Vodičák na kamión

Šoférovanie je pre niekoho nutnosť, pre iného radosť a pre niekoho zamestnanie. Ideálne je, ak je nielen zamestnaním, ale zároveň aj radosťou. Mnoho malých chlapcov malo iste najrôznejšie sny, jeden chcel byť policajtom, ďalší doktorom, smetiarom alebo kamionistom. Veľké stroje jednoducho fascinujú mnohých a deti obzvlášť. Kamióny do tejto kategórie rozhodne patria. Pokiaľ vás vždy zaujímalo, aký vodičák na kamión potrebujete, prinášame odpoveď.

Dávid v Auto-moto zaujímavosti
01.03.2022
Diskusia:
Zdroj: kenworthsalesco.com

Vodičák na kamión

Auto-moto zaujímavosti

Vodičák na kamión, vstupenka ku práci snov?

O práci kamionistu mnoho ľudí snívalo minimálne ako dieťa, mnohým to ešte ostalo. Pokiaľ sa človek rozhodne pre jeho realizáciu niečo spraviť, mal by začať práve absolvovaním vodičského kurzu. Na vedenie kamiónu budete v autoškole potrebovať kurz skupiny CE. Čo jednotlivé skupiny znamenajú?

Vodičský preukaz skupiny C - tento preukaz oprávňuje vodiča na vedenie motorových vozidiel prevyšujúcich hmotnosť 3 500 kg s najviac 8 miestami na sedenie okrem vodiča, ku ktorému môže byť pripojené prípojné vozidlo s hmotnosťou neprevyšujúcou 750 kg. Potrebný je vek minimálne 21 rokov.

Vodičský preukaz skupiny E - vozidlo skupiny D s prípojným vozidlom, ktorého hmotnosť prevyšuje 750 kg. Rovnako je potrebný vek viac ako 21 rokov.

Koľko stojí vodičák na kamión?

Ak je život kamionistu vašim snom, určite rozmýšľate nad tým, koľko vôbec stojí vodičák na kamión. Nuž, samozrejme to závisí od konkrétneho mesta a autoškoly, kde si ho robíte, no počítajte s čiastkom okolo 1 000 €. Pokiaľ si rovno hľadáte prácu ako kamionista a nemáte vodičák, niektoré spoločnosti ho dokonca preplácajú úplne alebo čiastočne, stačí hľadať. 

Ako vidíte, podmienkou na vedenie kamiónu je vek aspoň 21 rokov. Je to z dôvodu psychickej vyspelosti vodiča, nakoľko sa ľudský organizmus vyvíja ešte do veku 20 rokov. Nie je pripravený reagovať hlavne na stresové a krízové situácie. Napríklad pri vodičskom oprávnení skupiny D, ktorá je určená na vedenie autobusov je potrebný minimálny vek až 24 rokov. Takže na kamión je potrebné počkať si minimálne na vek 21 rokov. Existuje tu však výnimka. Tá platí pre hasičov, vojakov, policajtov a príslušníkov iných bezpečnostných zložiek, ktorí môžu viesť kamión s príslušným oprávnením už od 18 rokov. Vodičák na kamión je však veľká zodpovednosť, vodič kamiónu je vystavený vysokej záťaži, ktorá je však vykúpená tým, že môžete robiť prácu svojich snov. Aj keď je to viac životný štýl, ako štandardná práca.

A ak už vodičák na kamión máte a chcete si spliniť svoj detský sen, pestrú ponuku kamiónov nájdete TU.

Vodičák na kamiónZdroj: kenworthsalesco.com

Zdroj foto: kenworthsalesco.com

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Totálne pôvodná oranžová Škoda 120 za 8 300 €!Škoda 120 je autom, ktoré je pre mnohých buď stelesnením detstva alebo mladosti. Ľudia...25. Január, 2022
02Rarita na predaj: 24-ročný Mercedes E 60 AMG W124Raritný Mercedes E 60 AMG W124 sa objavil v ponuke vozidiel na predaj. 1 z najvzácnejších...18. Máj, 2019
03Krátky návod: Ako kúpiť auto?Kúpa auta je rozhodnutie, ktoré sprevádza analýza niekoľkých faktorov. A v zásade aktuálne...29. December, 2020