Video: Nikdy neskúšaj vybrzďovať kamión!

Snažíš sa na cestách "dať príučku" vodičom, ktorí nerešpektujú zákony a nariadenia? Bez ohľadu na to, kto má v príbehu pravdu a kto porušuje zákon, nikdy neskúšaj vybrzďovať kamión! Prečo netreba podľahnúť horúcej hlave? Čo sa môže stať? Od nebezpečnej zábavy ťa odhovoria drsné zábery. Sleduj video.

rufus v Video sekcia
10.04.2020
Diskusia:

Video: Nikdy neskúšaj...

Video sekcia

Ako vodiči sme každý deň svedkami nehôd, nebezpečného predbiehania a riskantných manévrov. Týchto chýb sa dopúšťajú iní vodiči a môže sa stať, že v afekte zlosti zareagujeme podobne aj my. Na tieto situácie si treba dávať pozor. Patria medzi najnebezpečnejšie správanie na cestách. Často končia tragickou bilanciou práve hlúpe nápady, ktoré vodiči uskutočňujú bez premýšľania.

Kamión vs. odvážny vodič Mazdy - Kto z koho?Zdroj: youtube.com/VanMorgen!

Na cestách častá situácia. Dvaja vodiči si nezhody snažia vysvetliť po svojom. Okrem vystrčeného prostredníka a klaksónu sú vo „vodičskom žargóne“ známe aj nebezpečnejšie spôsoby vyjadrenia nevôle. Môžu ohroziť na životoch samotných účastníkov, ale aj iných motoristov a osoby na cestách. Vybrďovanie patrí, bezpochýb, k najriskantnejším praktikám motoristov. O tom, že sa často nezakladá na zdravom úsudku svedčí aj fakt, že sa týmto gestom snažia vodiči potrestať niekoľkonásobne väčšie vozidlá. Snažíš sa na cestách "dať príučku" vodičom, ktorí nerešpektujú zákony a nariadenia? Bez ohľadu na to, kto má v príbehu pravdu a kto porušuje zákon, nikdy neskúšaj vybrzďovať kamión! 

Celá situácia, zachytená na kamere, sa stala na 2-prúdovej diaľnici. Bežné manévrovanie vodičov kamiónov pri predbiehaní vyzerá štandardne. Jeden sa zaradí pred druhý a pokračujú v ceste. V tom sa za vozidlami objaví osobný automobil. Pri rýchlosti asi  90 km/h si ho 2 vodiči nemuseli v sekunde všimnúť. Vodič osobného automobilu reaguje unáhlene a akoby neopodstatnene. Nasleduje „prestrelka“ blikania svetiel medzi osobným automobilom a kamiónom. Tu už vodič malej Mazdy 6 konfrontuje vodiča kamiónu v tesnom súboji.

Nikdy neskúšaj vybrzďovať kamión!Zdroj: youtube.com/VanMorgen!

Vybrzďovanie však dopadne tak, ako vo väčšine podobných prípadov. Vodič nákladného vozidla sa v snahe vyhnúť sa prekážke v podobe malej Mazdy snaží nájsť riešenie. Situáciu však ukončí vodič Mazdy, ktorý nezvládne riadenie.  Ďalej na videu vidieť zastavenie vodiča kamiónu, ktorý zrejme vodičovi celú situáciu ešte názorne „dovysvetľoval“ po tom, čo Mazda vyskúšala svoju odolnosť. Pri predstave, že sa vodiča osobného automobilu zmocní nápad ohrozenia väčšieho účastníka premávky svojou jazdou, môžeme hovoriť o odvahe, skôr však o hlúposti. Veľa takých nápadov nemusí skončiť dobre. Stojí také riskovanie za to? Prečo netreba podľahnúť horúcej hlave? Čo sa môže stať? Od nebezpečnej zábavy ťa odhovoria drsné zábery. Sleduj video. Aké najnebezpečnejšie situácie si zažil na cestách? Podeľ sa o svoju „druhýkrát narodený“ spomienku v komentároch pod článkom.

Zdroj: VanMorgen@Youtube

Video: Nikdy neskúšaj vybrzďovať kamión!

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01430-koňová rarita: Nezničiteľný Mercedes s motorom 6,0 l V12!Nezničiteľný Mercedes-Benz 190 dostal V12 motor s objemom 6,0 l! Mercedes 190 V12 projekt...8. Apríl, 2020
02Koronavírus: Aké sú obmedzenia v cestovaní/práci v rôznych krajinách?Slováci žijú po celom svete, aj v miestach, kde je situácia ešte dramatickejšia ako na...18. Marec, 2020
03Škoda 130 RS od VW: V8, 430 koní, 100 km/h za 4,6 s.R200 Non-fiction nie je sci-fi. Nástupca Škody 110 R je na trhu už niekoľko rokov. Retro...4. Apríl, 2020