Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Hyperloop kapsulová doprava u nás? Bratislava - Viedeň za 8 minút!

Keď zakladateľ Tesly plánoval ďalšie kroky, ktorými by mohol ľudstvo posunúť ďalej, dostal šialený nápad. Sen o zostrojení dráhy Hyperloop, ktorá bude akousi kapsulovovou dopravou prepravovať pasažierov viac ako 1000 kilometrovou rýchlosťou, sa však mení na realitu. Rýchlosť projektu Hyperloop je skutočne nadzvuková! Hyperloop trať bude vybudovaná aj v strednej Európe! Vzdialenosť medzi Bratislavou a Viedňou prejdeš za 8 minút! Viac v článku!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
10.03.2016
Diskusia:
Sledujte nás na:

Hyperloop: Doprava s...

Auto-moto zaujímavosti

Kapsulová doprava už nie je sci-fi

Keď zakladateľ Tesly plánoval ďalšie kroky, ktorými by mohol ľudstvo posunúť ďalej, dostal šialený nápad. Sen o zostrojení dráhy Hyperloop, ktorá bude akousi kapsulovovou dopravou prepravovať pasažierov viac ako 1000 kilometrovou rýchlosťou, sa však mení na realitu. 

Hyperloop Elona Muska

Hyperloop v súčasnosti realizujú dve spoločnosti, Hyperloop Technologies a Hyperloop Transportation Technologies. Pôvodná myšlienka Elona Muska o využití kapsulovej dopravy založenej na špeciálnych kapsulách s pasažiermi naberá rýchly spád. Kapsule sa budú pohybovať pomocou slnečnej energie naozaj vysokou rýchlosťou. 

Ďalšie využitie slnečnej energie

Ďalším využitím Hyperloop dopravy je využitie slnečných kolektorov. Okrem toho, že budú samotné kapsule, sa môžu využiť na vytváranie ďalšej enegie, ktorá môže slúžiť aj na iné účely. 

Kapsulová doprava s rýchlosťou 1 200 km/h: Hyperloop Elona Muska | Autobazár.EU

Projekt naberá rýchly spád

Na celom projekte je úžasné najmä to, že ho zastrešuje množstvo uznávaných odborníkov a špecialistov. Sú medzi nimi zamestanci spoločností Boeing, NASA, Yahoo, Airbus, SpaceX a Salesforce. To najlepšie je však fakt, že vo výstavbe je už aj testovacia dráha, ktorá sa buduje v Kalifornii.

Elon Musk nežartuje!

Projekt Hypeloop patrí medzi tie projekty, o ktorých budeš premýšľať pred spaním. Či niečo také skutočne vzniká, kedy sa dočkáme spustenia projektu a ako sa hyperloop trať osvedčí v Amerike.

Nielen v USA!

Slovo Amerika môžeš pokojne vypustiť! Prečo? Pretože rýchlosť projektu Hyperloop je nadzvuková vo všetkých smeroch! Hyperloop trať bude vybudovaná aj v strednej Európe!

Bratislava – Viedeň za 8 minút!

Aké sú rýchlostné špecifikácie zvažovanej trate medzi Bratislavou a Viedňou? Ministerstvo údajne so spoločnosťou Hyperloop podpísalo dohodu už včera!

Dôležitá návšteva Slovenska

Krátko na to, ako informácie prenikli von, sa na internete objavili dôkazy o návšteve vedenia firmy Hyperloop v Bratislave. Informácie o rokovaniach potvrdil samotný riaditeľ Hyperloop Transportation Technologies na facebooku. Po podpísaní memoranda o budúcej spolupráci, neostáva iné, len čakať!

Prvá trať Viedeň - Bratislava, postupne celá Európa!

Prečo táto trať má vzniknúť? A prečo si zodpovedné osoby projektu vytipovali práve strednú Európu? Nevybrali si spojenie Viedne a Bratislavy náhodou. Oslovilo ich spojenie najbližších európskych hlavných miest, pričom postupne chcú prepojiť celú Európu. Ako bude rokovanie pokračovať a aké ďalšie informácie sa o projekte dozvieme? Budeme vás informovať!

Zdroj foto: Rovnaký ako na konci článku 

Zdroj: hyperloop-one.com

Hyperloop kapsulová doprava

Návšteva riaditeľa spoločnosti Hyperloop v Bratislave

Hyperloop: Doprava s rýchlosťou 1000 kilometrov za hodinu!

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Prvá zadokolka Kena Blocka: 1978 Ford Escort Mk2 RSŠtvorkolesová „čierna hviezda“ Kena Blocka bola postavená s jedným špecifickým zámerom....9. Marec, 2016
02Nová Gymkhana 8!Ford Performance, XDubai a Hoonigan s hrdosťou predstavujú novinku Kena Blocka! Vo videu...9. Marec, 2016
03Mercedes zvažuje príchod na SlovenskoPodľa zatiaľ oficiálne nepotvrdených informácií sa Slovensko dostalo do užšieho výberu...10. Marec, 2016