386-koňová Honda Civic beštia: 270 km/h akcelerácia berie dych!

Honda Civic Type R - Čo dokáže šialené monštrum s výkonom 386 koní a 580 Nm krútiaceho momentu? Nenechaj si ujsť pôsobivé divadlo svojej triedy cenovo dostupného automobilu! Podobné parametre rýchlosti za 25 000 eur nekúpiš!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
16.05.2022
Diskusia:
Zdroj: youtube.com/Autotop.nl

Video: 386-koňová Honda...

Auto-moto zaujímavosti

Do európskeho portfólia Hondy čoskoro pribudne úplne nový model. V roku 2023 rozšíri portfólio crossoverov/SUV značky nový model ZR-V. Tento nový hráč sa zaradí medzi HR-V a CR-V a bude stáť bude na podvozku nového Civicu.

Honda Civic Type-R 2018 monštrum Zdroj: autotop.nl

Zabudni na predražené superšporty

Práve Civic je model, ktorý nemožno prehliadať. Parametrami a charakterom sa ľahko  vyrovná omnoho drahším rivalom. Cena tohto extrémneho zážitku nemusí byť prestrelená ako v prípade luxusných značiek a drahých mašín. Nemysli však hneď na najlacnejšie modely áut na trhu.

Akcelerácia 0- 270 km/h!

Kto vie parametre oceniť, ten ich vie aj zaplatiť. Upravené „CTR”  je presne to, čo potrebuješ. Neveríš? Vychutnaj si dynamiku a schopnosti tohto vozidla v akcii. Ručička tachometra vystrelila nad pomyselnú hodnotu 270 km/h ako nič!

Ponuka vozidiel značky Honda modelu Civic u nás 

Honda Civic Type R monštrum

Honda Civic Type R ťa okúzli vzhľadom, výkonom aj rýchlostnými parametrami, ktoré nie sú na zahodenie a odobril by ich ktorýkoľvek kolega z modelov, patriacich do vyššieho segmentu. Je tu malý háčik. Tento model momentálne u nás nie k dostaniu.

Honda Civic Type-R 2018 monštrum Zdroj: autotop.nl

Hot hatch Hondy bude bodovať aj na slovenskom trhu

To sa však podľa slov automobilky má už toto leto zmeniť. Hot hatch by na európskom trhu určite zažiaril a aj na Slovenskom trhu by jeho prítomnosť zákazníci určite ocenili aj z finančného hľadiska. Kúpa nového automobilu s ohľadom na rýchlostné parametre, môže byť drahá, nemusí to však tak byť.

Výkon a maximálka ide hore

Pri pohľade na predchodcu, možno spomenúť fakt, že novinka neočakáva zmenu pohonného agregátu ani spôsobu pohonu. Ten ostáva smerovaný na predné kolesá . Výkon bude zabezpečovať preplňovaný 2-litrový 4-valec, ktorý produkoval 320 koní výkonu a 400 Nm krútiaceho momentu. „CTR-ko“ tak vystreľovalo na „stovku“ za 5,7 sekundy a disponovalo maximálkou 272 km/h.

Honda Civic Type-R 2018 monštrum Zdroj: autotop.nl

S úpravami lepšie parametre

Prítomné a evidentné sú malé úpravy, ktoré sa postarali o zvýšenie výkonu na 386 koní a 580 Nm krútiaceho pohonu. Rodinný hatchback s touto dynamikou skutočne berie dych. Špeciálne v tvrdej ponuke dravších modelov, ktoré však nedokážu konkurovať tak zaujímavou cenou. Jazdenky sa predávajú v prepočte za cenu okolo 25 000 eur. Menším nedostatkom je aj skutočnosť, že Honda tieto parametre dosahuje zväčša pri ideálnych podmienkach a pri profesionálnom testovaní.

Akcelerácia na 274 km/h

Video vzniklo na nemeckej diaľnici a odhaľuje neskutočné odhalenie víťaziť. Dosiahnutá akcelerácia Hondy Type R doslova berie dych! Sleduj video, ktoré nájdeš na konci videa. Ako hodnotíš výslednú maximálnu dosiahnutú rýchlosť 274 (275) km/h? Podeľ sa s nami o svoje hodnotenie snahy o strhnutie pozornosti tohto Honda monštra!

Zdroj:  AutoTopNL@YouTube

386-koňová Honda Civic Type R beštia: 270 km/h akcelerácia berie dych!

Video: 386-koňová Honda Civic TYPE R beštia - akcelerácia 274 km/h!

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

0110-ročná Octavia ako nová: Po dôchodcovi, 20 000 km, cena 9 999 €! Raritná Škoda len za 9 999 €! Možno pri pohľade na túto mašinu nestratíš dych, to však...12. Máj, 2022
02VW Golf kráľ nájazdu: 386 000 km, top stav za 8 900 €!VW Golf 2.0 TDI výnimočná jazdenka na predaj. Nájazd 386 000 km, top technický stav, z...14. Máj, 2022
03Spoľahlivá jazdenka? 310-koňové Audi Q3 RS za koľko?Patrí medzi najspoľahlivejšie jazdenky vôbec. Pravidelne sa objavuje v rebríčku najlepších...8. Máj, 2022