Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

19-ročné Audi na predaj ako nové!

Nájsť v ponuke áut na predaj takmer 20-ročný automobil v dobrom technickom stave je takmer zázrak. Dnešný unikát, ktorý sa objavil v ponuke áut na predaj, je jedinečný vďaka viacerým zaujímavým parametrom. Aká je cena?

rufus v Auto-moto zaujímavosti
24.12.2019
Diskusia:
Sledujte nás na:

19-ročné Audi TT v top...

Auto-moto zaujímavosti

Tento exemplár s interným označením 8N svojím technických stavom berie  dych. V inzertných portáloch podobne zachovalého zástupcu 1. generácie Audi TT nenájdeš.

Audi TT 4x4 v top stave za 17 750 EurZdroj: autoleitner.nl

Raritný exemplár

Holandský predajcu Auto Leitner je známy tým, že vyhľadáva raritné kúsky, ktoré vynikajú zaujímavými parametrami a dobrým technickým stavom. Automobil, ktorý sa na ich stránke objavil v ponuke, rozhodne stojí za pozornosť.

Unikátny kúsok na predaj

Nájsť v ponuke áut na predaj takmer 20-ročný automobil v dobrom technickom stave je takmer zázrak. Dnešný unikát, ktorý sa objavil v ponuke áut na predaj, je jedinečný vďaka viacerým zaujímavým parametrom.

Audi TT 4x4 v top stave za 17 750 EurZdroj: autoleitner.nl

1 majiteľ

Automobil za 19 rokov života patril len 1 majiteľovi. Známe štýlové športové kupé je viac ako len reprezentatívny automobil pre vodičov, ktorí dbajú na dizajn. V čase príchodu na trh zaujalo aj pôsobivými parametrami výkonu.

Výkon

Pohon zabezpečuje pohonná jednotka 1,8 T. s šesťstupňovým manuálom a pohonom 4x4 vytvára odolný celok. Preplňovaný agregát disponuje výkonom 165 kW, 225 koní a 280 Nm krútiaceho momentu.

Audi TT 4x4 v top stave za 17 750 EurZdroj: autoleitner.nl

Akcelerácia + 4x4

K tomu rátaj so zrýchlením z 0 na 100 km/h za 6,4 sekundy. Táto štvorkolka quattro ťa zaručene prekvapí rýchlymi reakciami v blate, snehu aj v zlom teréne.

Audi TT 1. generácie

Prvé Audi TT turbo quattro patrí k modelom, ktoré majú čo ponúknuť aj dnes. Kompaktné kupé je postavené na základe Golfu IV. Aj napriek nedostatkom sa na trhu model uchytil a tešil sa záujmu vodičov, ktorí hľadali dizajnovo zaujímavé auto so športovými parametrami.

Slabá stránka

Každý model má svoju slabšiu stránku. K nedostatkom Audi TT 1. generácie patrí nedostatočná stabilita vozidla pri vysokých rýchlostiach. Tento nedostatok sa čiastočne podarilo odstrániť inštaláciou odtrhovej hrany umiestnenej na veku batožinového priestoru.

Dizajn

Audi TT z rokov 1998 až 2006 je sebavedomým príkladom využitia nového prístupu k výzoru a k dominantným parametrom štýlového športiaku. Osloví tých, ktorí hľadajú výrazný vzhľad spojený s agilnými vlastnosťami.  

Audi TT 4x4 v top stave za 17 750 EurZdroj: autoleitner.nl

Poctivé garážovanie

Tento konkrétny automobil za takmer 20 rokov najazdil celkom 28 176 kilometrov. Vďaka čomu je vozidlo aj napriek tomu vo výbornom technickom stave? Majiteľ sa postaral o jeho poctivé garážovanie, ktoré určite prispelo k tomu, že sa na ňom nepodpísal zub času.

Servisné kontroly

Samotné servisné knižky dokazujú príkladnú starostlivosť a mimoriadne dobré zaobchádzanie. Vozidlo má dodržiavané všetky výrobcom stanovené kontroly v prikázaných časových intervaloch. Séria kontrol bola zakončená posledným zápisom 5. Júla 2019. Tú automobil absolvoval po nájazde 27 430 km.

Audi TT 4x4 v top stave za 17 750 EurZdroj: autoleitner.nl

Cena

Aká je cena? Tento zaujímavý automobil je dnes na predaj pre za 17 750 eur. Nového majiteľa bude stáť menej ako polovicu ceny súčasnej generácie 8S. Pohon novej generácie zabezpečuje benzínový turbomotor 45 TFSI, ktorý prenáša výkon na kolesá pomocou spoľahlivej 6-rýchlostnej manuálnej prevodovky. Aj napriek tomu mnohí tvrdia, že 1. generácia je najlepšou verziou Audi TT v predaji. Si ochotný zaplatiť túto sumu za automobil, ktorý je stvorený na zábavu? Ktoré parametre rekordéra výdrže považuješ za najzaujímavejšie? Podeľ sa o svoj názor a postrehy v komentároch.

Zdroj: https://www.autoleitner.nl/

19-ročné Audi TT v top stave

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Video: Audi Supercombi dá 300 km/h na mokrej diaľnici! Čo dokáže Audi RS6 C8 combi beštia na mokrej diaľnici? Najrýchlejšie kombi "na mokrom...14. December, 2019
02Extrémna strata hodnoty: Ferrari 456 za polovicu ceny!Vzácne Ferrari 456 stratilo 50 % hodnoty! Finančná náročnosť tejto mašiny, spôsobená...22. December, 2019
03Modernizovaná Niva: Lada 4x4 ponúka komfort + nové sedadláLada 4x4 bude zameraná na interiér a pohodlie posádky. Výrobca sa pri vývoji modernizovanej...18. December, 2019