Video návod: Nauč sa driftovať ako profík!

Na internete nájdete množstvo zaručených návodov na poriadny drift. Tento "video inštruktor" zhrnul niekoľko základných krokov potrebných k poriadnemu, "hlavy otáčajúcemu" driftu! Sledujte video!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
30.12.2014
Diskusia:

Video návod: Nauč sa...

Auto-moto zaujímavosti

Perfektný drift je umenie!

Toho, čo potrebujete k perfektnému driftu nie je málo. V prvom rade je to rýchle a výkonné auto, nízkoprofilové gumy a odvahu. Nie všetko vždy ide podľa predstáv.  

Bežné chyby

Existuje niekoľko bežných chýb, ktoré ľudia pri driftovaní robia a neuvedomujú si, že tak môžu vážne poškodiť svoj automobil. Pri drifte je najdôležitejšie netlačiť "na pílu" príliš dlho. Stav vašich pneumatík po prvých skúškach vás môže nepríjemne prekvapiť. Ak sú vaše pneumatiky zničené driftovaním, môžu veľmi ľahko zapríčiniť dopravnú nehodu, a ak sú brzdy príliš horúce, môžu sa dokonca vznietiť a spôsobiť ďalšie problémy. Znie to jednodcho, ale väčšina mladých jazdcov si neuvedomuje hroziace nebezpečie. Preto je rovnako dôležité vedieť, čo netreba robiť.

Teória

Sú rôzne spôsoby driftovania. Najľahšie to ide cez ručnú brzdu. Pre milovníkov adrenalínu tu je aj možnosť používať normálnu brzda, to je už vyšší level. Zamerajme sa na ručnú brzdu. 

Chce to odvahu 

Nie je to také jednoduché, takže po poriadku. Potrebná je rýchlosť 80 až 105 kilometrov za hodinu.Ak ste dosiahli potrebnú rýchlosť, veľmi jemne zatočte volant do strany kam chcete driftovať. Rýchlosť udržujte.

Páka

Zatlačte spojku a preraďte na nižší prevod pri rovnakej rýchlosti, spojku držte a zatiahnite ručnú brzdu. Okamžite by vaše auto malo točiť do strany v ktorej ste mali naklonený volant. Rýchlo volantom otáčajte do druhej strany a teraz to najlepšie! Dupnite na plyn! Prvý raz je to adrenalín...

Pohyb nohou na plyne

Teraz stačí volantom udržiavať smer jazdy a opatrne pohybovať nohou na plyne. Po prvom zvládnutí driftu budete pracovať na technike až do úplného zvádnutia.

Najdôležitejšia rada

Pozor na čas! Driftujte nanajvýš 25 sekúnd! Mohli by ste doplatiť na niektorú zo spomenutých chýb.
 
Ako skončiť drift? 
 
Ručnú brzdu dajte do normálu, zaraďte neutrál a pribrzďujte až do zastavenia vozidla.

Ako na to?

Na internete nájdete množstvo zaručených návodov na poriadny drift. Tento inštruktor" zhrnul niekoľko základných krokov, potrebných k poriadnemu, "hlavy otáčajúcemu" driftu!

Driftovanie je umenie!Zdroj: deviantart.com

Inštruktor sľubuje, že vás naučí driftovať na akomkoľvek automobile. Stačiť by vám mala základná znalosť angličtiny. 

Video návod: Ako sa naučiť driftovať?

Ktoré rady sú podľa vás pri driftovaní najviac užitočné? Máte nejakú špeciálnu techniku? 

Ďalšie zaujímaovosti:

Najsilnejší Cadillac všetkých čias: Nový CTS-V 2016 sa predviedol v drifte!

Projekt 23-ročného poliaka FSO Polonez: Mix Passata a Superbu?

Nový terénny hyperšport Ariel Nomad: Na 4x4 zabudnime!

Zdroj: deviantart.com

Späť na magazín

Diskusia k článku