Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

190-koňový rival dela z Mladej Boleslavy: Cena 12 500 €!

Aeolus Yixuan bude v Európe vystupovať ako Dongfeng Shine Max. Tento automobil ťa uchváti silnými konkurenčnými výhodami. Škoda Octavia a Superb z Číny ťa dostanú nielen nízkou cenovkou.

rufus v Auto-moto zaujímavosti
28.05.2023
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: dongfeng-global.com

Aeolus Yixuan

Auto-moto zaujímavosti

Dongfeng je 3. najväčšou čínskou automobilkou. Aeolus Yixuan bude v Európe vystupovať ako Dongfeng Shine Max. Lacnejší sok Superbu alebo Octavie má všetky predpoklady uspieť na našom trhu. Tento automobil ťa uchváti silnými konkurenčnými výhodami.

Aeolus YixuanZdroj: dongfeng-global.com

Výkon 190 koní

Aký motor výrobca ponúkne? Pre zákazníkov bude v ponuke vo vrcholnej výbave s 1,5-litrovým motorom, ktorý disponuje výkonom 190 koní. Nejedná sa pritom o výrobcu, ktorý je v týchto geografických šírkach nováčikom. Už operuje na trhu v ČR s prvými 3 modelmi SUV. Fengon 5, Glory 580 a Seres 3. Glory 580 disponuje 7 sedadlami a ponúka zaujímavú cenovku. V prepočte asi 22 000 eur.

Aeolus YixuanZdroj: dongfeng-global.com

190-koňový rival dela z Mladej Boleslavy

Dongfeng dlho čakal na príležitosť, aby zaujal mimo svojej domoviny modelom, aký ponúkne zaujímavé parametre za perfektnú cenu. Typovo sa radí niekde medzi Octaviu a Superb. Čo by si povedal na to, keby si parametre týchto mašín dostal za cenu Fabie? V Rusku operuje automobilka s luxusným sedanom s názvom Shine Max. Tento model je u výrobcu na domácom trhu v predaji od roku 2019 s názvom Aeolus Yixuan. Čisto benzínový motor vystriedal elektromobil. Vrcholný športový variant Mach dostal pod kapotu 1,5-litrový motor naladený na 197 koní.

Rozmery vozidla

Dĺžka 4797 milimetrov dlhý, 1870 mm široký a 1475 mm vysoký automobil disponuje zrýchlením pod 6 sekúnd. Výkon na kolesá prenáša spoľahlivá 7-stupňová automatická prevodovka. Spotreba je taktiež zaujímavá.  Priemerná spotreba sa pohybuje okolo 4,3 litra paliva na sto kilometrov. Čo treba vypichnúť? Koeficient veterného odporu je zredukovaný na Cd 0,27.

Aeolus YixuanZdroj: dongfeng-global.com

Dongfeng Shine Max

Výkon 190 koní je smerovaný na predné kolesá. Pohodlie vodiča zabezpečuje 10,25 palcová obrazovka s 11 reproduktormi.  Pozor, ak si myslíš, že automobil neponúka potrebnú výbavu, si na omyle. Zákazník dostane klimatizáciu aj polokožené čalúnenie. V Rusku sa predáva vozidlo za 2 990 000 rubľov.

Cena 12 500 €

Aby sme si lepšie priblížili ceny vozidla, je dobré pozrieť si cenník výrobcu. Shine Max alias Aeolus Yixuan štartuje na cene 93 900 až 125 900 CNY. To je v prepočte 12 500 eur až 17 000 eur. To je celkom dobrá cenová stratégia na dobitie trhu. Ako sa ti tento automobil páči?

Zdroj: dongfeng-global.com

Aeolus Yixuan

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Clarkson, May a Hammond v SR: Premiéra „slovenského“ Grand Tour je tu! Jeremy Clarkson, James May a Richard Hammond zavítali k nám do srdca Európy a je sa na čo...18. Máj, 2023
02Škoda Superb z Číny: Delo s top výbavou za zlomok ceny!Chery Arrizo 8 GT je neznámy názov, ktorý nepriláka na našom trhu fanúšikov populárneho...26. Máj, 2023
03Strata vodičáku: Bez lekárskej prehliadky raz za 5 rokov nad 70 rokov!Spôsobilosť viesť motorové vozidlo je pravidlo, ktoré je nutné preukazovať v súvislosti...24. Máj, 2023