Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Škoda Superb z Číny: Delo s top výbavou za zlomok ceny!

Chery Arrizo 8 GT je neznámy názov, ktorý nepriláka na našom trhu fanúšikov populárneho Superbu. Celkom iná reč je to v prípade, keď hovoríme o vozidle, ktoré ponúka porovnateľné parametre s neporovnateľne nižšou cenou.

rufus v Auto-moto zaujímavosti
26.05.2023
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: cheryinternational.com

Chery Arrizo 8 GT

Auto-moto zaujímavosti

Aj keď sa čerstvá novinka, ktorá má potenciál konkurovať bestselleru z Číny, predviedla len na fotografiách exteriéru s niekoľkými detailnými fotografiami, má čo ukázať.

Chery Arrizo 8 GTZdroj: cheryinternational.com

Ak patríš medzi zákazníkov, ktorí chcú Škodu s poriadnym výkonom a športovými parametrami za dobrú cenu, zbystri pozornosť. Superb RS je nesplnený sen, ktorý sníva nejeden z nás. Nemusí byť. Športová novinka s ostrým srdcom a príponou GT presvedčí mnohých skalných fanúšikov Superbu.

Ostré kone pod kapotou – 280 koní

Aký je väčšinová objednávka takého zákazníka? Pravdepodobne si bude kupovať akýkoľvek variant Superbu s motorom 2,0 TSI, pohonom 4x4 a 280 koňmi výkonu pod kapotou. Super voľba, ak sú peniaze. Bude ťa stáť viac ako 50 000 eur! Ak nemáš potrebné finančné prostriedky, nezúfaj. Tento „biely kôň“ je zásahom do čierneho.

Superb za 50 000 eur

Variant Superbu Sportline ponúka ostré naladenie, ktoré posadne milovníka silných strojov. Cena za ojazdené Superby s takými parametrami sa pohybujú na úrovni áut z vyššej kategórie. Nie vždy treba jazdiť na automobile, ktorý si človek nemôže celkom dovoliť. Automobilka Chery oznámila, že v júni uvedie na trh športovú verziu modelu Arrizo 8 s 2-písmenkovou príponou mena GT. Ostrú verziu bude poháňať motor 2,0 turbo s výkonom až 245 koňoch. 245 a 280 koní, to už je porovnateľne silná mašina. Škodovku tento model z konkurenčného hľadiska nepoteší.

Chery Arrizo 8 GTZdroj: cheryinternational.com

Čínska konkurencia za menej 

Arrizo 8 priama konkurencia Superbu. Zaujímavá vlastnosť, ktorá stojí za zmienku? Tento model nie je konceptom, predáva sa na trhu v Európe. Jeho cena je doslova skokovo nižšia ako rivala značky Škoda. V prepočte za porovnateľné parametre zaplatíš v základe približne 14 500 eur. Tretinová cena!

Dostupný „Superb GT“ za 20 000 eur

Spomínaná silnejšia verzia s príponou GT bude drahšia, jej suma bude začínať pod úrovňou sumy 150 000 CNY, v prepočte 20 000 eur. Ak sa pozeráme na predstavené fotografie, interiér na snímkach je len zo základnej verzie. To znamená, že GT bude výbavou a vyhotovením luxusnejšie. Stredová konzola dostane strieborné panely. Pohodlné cestovanie zabezpečí duo obrazoviek s celkovou uhlopriečkou 24,6 palca.

Výbava + zmeny pod kapotou (245 koní)

Ak ťa zaujíma výbava vozidla, poď na výpis zaujímavostí. Majiteľa osloví 360-stupňové premietanie holografických obrázkov. Najviac zmien prebehne pod kapotou Najvýraznejšie zmeny ale prichádzajú pod kapotou. Arrizo 8 GT poháňa 2-litrový turbomotor s výkonom 254 koní a krútiacim momentom 390 Nm. Výkon na kolesá prenáša kvalitná 8-stupňová automatická prevodovka. Stroj počíta s predným pohonom kolies.

Chery Arrizo 8 GTZdroj: cheryinternational.com

Akcelerácia

Príjemnou bodkou za výpisom výhod sú posledné údaje. Zrýchlenie na 100 km/h je stanovené na 6 sekúnd. maximálna rýchlosť je 215 km/h. Priemerná spotreba? Pekných 6,8 l/100 km. Ak ťa zaujímajú ďalšie detaily, budeš si musieť počkať na ohlásený dátum. Tie sú tu už čoskoro. Ohlásený termín doplnenia detailov je už tento jún! Ako sa ti vozidlo páči?

Zdroj: Chery 

Chery Arrizo 8 GT

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Strata vodičáku: Bez lekárskej prehliadky raz za 5 rokov nad 70 rokov!Spôsobilosť viesť motorové vozidlo je pravidlo, ktoré je nutné preukazovať v súvislosti...24. Máj, 2023
02Škoda Felicia GLX Blue Sky ako nová za 3 999 €!Delo s najvyššou špecifikáciou motora, aká bola na predaj. Klenot ponuky áut na predaj ťa...16. Máj, 2023
03Clarkson, May a Hammond v SR: Premiéra „slovenského“ Grand Tour je tu! Jeremy Clarkson, James May a Richard Hammond zavítali k nám do srdca Európy a je sa na čo...18. Máj, 2023