Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Volkswagen ID.2all: Ľudový elektromobil za 25 000 € od VW je v pláne!

Automobilka Volkswagen bude využívať svoju platformu MEB naozaj vo veľkom. Predstavila koncept modelu ID.2all, ktorý ukazuje ako by mohol vyzerať budúci plánovaný elektromobil s nízkou cenou. Nízka cena v prípade elektromobilu znamená stále 25 000 €, čo je suma, za ktorú je už celkom zaujímavo vybavený Volkswagen Golf. Plán je však dostať auto do sériovej produkcie do 3 rokov.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
16.03.2023
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: Volkswagen

Volkswagen ID.2all: Ľudový...

Auto-moto zaujímavosti

Nemecká automobilka pre svoj nový malý model využije špeciálnu verziu platformy MEB s označením Entry, ktorá bude mať, na rozdiel od ostatných, pohon prednej nápravy. Vozidlo má byť tak veľké vnútri ako Golf, ale má byť zvonku veľké ako Polo. Na dĺžku má predsa v koncept 4 050 mm, na šírku 1 802 mm, ale rázvor je stále schopných 2 600 mm. Je teda dĺžkou teda rovnaký ako Polo, ale má rázvor takmer ako Golf, ktorý má v ôsmej generácii 2 628 mm.

Volkswagen ID.2all: Ľudový elektromobil za 25 000 € od VW je v pláne!Zdroj: Volkswagen

Volkswagen uvádza, že objem batožinového priestoru v základnom stave, pri tomto koncepte, je 490 litrov a po sklopení zadných sedadiel sa dostane až na 1 330 litrov, čo je naozaj extrémne veľa vzhľadom na malý pôdorys auta. Veď súčasné Polo má aktuálne 305-litrový objem batožinového priestoru. Oproti súčasnému Polu je to teda extrémny skok. Uvidíme aké budú hodnoty pri sériovom vozidle o pár rokov.

Volkswagen ID.2all: Ľudový elektromobil za 25 000 € od VW je v pláne!Zdroj: Volkswagen

Koncept má veľmi jednoduché tvary, ktoré schovávajú zadné dvere a vozidlo vyzerá ako trojdverák. Môže za to absencia zadných kľučiek a celkovo tvary zadnej časti. Vpredu je vidno klasické prepojenie svetiel, ktoré automobilka Volkswagen v ostatnej dobe využívala, rovnako je tomu aj v zadnej časti. Do interiéru modelu, ktorý bude relatívne priestranný sa nasťahujú znova dva displeje. Jeden, menší, bude pred vodičom a druhý s uhlopriečkou 12,9 palca a dotykovým ovládaním bude zase v strede prístrojovej dosky. Novinka využije aj nový systém ventilácie s podsvieteným ovládacím panelom a na ovládanie menu na displeji bude možné použiť aj kruhový ovládač na stredovom tuneli. Automobilka si vzala do svojich notesov všetky pripomienky a aj ventilácia bude mať fyzické ovládače.

Volkswagen ID.2all: Ľudový elektromobil za 25 000 € od VW je v pláne!Zdroj: Volkswagen

O pohon malého auta sa bude starať elektromotor umiestnený vpredu, ktorý ponúkne výkon 166 kW, čo je vlastne až 225 koní. Vďaka nemu sa koncept na stovku dostane za menej ako 7 sekúnd. Maximum bude obmedzené na 160 km/h, za ktorými už elektromotor stráca svoju efektivitu. Automobilka zatiaľ neprezradila akú plánuje použiť batériu, ale hovorí o dojazde až 450 km podľa kombinovaného cyklu v režime WLTP.

Volkswagen ID.2all: Ľudový elektromobil za 25 000 € od VW je v pláne!Zdroj: Volkswagen

Novinka, ktorá sa objaví v roku 2026 bude mať teda cenu, tú počiatočnú, okolo 25 000 €. Mala by sa práveže dostať do tej hodnoty, ale to nebude všetko. Volkswagen totiž pracuje aj na elektromobile, ktorý by stál menej ako 20 000 €. Uvidíme, čo sa automobilke podarí na tomto poli a ako bude vyzerať realita o 3 roky s prihliadnutím na reálnu cenu modelu a tiež na jeho reálne tvary. Priniesť použiteľné vozidlo za túto sumu bude stále jednoduchšie, lebo celková cena elektrických komponentov postupne klesá a môžeme očakávať, že elektrické verzie aj iných vozidiel budú prenikať na nižšie hladiny požadovaných súm.

Volkswagen ID.2all: Ľudový elektromobil za 25 000 € od VW je v pláne!Zdroj: Volkswagen

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Passat na elektriku? Volkswagen ID.7 ukazuje krivkyVolkswagen pripravuje svet na predstavenie nového modelu, ktorý bude niesť dizajnové prvky...10. Január, 2023
02Volkswagen Touareg oslavuje 20 rokov. Čo prináša špeciálna séria?Volkswagen Touareg pôsobí na trhu už 20 rokov a aktuálne je v ponuke jeho tretia generácia....7. Február, 2023
03Čo vylepšil Volkswagen na elektrickom ID.3?Volkswagen ID.3 je ten elektrický automobil, ktorý spôsobil malú revolúciu v prípade...3. Marec, 2023