Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Nový trhák Kia Mohave: Väčšie, krajšie a lacnejšie Sorento!

Kia Mohave je trhák s novou krvou, ktorý valcuje konkurenciu! Parametrami nesklame. Sorento sa predáva v základe za 45 000 . Nový rival najúspešnejšieho modelu značky je väčší, krajší a lacnejší! 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
08.04.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: kia.com

Video: Nová Kia Mohave 2023

Auto-moto zaujímavosti

Už pri prvom pohľade zaujme novinka dizajnom. Provokáciou pre kritikov môže byť veľká maska, ktorá celku dodáva razantný imidž. Vozidlo je pripravené zaujať mladých zákazníkov aj senior manažérov. Ako toto všetko dokáže 1 automobil?

Kia Mohave 2023 - nový trhák Kie valcuje SorentoZdroj: kia.com

Lacnejší ako Sorento

Môže za to pekný dizajn, pôsobivá technika a zaujímavá cena. Tá sa dokázala dostať na nižšiu úroveň ako u najväčšieho rivala rovnakého výrobcu. Tento krásavec pristane v tvojej garáži za nižšiu sumu ako v prípade kúpy Sorenta v základe.

Cena od 37 000 eur

Cena Kie Mohave štartuje na 49 580 000 wonoch, v prepočte približne na sume 37 000 eur. Komu je základ málo, toho prekvapí nadupaná, výbavou a luxusnými doplnkami prešpikovaná verzia. Kia Mohave Gravity pre náročných sa predáva za 58 710 000 wonov, 44 000 eur. Spomínaná cena Kie Sorento,  45 000 eur, je pritom cena automobilu v základe. Konkurenčná výhoda v podobe ceny je teda žiadaným plusom novinky.

Kia Mohave

Model sa prvýkrát predstavil už v roku 2008. Pre export niesol meno Kia Borrego. Neúspešne sa pokúšal preraziť aj na viacerých zahraničných trhoch. Nepodarilo sa mu to ani v USA. Dobrou vlastnosťou kórejskej automobilky však je, že sa nevzdáva. Pár rokov práce s dizajnovou podobou a máme tu Kia Mohave, za ktorou sa otočí každý milovník neopozeraného vzhľadu. Z Kórey tak opäť mieri do sveta.

Trhák s novou krvou

Druhá generácia sa teší pozornosti. Na pohľad i využitie je pripravený aj interiér. Ľahko presvedčí aj európskeho zákazníka, keďže má punc luxusu. Drevo, koža a kovové doplnky s elegantným vzhľadom, inteligentné riešenia a najmodernejšie elektronické vybavenie.

Kia Mohave 2023 - nový trhák Kie valcuje SorentoZdroj: kia.com

Odvezie 5 až 7 osôb

Trendom sa stali SUV, ktoré umožňujú praktické využitie a prepravia pohodlne viacerých pasažierov. To nie je problém. Kia Mohave je pripravená a odvezie 5 až 7 pasažierov. Konštrukcia a použitá platforma vyniká pevnosťou. Odolný rám dáva vysoké predpoklady využitiu v teréne.

4x4 pohon, výkon 256 koní

Technické údaje sú príjemnou bodkou dokonalosti. Výkon zabezpečuje mohutný 3-litrový trurbodiesel s výkonom 256 koní a 560 Nm krútiaceho momentu. Výkon na všetky 4 kolesá prenáša spoľahlivý 8-stupňový automat. Vodičov poteší množstvo jazdných režimov, ktoré dokážu z jazdy vyťažiť maximum, presne podľa potrieb daného dňa a charakteru jazdy.

Kia Mohave 2023 interiérZdroj: kia.com

Terénne vlastnosti

S týmto automobilom sa nemožno stratiť na cestách aj mimo nich. Terénne vlastnosti sú potešením nielen pre offroad maniakov. Každý vodič sa pri súčasnom stave ciest ocitne mimo komfortnej vozovky, a to takmer na dennej báze. 4x4 pohon sa postará o zvládnutie terénu a potvrdí postavenie aj voči Sorentu. Najlepším dôkazom sú samotné zábery, takže príjemnú zábavu pri pozeraní novinky v rôznych podmienkach. Vyšla Kia Mohave v teste v najlepšom svetle? Sleduj druhé video pod článkom.

Výborné hodnotenie v teste

Video v anglickom jazyku obsahuje aj zaujímavé poznatky, či už chválu alebo kritiku. Autor je známy svojím nezaujatým hodnotením aj práve kórejských automobilov. Inovovaná verzia v teste natoľko zaujala, že aj tvorcovia videa nešetrili chválou. Napriek tomu, že je Mohave veľké a ťažké SUV (väčšie ako Sorento), počína si „v skúške dospelosti“ viac ako skvele. Autor si pochvaľuje vysoké sedenie, dobrú ovládateľnosť a nečakané jazdné vlastnosti.

Nová Kia Sorento 2022Zdroj: kia.com

Akcelerácia

Z 0 na 100 km/h zrýchli za 8,3 sekundy. Ako je na tom brzdný systém? Ťažký kolos zo 100 km/h rýchlosti zastaví na vzdialenosti 39,1 metra! Spomínané veľké rozmery a mohutný motor sa vibráciami ohlásia len pri vysokej rýchlosti, bežné podmienky ho napriek výkonu prakticky nerozochvejú – nie je ho rušivo počuť.

Kia Mohave 2023 motorZdroj: kia.com

Spotreba len 7 až 8 litrov

Prekvapením sú aj čísla spotreby, ktoré príjemne prekvapia aj v dnešných časoch zvyšovania cien paliva. Priemerná spotreba je niekde medzi  7 a 8 litrami nafty na 100 km pri jazde na diaľnici. V meste spotreba stúpa pochopiteľne vyššie. Dostaneme sa k 13 litrom. Obdivné kývnutie hlavami v teste je dôkazom, že o tomto divochovi z Kórey budeme ešte počuť.  Luxusné SUV Kie, ktoré je vo vrcholnej verzii stále lacnejšie ako Kia Sorento má obrovský potenciál stať sa trhákom segmentu!

Príchod na trh

Tento model má napriek tomu 1 nevýhodu. Síce sa nepredáva len na čínskom trhu a je dostupný v mnohých častiach sveta, na Slovensku si ho zatiaľ nekúpime. Vzhľadom na vojnovú situáciu, nepomôže ani dostupnosť v Rusku. Podeľ sa s nami o tvoj názor, či model môže nabúrať predaje Sorenta. To sa teší mimoriadnemu úspechu už niekoľko rokov. Ako sa ti tento model páči? Oplatí sa nechať si ho v hľadáčiku a počkať si na jeho príchod na náš trh?

Nový trhák Kia Mohave: Väčšie, krajšie a lacnejšie Sorento!Zdroj: kia.com, Asian Petrolhead@Youtube

Video: Nová Kia Mohave 2023

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Ferrari FF monštrum pre 4 osoby: Akcelerácia 0 - 300 km/h!Najpraktickejšie Ferrari všetkých čias existuje. Odvezie až 4 pasažierov aj s batožinou....2. Apríl, 2022
02Mercedes za 899 €: Nájazd takmer 1 000 000 km! Mercedes-Benz C 200 CDI Sportcoupe prekvapí extrémnou životnosťou. Kráľ nájazdu najazdil...6. Apríl, 2022
03Obytný Mercedes s garážou: Rarita s miestom pre auto!Morelo Palace Liner 99 GSB rarita - najdrahšie obytné auto na svete ponúka nevídané...4. Apríl, 2022