Video premiéra: Levitujúci hoverboard Lexusu prvýkrát v akcii!

Pred časom bola predstavená nová futuristická hračka. Hoverboard firmy Lexus si získal celosvetovú pozornosť. Niet sa čomu čudovať, nič také doposiaľ nikto nevynašiel! O čo vlastne ide? Je to akýsi levitujúci skateboard, ktorý predstavuje celkom nový spôsob pohybu. Nenechajte si újsť levitujúci hoverboard po prvýkrát v akcii!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
06.08.2015
Diskusia:

Video premiéra: Levitujúci...

Auto-moto zaujímavosti

Lexus zaujal celý svet, nie však automobilom

Pred mesiacom bola predstavená nová futuristická hračka, o ktorej nikto netušil, že vlastne môže vzniknúť. Taktiež by nikto nepredpokladal, že s niečím podobným príde práve automobilová značka Lexus! Lexus vynálezom okamžite dobil svet, aj keď sa mu nepodarilo zaujať automobilom, s hoverboardom mu to vyšlo. Niet sa čomu čudovať, nič také doposiaľ nikto nevynašiel!

Lexus vďaka hoverboardu získal celosvetovú pozornosťZdroj: wired.com

Čo to je?

O čo vlastne ide? Je to akýsi levitujúci skateboard, ktorý predstavuje celkom nový spôsob pohybu. Hoverboard posúva technologický vývoj na úplne novú métu! Slide je výnimočný už na prvý pohľad, elegantný dreveno-kovový dizajn a pomerne masívny skateboard si s bežným skateboardom určite nezmýliš! 

Hoverboard sa vznáša nad zemouZdroj: wired.com

Technológia budúcnosti značky Lexus

Prevratný hoverboard, o ktorom ste už určite počuli, mal za úlohu prilákať pozornosť k novému automobilu Lexusu. Hoverboard využíva technológiu budúcnosti, vďaka ktorej sa dokáže vznášať nad zemou! Áno, skutočne sa vznáša! Ak patríte medzi tých, ktorí projektu neverili už od začiatku, určite si pozrite dokonalé predstavenie vo videu. Budete sledovať so zatajeným dychom!

Video: Levitujúci hoverboard po prvýkrát v akcii!

Antigravitačný skateboard 

Hoverboard funguje vďaka účinkom mnohých látok. Lexus hovorí o tekutom dusíku, ktorý chladí keramické supravodiče zložené z ytria, mede, bária a kyslíka na mínus 180 stupňov. Hoverboard vydrží v prevádzke približne 20 minút v závislosti od teploty a váhy jazdca. Čelí taktiež množstvu kritiky. Neprajníci kritizujú zložitosť prevádzky a nákladnosť.

Komplikované fungovanie

Skateboardisti, ktorí dostali šancu technologickú novinku vyskúšať, priznali, že ani 20-ročné skúsenosti na hoverboard nestačia. Zajazdil si na ňom aj uznávaný profesionálny skater Marty McFly a Ross McGouran. Ross o zážitku povedal: "Ide o celkom iný druh pohybu. Musíte sa naučiť balancovať vo vzduchu, čo doposiaľ nebolo možné." 

Lexus hoverboardZdroj: wired.com

Ako je to možné?

Dr. Oliver de Haas, ktorý pracoval na projekte, vysvetľuje: "Magnetické pole z trate je účinne" zmrazené "do supravodiča v doske, na tomto princípe dokáže hoverboard udržiavať vzdialenosť medzi doskou a traťou. Táto sila je dostatočne silná na to, aby jazdcovi umožňovala stáť a dokonca aj skákať!" Nie je to úžasné? 

Hoverboard značky Lexus je dôkazom, že nič nie je nemožné!Zdroj: wired.com

Má aj nevýhodu

Ako každý vynález aj hoverboard má nevýhodu. Asi prvé čo človeka pri pohľade na hoverboard napadne, sú magnety. Správne, magnety hrajú v pohybe hoverboardu dôležitú úlohu. Magnetický vankúš potrebný pre jeho pohyb totiž funguje len na podklade s pasívnymi magnetmi. Kvôli hoverboardu Lexus musel vytvoriť celý skatepark.

Lexus vytvoril park určený špeciálne pre hoverboardZdroj: wired.com

Nič nie je nemožné...

Vynálezcom z Lexusu sa však podarilo potvrdiť fakt, že nič nie je nemožné. Pred rokom by sme si pri rozhovore o podobne fungujúcom hoverboarde len klepkali po čele a dnes tu máme dosku levitujúcu nad zemou! Zdá sa, že všetko je len otázkou času. Čo hovoríš na hoverboard značky Lexus v akcii? Ak máš rád adrenalín, budeš ho chcieť určite vyskúšať!

Lexus hoverboardZdroj: wired.com

zdroj: mashable.com, wired.com

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Skvelý biznis plán: Hotel z autobusu!Okrem veľkých snov túžil autor zrekonštruovaného autobusu po niečom, čo postaví na nohy...6. August, 2015
02Cestuješ stopom? Testovací robot do cieľa nedorazil!V Amerike uzrel svetlo sveta netradičný projekt. Robota vybaveného modernými technológiami...5. August, 2015
03Najgeniálnejšie opravy v motorizme: Ako na to?Aj skúsený mechanik sa občas dostane do problémov. Šikovnejší z nás si pomocou fantázie...6. August, 2015