Video: Fungujú triky na zníženie spotreby paliva?

Ako vodiči sa snažíme ušetriť na spotrebe paliva. Dôvodom je cena pohonných hmôt, ktorá stúpa. Jazda autom sa predražuje. Ako znížiť spotrebu? Existuje niekoľko "zaručených" trikov. Skutočne fungujú? Perfektný test uskutočnený na starom Volkswagene Polo ťa poriadne prekvapí! Sleduj video!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
06.09.2017
Diskusia:

Video: Fungujú triky na...

Auto-moto zaujímavosti

Sme majiteľmi rôznych značiek automobilov. Pri bežnom jazdení nás jedna otázka zaujíma všetkých rovnako. Ktorá to je?

Ako znížiť spotrebu paliva? Výbornou voľbou je výber ekonomického dopravného prostriedkuZdroj: Rovnaký ako zdroj údajov uvedený pod článkom

Ako znížiť spotrebu?

Ako vodiči sa snažíme ušetriť na spotrebe paliva. Dôvodom je cena pohonných hmôt, ktorá stúpa z roka na rok. Jazda autom sa predražuje. Ako znížiť spotrebu? Existuje niekoľko trikov, ktoré majú znížiť spotrebu paliva. Známy moderátor, ich vyskúšal, aby došiel k poriadne prekvapivému zisteniu!

Ako ušetriť na pohonných hmotách? Zdroj: Rovnaký ako zdroj údajov uvedený pod článkom

Úprava vozidla = úspora paliva?

Zaručeným spôsobom  úspory je výmena automobilu za ekonomickejší. Nákup nového automobilu však predstavuje veľký výdavok a nie každý vodič si výmenu automobilu môže dovoliť. Finančne oveľa menej náročná metóda je úprava existujúceho vozidla.

Jednoduché triky na zníženie spotreby auta – fungujú?

Internet je plný rôznych rád, ktoré „zaručene“ znížia spotrebu automobilu. Aká je však pravda? Skutočne je možné „malými“ investíciami znížiť spotrebu paliva?

Ako znížiť spotrebu paliva? Výbornou voľbou je výber ekonomického vozidlaZdroj: Rovnaký ako zdroj údajov uvedený pod článkom

Reálny test – reálne podmienky

Test britského automobilového magazínu Fifth Gear poriadne prekvapil aj samotných účinkujúcich. Test na trati sa uskutočnil za takých podmienok, ktoré čo najviac priblížia bežnú jazdu autom. Ako testovacie vozidlo obyčajný Volkswagen Polo 1.6 GL, ktorý má už niečo za sebou.

Ako znížiť spotrebu paliva? Zdroj: Rovnaký ako zdroj údajov uvedený pod článkom

Ako sa testovalo?

Prvým krokom bolo určenie bežnej spotreby automobilu. Do auta natankovali presne 1 galón paliva, asi 4,5 litra. Ďalej VW Polo jazdil po trati konštantnou rýchlosťou 97 kilometrov za hodinu. Aká je normálna spotreba bez zmien vykonaných na vozidle? Priemerná spotreba z testu bola 5,02 l / 100 km.

Pneumatiky

Až 15 percentnú úsporu paliva sľubujú pneumatiky s nízkym valivým odporom. Uvidíme.

Triky na zníženie spotreby paliva, ktoré fungujú!Zdroj: Rovnaký ako zdroj údajov uvedený pod článkom

Zníženie hmotnosti

Ďalším odporúčaným trikom je zníženie hmotnosti vozidla. Z auta po vyhodení zdviháku s náhradným kolesom a ich nahradením lepiacej súpravy s váhou necelých 200 gramov  ubudlo z celkovej hmotnosti až 12 kilogramov.

Ako ušetriť na pohonných hmotách? Zdroj: Rovnaký ako zdroj údajov uvedený pod článkom

Modifikácia riadiacej jednotky + úspešnosť zmien pri znížení spotreby

Riadiaca jednotka prešla úpravou, ktorá mierne zvýšila výkonnosť vozidla a umožnila rýchlejšie zrýchlenie, teda kratšiu dobu jazdy na plný plyn. Pomohli však všetky odporúčané zmeny k zníženiu spotreby paliva? Sleduj video so zaujímavým výsledkom testu na konci článku! Prekvapivé zistenie, čo povieš?

Ako ušetriť na pohonných hmotách? Zdroj: Rovnaký ako zdroj údajov uvedený pod článkom

Zaručený spôsob zníženia spotreby?

Rozhodol si sa, že znížiš svoje výdavky spojené s jazdením autom? Zaručene funkčným riešením je výmena neekologického modelu za ekologickejší, ideálne s elektromotorom. Čo si o trikoch na zníženie spotreby paliva myslíš ty? Máš s nimi skúsenosti? Podeľ sa s nami o svoje postrehy v komentároch!

Zdroj: Youtobe kanál Fifth Gear, thrillist.com, tireamerica.com

Video: Fungujú triky na zníženie spotreby paliva?

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Bugatti Chiron: Oficiálne čísla spotreby odhalené!Predtým ako začneš snívať o tejto mašine za viac ako 3 milióny eur, začni snívať o zdroji...2. September, 2017
02Bollinger B1: Super SUV s dojazdom až 320 km!Predstav si drsné SUV s mrštnými parametrami a spoľahlivými vlastnosťami v teréne. Pridaj...30. August, 2017
03600 koní, xDrive a 4x4: Nové BMW M5!600 koní, xDrive a 4x4! Predchodcovia pukajú závisťou. Novinka je skrátka hrdým...26. August, 2017