Spoľahlivá jazdenka? 310-koňové Audi Q3 RS za koľko?

Patrí medzi najspoľahlivejšie jazdenky vôbec. Pravidelne sa objavuje v rebríčku najlepších áut vyššej triedy. Audi Q3 jazdenka stojí za pozornosť. Za koľko sa toto prémiové jazdené SUV predáva?

rufus v Auto-moto zaujímavosti
08.05.2022
Diskusia:
Zdroj: audi.com

Audi Q3 jazdenka -...

Auto-moto zaujímavosti

Jazdené SUV, ktoré  patria k prémiovej triede, sa označujú ako sen mnohých z nás. Je na tom kus pravdy. Môžu za to zaujímavé vlastnosti, ktoré ponúkajú, ale aj nádych luxusu, ktorý sprevádza ich vlastníctvo. Prominentný charakter nemôže Audi Q3 zaprieť.

Spoľahlivá jazdenka? 310-koňové Audi Q3 RS za koľko? (ilustračná foto 2020 Audi Q3 Audi Q3 S-Line 35 TFS)Zdroj: wikipedia.org

Audi Q3 dobrá voľba?

Aj keď sa nebudeme baviť o počte krížikov na konte konkrétneho exemplára, možno už štatisticky rátať so skutočnosťou, že kupujeme bestseller z kategórie 15 najspoľahlivejších modelov áut na trhu. S vyšším hodnotením a lepšou reputáciou sa zvyčajne spája aj vyššia cena. Tá však v tomto prípade je až prekvapivo dostupná. Aj napriek 4 kruhom v znaku. Ako je na tom model, čo sa týka parametrov? Zodpovedá SUV imidžu značky a potrebám väčšinového zákazníka?

Hodnotenie v teste

Podľa výsledkov nemeckého TÜV Reportu, ktorý sa zameriava na testovanie spoľahlivosti áut, je tento model už pravidelne jedným z najlepšie hodnotených modelov.  V kategórii 2 a 3-ročných vozidiel zaujal 8. miesto. V kategórii 4 a 5-ročných vozidiel sa umiestnil na 11. mieste. Medzi 6 a 7-ročnými vozidlami sa umiestnilo Audi Q3 na 12. mieste a 8 a 9-ročná jazdenka tróni v rebríčku na hrdom 9. mieste. Čo z toho vypláva? Nemôžeš urobiť lepšie rozhodnutie ako zvážiť kúpu jazdeného Audi Q3.

Prvá a druhá generácia

Prvá generácia, vyrábaná v rokoch 2011-2018, je rovnako dobre hodnotená ako druhá. Pri nájdení exempláru v dobrom technickom stave je tento model výbornou voľbou nielen z hľadiska spoľahlivosti. Napriek tomu sa nájdu aj slabé stránky.

Audi RS Q3 2014Zdroj: audi.com

Interiér + slabé stránky

Pri skúšobnej jazde si ako vodič uvedomíš, že vývoj je v automobilovom svete až šialene rýchly. Za pár rokov už cítiť podstatný rozdiel vo výbave a ponúkaných funkciách. Hodnotená „kvétrojka“ už v tom čase ponúka navigáciu, ale maličká multimediálna obrazovka má len 6,5-palcov a neponúka dotykovú obrazovku. Chýba aj obľúbená funkcia MirrorLink, ktorá prepája automobil s mobilným telefónom. Ešte jedna slabá stránka. Priestor pre zadných pasažierov uspokojí potreby nižších osôb alebo skôr pasažierov v detskom veku.

5-valcové monštrum s výkonom až 367 koní

Kto potrebuje odviezť 1800 kilogramov vážiaci príves alebo žije v horských oblastiach nebude mať s možnosťami tejto mašiny problémy. Výborná trakcia kolies sa ukáže aj v náročnejších podmienkach. Pre bežné využitie stačí model vyrábaný do jesene 2014 s TDI a s výkonom 120 až 184 koní. 2.0 TFSI verzia už disponuje výkonom 211 až 220 koní a vyniká aj v predstavách náročnejšieho zákazníka. RS Q3 je 5-valcové monštrum s možným výkonom až 367 koní, tento extrém však vďaka dobrým parametrom a možnostiam využitia vôbec netreba.

Motorizácia

Ako zákazník si môžeš vybrať špecifikáciu s 1,4 s výkonom 150 koní. Náročnejšieho zákazníka tiež neuspokojí ponúkaný predný pohon. Quattro je k dispozícii až od výkonu 170 koní a vyššie. V prípade, že hľadáš túto špecifikáciu, musíš tolerovať väčší nájazd alebo vyššiu cenu vozidla. Ani vyšší nájazd nepredstavuje veľkú stratu.

Len polovica z ceny

Tu však na rad prichádza otázka pochybovania, ktoré je v prípade každej jazdenky na mieste. Chce to párne dôkazy o dobrej kúpe. Kto lepšie preverí spoľahlivosť ako Nemci? Testovanie nemeckého Auto Bildu sa pozrelo na zúbok Audi Q3 z novembra 2017. Ako úplne prvú informáciu recenzie uvádzajú cenu. Dôraz na výrazný pokles ceny je presne to, čo chce potenciálny záujemca o kúpu počuť.

Cena - Prémiové SUV za koľko?

Obdobie zdražovania je tu. Netreba však zúfať. Sú tu aj príjemné správy. Jednou z nich je fakt, že jazdené Audi Q3 si teraz konečne môže dovoliť aj priemerne zarábajúci vodič. Za koľko sa predáva prominentná jazdenka prémiovej triedy? Ak ťa nepresvedčia nasledujúce údaje, nezabúdaj, že cena nových automobilov narástla v poslednom období o viac ako 10 %. Nový automobil sa predával za sumu 43 175 eur. To je dosť mastná cenovka. 5 rokov od kúpy už jeho cena skočila na znesiteľných 18 980 Eur. Audi RS Q3 s výkonom 310 koní kúpiš dnes za cenu okolo 20 500 eur.

Audi Q3 interiérZdroj: audi.de

Najlepšie vlastnosti a silné stránky

Ďalšia zaujímavá skutočnosť? Nájazd konkrétneho modelu, až 146 000 km nie je na vozidle takmer poznať. Jedno z najspoľahlivejších ojazdený sa predáva za dobru cenu, dokonca aj vo vrcholnej verzii. Výborná správa na záver? V celkovom hodnotení sa neobjavili závažnejšie zaváhania. Trochu slabší dojem urobila na odborníkov z nemeckého TÜV Reportu 6-stupňová automatická prevodovka. Tento nedostatok sa však stratí potrebným zahriatím motora.

Kvalita

S ohľadom na viac ako 100 000 km nájazd, treba pochváliť celkovú kvalitu vyhotovenia automobilu. Interiér je pohodlný, žiadne časti sa neodlupujú, nie sú opotrebované a v interiéri nie je prítomné ani škrípanie, ktoré sa u starších jazdeniek môžu objaviť. Si ochotný poľaviť zo svojich nárokov, čo sa týka nájazdu s výhľadom na dobrý technický stav a spoľahlivosť jazdeného auta? Podeľ sa s nami s tvojou skúsenosťou s kúpou Audi jazdenky v komentároch pod článkom.

Audi RS Q3 2014Zdroj: audi.com

Zdroj: autobild.deaudi.de, wikipedia.org

Audi Q3 jazdenka - Prémiové SUV za koľko?

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01520-koňová Škoda Superb 4×4 beštia: Za koľko? Delo s upraveným výfukom a nasávaním má všetko, čo potrebuješ od šialenej Škody Superb...28. Apríl, 2022
02Rarita s nájazdom 15 km: Ako nová na predaj po 35 rokoch!Ako zarobiť kúpou auta? Poctivým garážovaním a predajom s nulovým nájazdom po 35...4. Máj, 2022
031 200 koní a 4x4: Čo dokáže Maserati GranTurismo blesk z Talianska? 1 200-koňové Maserati pre náročných. Toto delo úplne vymaže konkurenciu z povrchu zemského!...2. Máj, 2022