočne fungujú. Pri testovaní sa podarilo vo vyše 500 prípadoch zabrániť krádeži vozidla vďaka systému. Odísť s ukradnutým vozidlom s touto ochranou sa nepodarilo ani 1 zlodejovi.

Ako systém funguje?

Systém, ktorý sme vyskúšali je unikátny 6-cestný elektromechanický zabezpečovací systém. Čo znamená označenie 6-cestný elektromechanický systém zabezpečenia? Je to taký systém, pre ktorý je kľúčová jedinečná kombinácia mechaniky.

Využíva kombinatoriku

"Jedným ťahom" ovláda pod mechanickou kombináciou až 6 častí a využíva pritom kombinatoriku. Dokáže kombinovať zabezpečenie rôznych častí na rozdielnych miestach vozidla. To ešte viac komplikuje zlodejovi "uhádnuť" a prelomiť bezpečnosť vozidla.

Rovnaký model = iná kombinácia ochrany

Výhodou je aj to, že každý automobil bude používať iný spôsob ochrany. Zlodej ho teda neprelomí na základe ochrany rovnakého modelu auta. Vďaka tomu je tento systém podľa tvorcov aj užívateľov neprekonateľný.

Spoľahlivý viacstupňový spôsob ochrany proti krádeži - Na trhu je viacero dostupných riešeníZdroj: autoalarm-vamos.sk

Nepomôže rušička ani čítačka kódov

Čo to pre majiteľa vozidla znamená? Automobil chránený viacstupňovým systémom by malo byť takmer nemožné ukradnúť. Zlodejovi nepomôže rušička GPS/GSM/GPRS signálu ani čítačka kódov a diaľkových ovládaní.

Zlodejovi nepomôže:

výmena riadiacej jednotky motora

výmena spínacej skrinky

výmena palubnej dosky

výroba duplikátu kľúča

Jednoduchá montáž a používanie

Na trhu je na výber viacero podobných systémov. Veľkým plusom a výhodou viacstupňového systému je dostupnosť na Slovensku a jednoduchá montáž. Systém je možné jednoducho namontovať aj v garáži.

Skúsenosti

Máš skúsenosti s niektorým zabezpečovacím systémom? Ktoré spôsoby ochrany si vyskúšal? Fungujú alebo na finty zlodejov nemajú? Podeľ sa o svoje postrehy a názory s nami v komentároch.

Zdroj: forum.autobazar.eu, forum.autoforum.cz, renaultforum.sk, autoalarm-vamos.sk, safesystem.sk

Na trhu je dostupných viacero systémov viacstupňovej ochrany proti krádeži

Video: Viacstupňový zabezpečovací systém proti krádeži

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Opitý kamionista v protismere na D1: Aký trest za jazdu s 1,9 promile? Polícia zverejnila video opitého kamionistu, ktorý vyčíňal na D1. Vodič kamióna pod vplyvom...30. Október, 2018
02Nová finta zlodejov: Pozor na krádež na 2 pokus!Pokus o krádež, pri ktorom nič nezmizlo a jediným poškodením bolo rozbité okno? Majiteľ BMW...4. November, 2018
03Úzke parkovisko - riešenie bez pokuty: Ako legálne parkovať cez 2 miesta? Väčšina vodičov vidí parkovanie cez 2 parkovacie miesta ako arogantné gesto. Je to však...24. Október, 2018