Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

VIDEO: formula na českej diaľnici, čo je to za stroj?

Rýchlosť mnohých ľudí už od nepamäti fascinuje. Niekto z nás o rýchlom aute stále iba sníva, niekto iný však svoj sen už aj žije. Sú aj vyvolení, ktorí si kúpia auto, o akom môžeme ostatní len snívať. A prípadne aj svoj vlastný monopost. Takéto kúsky však mnoho zberateľov stráži ako oko v hlave a takmer nikde ich neukazujú. Vidieť monopost, alebo ak chcete formulu v akcií je takmer nemožné. Pokiaľ nebývate v Česku, kde sa jedna objavila na diaľnici!

Dávid v Auto-moto zaujímavosti
01.09.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: blesk.cz

VIDEO: Formula na českej...

Auto-moto zaujímavosti

Formula na diaľnici?

Predstavte si situáciu, že idete klasicky po diaľnici napríklad z práce a zrazu vás obehne formula. Sen? Niekoľko vodičov v Česku však toto pred nejakou dobou zažilo na vlastnej koži a možno ste túto informáciu už zachytili. Informoval o nej napríklad aj portál blesk.cz.

Ak sa vám zdá, že ste už o formule na diaľnici už počuli, nemusí ísť len o zdanie. Podobný prípad sa udial už v roku 2019, kedy vzbudil poriadnu mediálnu pozornosť. Už v minulosti sa na tento prípad zamerala česká polícia, dolapila aj 45 ročného majiteľa, no nemohla nijako postupovať. Prečo? Dôvod bol jednoduchý, kvôli prilbe nemohli identifikovať kto formulu pilotoval a tak nemohol prísť žiaden postih. Nedávno sa webe opäť objavilo video červeného monopostu s logami Ferrari. Nešlo však o monopost F1, ale Dallaru GP2/08, monopost, ktorý od roku 2008 slúžil v prettekárskej sérií GP2, ktorá sa v súčasnosti volá F2. Takže ide o naozaj zaujímavý stroj. 4 valcový 8 litrový motor s výkonom cez 600 koní pod kapotou to len dokazuje. Zásluhou hmotnosti pod 700 kg sa tento monopost na 100 km/h dostane len za 2,9 sekundy a maximálka činí okolo 330 km/h! Šialené čísla, počuť a vidieť túto formulu v akcií je naozaj zážitok. Tento prípad bude polícia prešetrovať opäť, no je dosť možné, že opäť s podobným výsledkom ako v minulosti. Privítali by ste podobné ozvláštnenie počas jazdy na diaľnici aj vy?

VIDEO: formula na českej diaľnici, čo je to za stroj?Zdroj: blesk.cz

VIDEO: formula na českej diaľnici, čo je to za stroj?Zdroj: blesk.cz

Zdroj: blesk.cz

Zdroj foto: blesk.cz

VIDEO: Formula na českej diaľnici, čo je to za stroj?

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA