Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

29-ročná raritná Škoda: Nájazd 34 km, cena 25 200 eur!

Netradične zachovalá mašina z roku 1993 sa predala v aukcii za nečakane vysokú cenu! Raritný Favorit je v neskutočnej forme a predáva sa v stave nového automobilu. Nový majiteľ vydražil auto za 25 200 eur! Musíš vidieť!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
10.10.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: collectingcars.com

Rarita - 29-ročný Favorit...

Auto-moto zaujímavosti

Tento nevídaný objav sa podaril v Grécku. Nájsť takmer 30-ročné vozidlo v stave nového vozidla je výnimočným úspechom. Druhý taký automobil veľmi pravdepodobne nikde na svete nie je. Minimálne nie s tak vysokou hodnotou pri predaji!

64 záujemcov v aukcii

Nový majiteľ kúpil túto raritu ako 1 zo 64 záujemcov. Kúpu Favorita by si ako dobrú investíciu v roku 2022 asi nečakal. Tento exemplár sa predal za 25 200 eur! Áno, to sa len tak nevidí. Dôvodom zachovalého stavu je fakt, že automobil nikdy nebol jazdený a bol poctivo garážovaný. Dodnes najazdil len 34 km a má hodnotu Octavie aj napriek tomu, že z výrobnej linky schádzal pred takmer 30 rokmi.

História vozidla

História tohto vozidla siaha do Grécka. Tam si skutočne niekto v roku 1993 kúpil biely Favorit na fotkách nižšie. Jeho plánom bolo automobil využívať, ale okolnosti mu to neumožnili. Jeho zámer vtedy potvrdil aj obstaraním si diaľničnej známky pre rok 1994. Tam sa v skutočnosti nikdy nedostal. Nenajazdil ani 500 km. O extrémne nízkom nájazde hovoríme aj pri 5 000 km. Toto je už úplne iná méta. Vidieť svietiť na tachometri 2-ciferný údaj? To je skutočne šialené.

Takmer nikdy nevybalený 29-ročný Favorit

Takmer nikdy nevybalený. Tak možno opísať „zdravotný stav“ vozidla. Priamo od dílera Škody automobil putoval do podzemnej garáže, ktorá sa stala jeho domovom.  Aké okolnosti zmarili šancu na vychádzky? Jednoducho príliš stresujúce jazdenie. Tak to opísal majiteľ. V podstate možno povedať, že ho asi obťažovalo jazdenie ako také.

Lepší ako zo zbierky Škody

Aj tak nečakaný príbeh stojí za vznikom 29-ročnej, takmer nikdy nejazdeného Favoritu. Iný takto zachovalý exemplár mimo zbierky Škody v roku 2022 nikde na svete nenájdeš. Je pritom dosť možné, že ani oficiálne zbierky výrobcu nemajú taký skvost s originálnymi dielmi. Technický stav je až desivo dobrý. Zachovalý interiér, podvozok, motor, všetko, kam sa pozrieš. Tachometer vyráža dych. A to je len niekoľko kvalít a informácií, ktoré treba spomenúť. Raritou je aj dokumentácia vozidla. 

Takmer ako nový

Predávajúci pridal doklady a aj potvrdenie, že za 29 rokov za auto neplatil cestnú daň. Nebol dôvod. Automobil nejazdil. Aukčná spoločnosť Collecting Cars s týmto exemplárom zahviezdila a našla hrdého nového majiteľa. Ten bol ochotný za vozidlo zaplatiť neskutočných 24 000 eur, podľa niektorých zdrojov až 22 500 eur! Predpokladala sa pritom predajná cena okolo 18 000 eur. Ako bonus predajca ponúkal možnosť doviezť automobil bližšie k nám, konkrétne do Frankfurtu nad Mohanom. Ako sa ti tento skvost páči? Podeľ sa o túto raritu s kamarátmi. Niečo tak výnimočne sa na predaj nevidí. 

Zdroj: Collecting Cars

Rarita - 29-ročný Favorit ako nový

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Video: Rýchlo a zbesilo - žena v autoškole! Profesionálna pretekárka spôsobila poriadny rozruch svojou šialenou jazdou. Mladá žena sa...2. Október, 2022
02Top zimné pneumatiky: Ktoré sú najlepšie na snehu?Michelin a Pirelli má podľa nemeckých testov najlepšie pneumatiky tejto zimnej sezóny....6. Október, 2022
03Katastrofa vodiča snežného pluhu: 47 zničených áut, 12 zranených ľudí!Keď si myslíš, že si mal skutočne zlý deň, spomeň si na tohto človeka. Jeho deň v práci...4. Október, 2022