16 ročná Dacia Logan sa opäť začína vyrábať! Len 4 000 €!

Dacia je značka, ktorá kedysi stelesňovala len staré nespoľahlivé rumunské rachotity. Po svojom znovuzrodení Dacia začala produkovať lacné autá, ktoré spočiatku mnoho kvality nemali, no očarili práve cenou. Rovnako aj technickou nenáročnosťou a relatívne dobrou spoľahlivosťou. Prvý Logan prišiel v roku 2004 a aj na našich cestách ho stretnete aj dnes. Existuje však krajina, ktorá tento pôvodný Logan z roku 2004 začne budúci rok opäť nanovo vyrábať.

Dávid v Auto-moto zaujímavosti
17.12.2020
Diskusia:

16 ročná Dacia Logan sa...

Auto-moto zaujímavosti

Najlacnejšie auto Európy sa vracia

Svojho času bola Dacia Logan najlacnejším autom na trhu vôbec. Už pred 16 rokmi, v čase svojho uvedenia nešlo o technologickú špičku, na výrobu boli použité hlavne komponenty zo starších Renaultov. Vlastne aj Dacia Logan vyzerala ako poriadny zlepenec. To hlavné však spĺňala, jazdila a za lacný peniaz. Portál presstv.com informoval o tom, že Logan bude znova reinkarnovaný. Oživí ho Irán.

Presne tak, Irán. Krajina, v ktorej sa ešte mnoho rokov po ukončení výroby predával napríklad aj taký Peugeot 206. Tieto kroky boli logické hlavne s prihliadnutím na dobré vzťahy krajiny s Francúzskom. Aj preto sa pôvodný Logan vyrábal v Iráne až do roku 2018. Za zastavením výroby stoja medzinárodné sankcie. Tie sa Iránu podarilo obísť tak, že model už nebude vznikať pod hlavičkou Renaultu, ale lokálnej spoločnosti SAIPA, ktorá bude dovážať len 15% komponentov. Spoločnosť však bude model s najväčšou pravdepodobnosťou predávať pod pôvodným označením Renault Pars, aj keď logo pravdepodobne bude mať vlastné.

Obnovenie výroby 16 rokov starého modelu je naplánované na rok 2021. Najlepšia na tom všetkom má byť cena. Už kedysi bola Dacia Logan naozaj lacným autom, teraz bude ešte lacnejším. Po prepočte by mal stáť okolo 4 000 €, čo je čiastka, za ktorú by si svojich kupcov našla určite aj u nás. A rozhodne by ich nebolo málo.

16 ročná Dacia Logan sa opäť začína vyrábať! Len 4 000 €!Zdroj: presstv.com

16 ročná Dacia Logan sa opäť začína vyrábať! Len 4 000 €!Zdroj: presstv.com

16 ročná Dacia Logan sa opäť začína vyrábať! Len 4 000 €!Zdroj: presstv.com

Zdroj: presstv.com

Zdroj foto: presstv.com

Späť na magazín

Diskusia k článku