Video: Ako vo filme, 60 sekúnd a 6 Challengerov fuč

Veľmi zaujímavá správa prišla z USA a konečne k nej koluje po internete aj video. Ak ste videli film 60 sekúnd, kde hral Nicolas Cage a Angelina Jolie, tak viete o čo ide. Prípadne ste mohli ešte vidieť pôvodnú verziu spred šesťdesiatych rokov. Aktuálne je celkom zaujímavým hitom internetu lúpež, ktorú zvládli lupiči za necelú minútu, či skôr 40 sekúnd.

JozefM v Video sekcia
09.03.2023
Diskusia:
Zdroj: Dodge

Video: Ako vo filme, 60...

Video sekcia

V jednom americkom showroome v meste Somerset v štáte Kentucky mali na sklade niekoľko Challengerov. A stačilo len spomenutých 40 sekúnd a už nemali. Zlodeji zjavne dobre vedeli ako to v dílerstve Don Franklin funguje a nenechali nič na náhodu. Nevidno im tváre, vidno len balet presunu a výjazdu z showroomu. Áno, 4 autá boli v showroome a dve zmizli spred showroomu. Popritom stihli lupiči nahodiť evidenčné čísla, možno aj falošné a ufujazdili preč.

Realita ich však dostihla a po naháňačke s políciou 5 zo 6 Challengerov zaistili. Jeden je zjavne nezvestný doteraz. Dva ukradli nie z vnútra, ale spred showroomu. Tie autá v interiéri mali kľúče veľmi zvláštne pichnuté v zapaľovaní, čo je celkom šialený nápad. A kľúče od ďalších dvoch asi niekto zo zamestnancov zabudol dať do trezora, boli voľne dostupné, pohodené na stolíku. Veď ako inak by ste ich bezpečne uskladnili? Niekto asi príde o prémie, alebo ho obvinia zo spolupáchateľstva. Ale treba uznať, že to zlodeji zvládli veľmi rýchlo. Asi tak rýchlo ako ich chytili. Veď jeden z nich bol ponechaný pri ceste po tom, čo mu došlo palivo, ďalšie dva sa našli stále v štáte Kentucky, jeden v Tennessee a jeden v Alabame. Šiesty bude, podľa doterajších údajov, tiež niekde v Alabame.

Video: Ako vo filme, 60 sekúnd a 6 Challengerov fučZdroj: Dodge

Pritom to neboli úplne základné verzie so šesťvalcom. Boli to výkonnejšie plnokrvné vozidlá. Každé z vozidiel nieslo dodatočné označenie Hellcat. To v prípade týchto áut znamená automaticky rozšírenú karosériu, ale tiež extrémny výkon 520 kW (707 k). Je až šokujúce, že relatívne malý díler v meste mimo všetkých ostatných tepien má až toľko vozidiel. Je to však klasický americký škálovací princíp. Má kvótu na dve, ktoré keď predá dostane kvótu na 4 kusy, a pokračuje to smerom nahor. Nebolo by prekvapením, keby ich ma díler viac ako ukradnutých 6. Hovorí sa, že ich môže mohol mať až 8.

Dodge Challenger je jedno z najstarších koncepčne vytvorených áut, ktorého komponenty sa dajú ešte trasovať do čias spolupráce automobilky s Mercedesom. Hovorí sa, že je to jedno z posledných áut, ktoré využíva niektoré časti z Mercedesu triedy E generácie W210. Ak by ste chceli vedieť ktorá to je, tak je to tá, ktorá priniesla vizáži Mercedesov okrúhle dvojité svetlá v roku 1994. Jasné Dodge auto inovuje a stále je adekvátne dobe, ale zopár komponentov je stále vymeniteľných. Už ako sa objavila prvotná informácia o lúpeží, tak všetci predpokladali, že autá už nikto nikdy nenájde. Niektoré sa z nich sa však našli relatívne skoro, čo je šťastím aj pre dílera. Ak to teda nebol poistný podvod. Ale takéto konšpirácie sú úplne nemiestne.

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Extrémny pokles ceny: BMW 7 lacnejšie o 75 000 €!BMW 740d vo vrcholovej výbave poriadne skočilo na cene. Nečakane, smerom dolu. Extrémny...8. Marec, 2023
02Škoda Karoq Sportline: Nie je to RS, ale rozhodne nie je ďalekoAutomobilka Škoda vyrába svoj model Karoq ako sesterský model ku SEATu Ateca. A SEAT Ateca...7. Marec, 2023
03Čakal 15 rokov na facelift: Elf od IsuzuBežná prax v automobilovom priemysle je, že osobné autá dostávajú facelift vždy v polke...8. Marec, 2023