Vzácna Škoda 130 LR Evo: Na predaj za 499 000 €!

Práve sa pozeráš na vzácnu Škodu, ktorá je aktúalne na predaj. Cena? Astronomicky vysoká! Akú sumu očakáva súčasný majiteľ? Takmer 500 000 eur! Čo ponúka automobil, ktorý môže byť najdrahšou Škodou na trhu? Unikátnu Škodu 130 LR Evo musíš vidieť! Rarita - len 2 ks na svete!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
26.05.2018
Diskusia:

Vzácna Škoda 130 LR Evo:...

Auto-moto zaujímavosti

Práve sa pozeráš na vzácnu Škodu, ktorá je na predaj. Čo ponúka rarita aktuálnej ponuky automobilov na predaj?

Vzácna Škoda 130 LR Evo: Na predaj za 499 000 €! Zdroj: rallygroupbshrine.org

Automobilový sen značky Škoda

Automobilová vášeň je smerovaná k modelom, ktoré patria k najvzácnejších exemplárom ponuky áut. Pozornosť budia dizajnom, parametrami, pohonom a cenou. To je prípad dnešnej legendy, ktorá môže stáť aj v tvojej garáži! Podmienka? Zaplatenie kúpnej ceny, ktorá je skutočne vysoká.

Stará Škoda so šťavnatou cenovkou

Existujú automobily, ktoré sa aj po mnohých rokov od výroby darí predávať za desiatky tisíc eur. Rovnako tu máme stroje, ktoré cenovkou dosahujú hranicu 100 000 eur. Najžiadanejšie exempláre s puncom jedinečnosti sú na predaj aj za 500 000 eur. Bude to prípad dnešnej legendy, ktorá si získa srdce nejedného Škoda fanatika?

Vzácna Škoda 130 LR Evo: Na predaj za 499 000 €! Zdroj: autobazar.eu

Pôvodné súčiastky

Text inzerátu hovorí: „Predám tento unikátny originálny automobil,pripravovaný v ŠKODE AZNP pre zamietnutú skupinu S,do MS v rally. Som majitelom tohoto auta od roku 1991. Všetky súčiasky na aute sú pôvodné.“

Technický stav

Podľa slov majiteľa automobil vyniká perfektných technických stavom. Je prekvapivo zachovalý. Je tomu tak vďaka tomu, že technickí komisári odhalili, že nespĺňa podmienky homologácie potrebnej k pretekom. Kvôli tomu už vozidlo ďalej nesúťažilo. Automobil bol k videniu naživo na výstave CZECH DRIVE, ktorá sa konala pred pár dňami, 14.4.2018 v Zlíne.

Vzácna Škoda 130 LR Evo: Na predaj za 499 000 €! Zdroj: autobazar.eu

Skupina B pre nadšencov adrenalínu

Skupina B sa stala pojmom a symbolom automobilových súťaží s najväčšou popularitou. Aký bol dôvod toho, že patrila k najobĺúbenejším pretekom? Takmer žiadne obmedzenia. Množstvo fanúšikov. Náročné okruhy. Najväčšie lákadlo? Nebezpečenstvo, adrenalín a dych vyrážajúce nehody plné napätých momentov. Takmer na konci skupiny B, tesne pred spustením ešte nebezpečnejšej skupiny S, dostalo populárne zápolenie skupiny B červenú.

Vzácna Škoda 130 LR Evo: Na predaj za 499 000 €! Zdroj: autobazar.eu

Škoda 130 LR Evo

Škoda 130 LR Evo mala byť fenoménom pretekov. Homologovaný model Škody 130 LR dostala pod označením AZNP „update“ v podobe Škody 130 LR Evo, o ktorej sláve kolujú legedy. Jasný favorit plánovanej skupiny S svoju príležitosť „rozbiť“ súperov na pretekoch skupiny S nakoniec nedostal. Exemplár z roku 1985 putoval do rúk slovenského majiteľa z Topoľčian. Je na predaj!

História vozidla + úspech na pretekoch

Od pretekára Václava Farka kúpili túto raritu bratia Dezider a Miroslav Krajčovič, ktorí taktiež súťažili. Ako automechanici bratia Dezider a Miroslav slávnu Škodu 130 LR Evo rozobrali a kompletne zrekonštruovali. Auto dostalo novú kabeláž, blatníky, bezpečnostná nádrž paliva a špeciálne pretekárske sedačky. Na pretekoch sa Škoda Evo objavila už v roku 1994. Oficiálne 4. miesto na pretekoch bolo perfektným potvrdením kvalít tejto mašiny. Pred kapotu sa prebojovali len zvučné mená Béreš, Drotár a Palko.

Vzácna Škoda Prototyp 130 LR/Evo: Na predaj za 499 000 €! Zdroj: autobazar.eu

Múzeum vs. súkromné vlastníctvo

Vozidlo sa nedostalo do expozície múzea. Stalo sa však súčasťou súkromnej zbierky. Majitelia začali pokukovať po Lancii Delta Integrale HF. Z toho dôvodu je tento unikát v našej ponuke vozidiel na predaj na Autobazar.eu.

Stará Škoda – najdrahšia na svete?

Bez akýchkoľvek pochybností je tento exemplár výnimočným vozidlom, ktoré je najdrahšou Škodou, akú môžeš dnes kúpiť. Cena je vysoká. Majitelia dostali ponuku na menej okrúhlu sumu. Svoj raritný  automobil so zaujímavou hodnotou však za ňu odmietli predať.

Vzácna Škoda Prototyp 130 LR/Evo: Na predaj za 499 000 €! Zdroj: autobazar.eu

Rarita na predaj

Prečo je tento exeplár považovaný za skutočný unikát? Na svete existujú iba 2 kusy prototypu závodného rally vozidla skupiny S, ktorá mala nahradiť skupinu B. Škoda 130 LR / Evo je právoplatný unikát, ktorého cena bude rásť.

Vzácna Škoda 130 LR Evo: Na predaj za 499 000 €! Zdroj: autobazar.eu

Cena

Práve sa pozeráš na najdrahšiu Škodu, ktorá je aktúalne na predaj. Akú sumu očakáva súčasný majiteľ za predaj tejto unikátnej mašiny? Cena je astronomicky vysoká. Stojí takmer 500 000 eur! Vzhľadom na parametre je očakávaná cena veľmi vysoká. Akú sumu si ochotný za tento vzácny exemplár, ktorého cena porastie, zaplatiť?

Vzácna Škoda 130 LR Evo: Na predaj za 499 000 €! Zdroj: autobazar.eu

Zdroj: Autobazar.EU, gr-b-rallyelegenden.com, eurooldtimers.com

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Najextrémnejší VW Golf GTI: 264 km/h, 290 koní pod kapotou!GTI, ktoré pokorí Golf R? Zabudni aj na ostrý VW Golf GTI Performance! Volkswagen Golf GTI...18. Máj, 2018
02Nové BMW M850i xDrive: 530 koní, 100 km/h za 3,7 s!Nové kupé rady 8, BMW M850i xDrive sa zavŕta hlboko do pochybností konkurencie! 530-koňová...16. Máj, 2018
03Ostrý súboj: 608-koňové BMW vs. AMG a Audi RS6 Avant!Súboj, v ktorom Mercedes-Benz C63S AMG a Audi RS6 Avant, nemajú šancu? Kto sa stane víťazom...10. Máj, 2018