Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Extrémna strata hodnoty: Ferrari 456 za polovicu ceny!

Vzácne Ferrari 456 stratilo 50 % hodnoty! Finančná náročnosť tejto mašiny, spôsobená poklesom hodnoty, sa len tak nevidí! Koľko stál českého majiteľa 1 km jazdy bez rátania paliva? 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
22.12.2019
Diskusia:
Sledujte nás na:

Vzácne Ferrari 456 za...

Auto-moto zaujímavosti

Športové automobily sú drahé. Zvyčajne sa však s ich kúpou spája aj ďalšia zaujímavá vlastnosť. Nezvyknú strácať na hodnote, ich kúpa môže byť výbornou investíciou a ich hodnota na trhu, najmä v prípade vzácnych exemplárov, zvykne ďalej rásť alebo aspoň neklesá.   

Extrémna strata hodnoty: Vzácne Ferrari 456 za polovicu ceny!Zdroj: autopoint.autopalace.cz

Hodnota pri predaji

Ferrari ako značka má tie najlepšie predpoklady na to, aby sa vzácne modely stali predstaviteľmi opísanej skupiny áut. A predsa to nie je prípad dnešného hlavného hrdinu príbehu. Tento exemplár, ktorý sa objavil na predaj v ČR, však majiteľovi spôsobil viac vrások ako očakávaného nárastu ceny pri predaji.

Detaily

Číselné označenie modelu vychádza z objemu motora každého valca - 456 m3. Toto Ferrari s vyklápacími svetlometmi si mnohí pamätáme. Jeho výroba bola zahájená v roku 1992 a pokračovala až do roku 2003.

Najrýchlejšie Ferrari

Na dizajne sa podieľali poprední dizajnéri z talianskeho štúdia Pininfarina, za finálnymi tvarmi stojí dizajnér Lorenzo Ramciotti. GT 2 + 2 disponuje motorom vpredu. Svojho času nemalo Ferrari 456 v radoch renomovaného výrobcu relevantnú konkurenciu v sériovej výrobe.

Rýchlostné parametre

Pohon zabezpečoval 5,5litrový atmosférický 12-valec odvodený od 6-valcového agregátu Dina. Modernejšia V12-tka mala výkon až 325 kW, 442 koní. Maximálna rýchlosť? 300 km/h. Akcelerácia z 0 na 100 km/h za 5,2 sekundy.

Ferrari 456

Dlhoročné vlastníctvo tak výnimočnej mašiny snáď ani nemôže znamenať stratu hodnoty. A predsa, pre českého majiteľa spôsobila táto kúpa nečakane vysoké výdavky, s ktorými pri kúpe drahej mašiny nikto nechce rátať.

Extrémna strata hodnoty: Vzácne Ferrari 456 za polovicu ceny!Zdroj: autopoint.autopalace.cz

Predplatený servis

Samotný výrobca sľubuje, že prevádzka vozidiel značky nie je omnoho vyššia ako pri bežne predávaných modeloch áut. Aká je pravda? Pri kúpe prémiovky s koňom v znaku skutočne nový majiteľ získava množstvo benefitov a služieb ako predplatený servis na niekoľko ďalších rokov.

Cenené modely áut na trhu

Vzácne modely tiež na rokmi na trhu nadobúdajú na hodnote. Môže za to popularita, prestíž a celkovo vysoké hodnotenie kvality značky. Kúpa ceneného Ferrari 456 sa pred rokmi mohla zdať pre súčasného majiteľa vozidla výborným rozhodnutím.   

Zaujímavá investícia

Niektoré modely značky Ferrari sa darí predať za niekoľko desiatok tisíc, v automobilovom svete sú aj príbehy, v ktorých majitelia predajom zarobili viac ako 100 000 eur. Táto značka je natoľko cenená, že netreba pri výbere siahať len po vyhlásených unikátoch ponuky. Rovnako sa môže oplatiť nákup obyčajnejšieho zástupcu značky. Dostatočné dôvody na kúpu nádherného červeného kupé s koňom v znaku?

Predražené náklady spojené s vlastníctvom vozidla

V prípade, že si necháš v svojom vozovom parku exemplár, ktorý nebude na trhu dostatočne „žiariť,“ na vlastnej koži spoznáš, čo dokážu predražené náklady spojené s vlastníctvom vozidla s tvojou peňaženkou. Nezachráni ťa ani vychýrená značka.

Strata 50 % hodnoty vozidla

Skutočnosti, ktoré majiteľ z Čiech počas používania zistil, nepotešia žiadneho automobilového nadšenca. Pozitívne predpoklady vývoja hodnoty výrobcu sa nepotvrdili. Vzácne Ferrari 456 stratilo 50 % hodnoty! Koľko stál českého majiteľa 1 km jazdy bez rátania paliva?

Nájazd 16 553 km

To, že sa tento exemplár objavil v ČR je prekvapením. Na celom svete vzniklo len 3 289 kusov tejto krásnej mašiny s vyklápacími svetlometmi. V čase slávy modelu sa v okolí Prahy Ferrari vozidlá objavovali len zriedka.

Extrémna strata hodnoty: Vzácne Ferrari 456 za polovicu ceny!Zdroj: autopoint.autopalace.cz

Dobrý technický stav

Kupé s ročníkom výroby 2003 malo dodnes jediného majiteľa. Exemplár, ktorý sa objavil v ponuke áut na predaj má na konte najazdených len 16 553 sviatočných kilometrov. Krásny dizajn dopĺňa pôsobivé béžové čalúnenie v kombinácii s čiernou farbou a všadeprítomným hliníkom. Ide o verziu s automatom. Vyrábali sa však obe verzie.

Nájazd len cca 1 000 km ročne

Ferrari 456 sa vyrábalo vo verzii s manuálnou prevodovkou alebo automatom. Možno práve fakt, že ide o automat, môže byť dôvodom nezáujmu a zlého konca príbehu inak dokonalej mašiny. Za celý svoj život najazdil tento exemplár len približne 1 000 km ročne.

Cena

Pôvodná cena novinky v základe bola 199 250 eur. Už na prvý pohľad možno usúdiť, že sa nepozeráme na automobil v základnej výbave. Momentálna cena v inzeráte je stanovená v prepočte na 95 000 eur. Podľa výpočtov stojí 1 km jazdy bez ohľadu na spotrebu cca 10 eur. Viac ako 50 % strata hodnoty je v tomto prípade skutočne nečakaná. Ako hodnotíš parametre vozidla?

Zdroj: autopoint.autopalace.cz

Vzácne Ferrari 456 za polovicu ceny / strata hodnoty

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Video: Audi Supercombi dá 300 km/h na mokrej diaľnici! Čo dokáže Audi RS6 C8 combi beštia na mokrej diaľnici? Najrýchlejšie kombi "na mokrom...14. December, 2019
0225 000-koňové monštrum, ktoré razí tunely s priemerom 17,5 m!Big Bertha je najväčší tunelovací raziaci stroj na vŕtanie tunelov na svete. Dokáže raziť...16. December, 2019
03Najlepšia aerodynamika na svete: 700 koní, váha len 980 kg!Revolučné superšportové delo poháňa ostrý V12 motor bez turba s manuálom a obrím kľúčovým...20. December, 2019