Volvo Koncept Estate – vydarený mix Volva 1800ES a technológie budúcnosti

Volvo na Salóne v Ženeve predstaví do tretice auto z vychválenej trilógie Volvo Concept car, ktorou Volvo ohlasuje celkom nové smerovanie štýlu. Volvo Concept Estate, inšpirované modelom 1800ES zo 70. rokov a novodobím ovládaním "user friendly". 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
02.03.2014
Diskusia:

Volvo Koncept Estate –...

Auto-moto zaujímavosti

Preberá cenenú štýlovosť interiéru konceptov XC Coupe a V70 z rovnakej série, pre Volvo typické kontrastné rezanie hrán, a takisto použitie kvalitných materiálov. Ako prvé auto odhaľuje kritériá dizajnu a technológie, ktoré budú používané v interiéroch budúcich modelov Volvo podľa novej koncepcie. Odborníci ho označujú ako veľmi vydarený model.

Volvo Koncept Estate – vydarený mix Volva 1800ES a technológie budúcnosti

 Najvýraznejším rysom interiéru Volvo Concept Estate je jeho jednoduchosť a nový prístup založený na princípe "user friendly". Cieľom tohoto nového koncepčného riešenia je ľahko ovladateľné a zrozumiteľné riešenie palubovej dosky.

Volvo Koncept Estate – vydarený mix Volva 1800ES a technológie budúcnosti           Tradičný výber tlačidiel a ovládacích prvkov bol nahradený veľkým oknom na spôsob tabletu. Tento touchscreeen sa nachádza na stredovej konzole a slúži ako kontrolný dotykový panel. Volvo týmto riešením vytvoril vo svojom interiéri v tradičnom dizajne veľmi vydarenú atmosféru 21. storočia. Sledujte video.

V rámci súčasného dizajnu sa nechali tvorcovia inšpirovať švédskym citom pre detajl a snažili sa navodiť dojem pohodlia. Zvolili bezpečnostné pásy výraznej oranžovej farby a tkané vlnené koberce od popredného švédskeho dizajnéra. Spolupráca Volva so švédskou módnou scénou sa prejavila aj vo vybavení; dvoma praktickými Stutterheim pláštenkami v zadnej časti auta. Model má tiež špeciálne navrhnutý "kubba" herný set, aj s návodom, ktorý ponúka ľuďom kus švédskeho životného štýlu.  Zaujímavosťou je aj v interiéri zakomponovaný priehľadný návod hry. Celý interiér sa nesie v duhu typicky škandinávsky útulného štýlu domáceho prostredia, ktoré nebudete chcieť opustiť.

Volvo Koncept Estate – vydarený mix Volva 1800ES a technológie budúcnosti

Pre všetky koncepty z trilógie Volvo použilo top dodávateľov. Zvučné mená ako Pirelli, Uniwheels, Bridge of Wear a 3M. Dotvoriť imidž športového auta typu station wagon pomohol aj znížený profil masky a presklená strecha. Tá ponúka skutočne presvetlený priestor a jedinečný zážitok z jazdy. 

Volvo Koncept Estate – vydarený mix Volva 1800ES a technológie budúcnosti

Obrazovka nahradí všetky tlačidlá, okrem takých ako napríklad hlasitosť, prehrávanie, pauza, núdzové svetlá a odmrazovače okien.
Tiež bude spolupracovať bez problémov s digitálnou prístrojovou doskou, ktorá sa nachádza na strane vodiča. Volvo je automobilovou spoločnosťou, ktorá znovu definovala koncept station wagon kombináciou s funkčnosťou, robustnosťou a praktickosťou. Je až prekvapivo dynamickou trojdverovou verziou.Volvo Koncept Estate – vydarený mix Volva 1800ES a technológie budúcnosti

Kontrast tmavo hnedej farby laku a lesklých diskov veľkosti 21" s piatimi lúčmi podčiakujú modernú auru tohto auta. Nové LED svetlá revolučne umiestnené do tvaru písmena T sú značky 3M. Koncept modely V70 a XC70 sú medzi najlepšie hodnotenými station wagon na dnešnom trhu. Koncept Estate naviac dokáže, že sa dá účelne prepojiť tradícia a novodobé technológie v jeden harmonický celok.

Volvo Koncept Estate – vydarený mix Volva 1800ES a technológie budúcnosti

Zadná sekcia auta pripomína línie starej dobrej 1800ES zo sedemdesiatych rokov. Aj v interiéri sa nájde množstvo detajlov inšpirovaných Volvom 1800. Od prístrojovej dosky po volant. Prvých 40 rokov histórie Volva bolo charakteristických tradičným remeselným umením a používaním vysoko kvalitných materiálov. Dnes zlučujeme túto životne dôležitú časť DNA značky Volvo so zameraním na technológiu a inteligentné riešenia funkcionality.

Volvo Koncept Estate – vydarený mix Volva 1800ES a technológie budúcnosti

Ktorej verzii z trilógie konceptov Volva by ste dali prednosť? 

Preložené z článku Volvo Concept Estate: mix di tradizione e futuro Zdroj:www.motorinolimits.com 

foto zdroj: NetCarShow.com

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Shockwave – kamión šokujúci pekelnou show!Shockwave drží svetový rekord ako najrýchlejší nákladný automobil na svete. Poháňaný tromi...27. Február, 2014
02Video: S mini tankom úplne všade!Malý, flexibilný a využiteľný v každom teréne a podmienkach. Odvezie až dve osoby a to nie...27. Február, 2014
03R.I.P. drahým športiakom Nepríjemné straty miliardárskych zbohatlíkov. Sú situácie, keď ani tučné bankové konto...28. Február, 2014