1 200 koní a 4x4: Čo dokáže Maserati GranTurismo blesk z Talianska?

1 200-koňové Maserati pre náročných. Toto delo úplne vymaže konkurenciu z povrchu zemského! Zatočí so všetkým, čo sa mu postaví do cesty! 100 km/h za menej ako 3 sekundy! Čo dokáže 1 200 koní Gran Turismo Folgore s 4x4 pohonom? 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
02.05.2022
Diskusia:
Zdroj: maserati.com

Maserati GranTurismo...

Auto-moto zaujímavosti

V Taliansku sa za posledné roky udialo toľko skutočností, ktoré ovplyvnili existenciu miestnych automobilových značiek, že je ťažké predpovedať ďalší vývoj trhu. Elitné značky ako Lamborghini a Ferrari nie sú dlhodobo ohrozené a vynikajúco reagujú na zmeny situácie. Svoje o neželaných zmenách však vedia povedať značky ako takmer mŕtva Lancia, Alfa Romeo, ale aj zvučné mašiny značky Maserati.

Maserati GranTurismo Folgore Zdroj: maserati.com

Stratégia úspechu

Posledná značka z menovaných sa skutočne snaží dostať do priazne zákazníkov. Snaha o celosvetovú pozornosť je správnym smerovaním. Práve táto úderná stratégie v podobe príchodu neopakovateľných modelov sa už v minulosti výborne osvedčila.

Maserati GranTurismo Folgore 2023Zdroj: maserati.com

GranTurismo Folgore monštrum

Nové GranTurismo zažiarilo pri predstavení s minimálnym maskovaním. Za volantom sa ukázal hrdý šéf Stellantisu, Carlos Tavares, ktorý očakáva len tie najlepšie ohlasy a výborné hodnotenia dizajnu aj techniky. Toto delo z dielne Maserati si svet rozhodne nenechá ujsť.

Maserati GranTurizmo Folgore 2023Zdroj: maserati.com

1 200 koní a 4x4: Čo dokáže Maserati GranTurismo blesk z Talianska?

1 200-koňový 4x4 Maserati blesk!

Pod kapotou sa neukáže benzínový 6-valec, ktorý poznáme s Maserati MC20 coupé s motorom uprostred. Odborníci šepkajú o použití 6-valca Nettuno s dvojitým turbodúchadlom, ktoré samotné ponúka výkon 456 kilowattov,621 koní. Aj napriek miernemu okresaniu možností agregátu, bude čo obdivovať. Model dostal príznačný názov. Maserati GranTurismo Foglore v preklade z taliančiny znamená “blesk” a vozidlo sa tak prezentuje aj správa.  Ohlásené plné elektrické hnacie ústrojenstvo disponuje vďaka technike celkovým výkonom až 1 200 koní!

Elektrické smerovanie Maserati Folgore

Tento model vzniká s cieľom predstavenia novej značky Maserati Folgore, ktorá by sa mala stať kľúčovým prvkom portfólia predstavených modelov značky do roku 2030. Čo sľubuje nové GranTurismo Folgore? Tento automobil dostane 800-voltovú batériu. Tá zabezpečí  výkon viac ako 894 kilowattov, spomínaných 1 200 koní. Výnimočné lákadlo? Výkon bude smerovať na všetky 4 kolesá. Toto je výnimočné elektrické 4x4 Maserati delo. Budeme o ňom ešte počuť.

Maserati GranTurismo Folgore Zdroj: maserati.com

Maximálna rýchlosť a akcelerácia

Coupé dokáže pri zrýchlení použiť svoju silu. Udávaná akcelerácia zabezpečí zrýchlenie z 0 na 100 km/h za menej ako 3 sekundy. Maximálna rýchlosť bude stanovená na 305 kilometrov za hodinu! Ostatné parametre nie sú ešte oficiálne potvrdené. Už teraz sa môžeme tešiť na šialený elektrický dojazd a krátky čas nabíjania. Prekvapiť potenciálneho zákazníka by mohla cena. Plány s celkovou elektrifikáciou značky tiež nemusia presvedčiť všetkých klientov. Ako hodnotíš predstavené parametre? Akú cenovku by bol ochotný zaplatiť európsky zákazník za blesk podobných parametrov z koncernu Stellantis?

Zdroj: maserati.com

Maserati GranTurizmo Folgore

Maserati GranTurismo Folgore - plne elektrická beštia z Talianska

Maserati GranTurismo Folgore EV - príchod v roku 2023

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01520-koňová Škoda Superb 4×4 beštia: Za koľko? Delo s upraveným výfukom a nasávaním má všetko, čo potrebuješ od šialenej Škody Superb...28. Apríl, 2022
02Najlacnejší benzín: V tejto krajine stojí liter 2,3 eurocentu!Ceny benzínu rekordne rastú. Holandsko a Hong Kong patria k najdrahším krajinám. Napriek...22. Apríl, 2022
03Euro NCAP: Dacia Jogger skončila s 1 hviezdou bez testovania! Testy Euro NCAP ukrivdili čoraz častejšie skloňovanému nádejnému bestselleru v segmente...24. Apríl, 2022