Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

56-ročná Škoda MB: Modla komunizmu ako nová!

Viac ako „polstoročná Škoda“ disponuje minimálnym používaním a najlepšou starostlivosťou! Nájazd len 78 000 km! Poctivé garážovanie ako bonus! Pôvodné "embéčko" za koľko?

rufus v Auto-moto zaujímavosti
28.04.2023
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: https://www.carandclassic.com/l/C1538633

Raritná 56-ročná Škoda...

Auto-moto zaujímavosti

Recept na dokonalý veterán? Málo jazdiť, veľa sa starať a starostlivo garážovať. Výnimočný prístup je kľúč. Aj Keď stav "skoro ako nová" je viac ako odvážny, viac určite od 56-ročného funkčného vozidla nemožno reálne očakávať. 

56-ročná Škoda MB: Modla komunizmu ako nová!Zdroj: carandclassic.com

Cena

Taká výnimočná  je aj cena. Toto je kúsok pôvodne predaný v Bulharsku. Odtiaľ jeho cesta s jediným majiteľom smerovala do internetovej aukcie vo Veľkej Británii. Cena nie je nízka, vyšplhala sa už na 12 600 libier, v prepočte asi 14 500 eur.

Najlepšie argumenty predajcu

Záujemcov rozhodne netreba presviedčať. O výhodnej kúpe hovoria samotné parametre a technický stav vozidla. Vozidlo „nespávalo“ len tak na ulici. Nikdy nebolo vystavené dlhšiemu pôsobeniu poveternostných vplyvov a väčšinu života strávilo vo vykurovanej garáži.

Poctivé garážovanie vo vykurovanej garáži

Čo ďalšie možno vypichnúť ako unikátny argument, schopný presvedčiť ku kúpe? Automobil má stále originálny náter z výroby a za volantom sedel len jediný majiteľ! Táto jedna osoba s ním najazdila celkom len 78 245 km. To je skutočne nič, na 56 rokov staré auto!

56-ročná Škoda MB: Modla komunizmu ako nová!Zdroj: carandclassic.com

Interiér

Na prvý pohľad ťa dostane nepoškodený kožený interiér bez potrebných opráv. Poťahy ani vybavenie nie je nikde neprasknuté, či odreté. Vozidlo nebolo nikdy používané bez ochranných poťahov sedadiel. Zabudni na hrdzu. Tá v tejto rarite nedostala miesto. Na karosérii ani ďalších častiach nenájdeš stopy hrdze. Táto informácie znie až desivo. Čo na to všetky tie ostatné skorodované autá z ponuky áut na predaj? Fotografie nevyžadovali žiadnu špeciálnu prípravu. Starý automobil bol dokonca fotený do inzerátu bez špeciálnej prípravy a bez umývania auta.

Žiadna pleseň ani hrdza

Nebudeš sa musieť trápiť ani s miestami, ktoré sú postihnuté plesňou. Farba interiéru aj exteriéru je lesklá a všetky materiály sú napriek veku plné života. Na vozidle nenájdeš ďalšie poškodenie. Všetko funguje presne podľa túžby potenciálnych nových majiteľov.

Detaily na záver

Budeš sa čudovať, ale ani po 56 rokoch neutrpel „straty na kráse“ podvozok ani motor. Hlavné súčasti sú v tip-top stave. Ďalšie prekvapenie? Všetko na aute je pôvodné, nič z výbavy a použitých časti nebolo rekonštruované ani vymenené. Ako správny predajný artikel aj tento automobil sa predáva so sadou 2 predných a jedného zadného nosiča.56-ročná Škoda MB: Modla komunizmu ako nová!

56-ročná Škoda MB: Modla komunizmu ako nová!Zdroj: caranddriver.com

Originálne náhradné diely

Kúpou nový majiteľ získa väčšinu náhradných dielov ešte v originálnych krabiciach. Akoby tento automobil práve schádzal z výrobnej linky, čo povieš? Taký skvost v ponuke áut na predaj len tak nenájdeš. Ako sa ti táto 56-ročná rarita páči?

Zdroj: 1967 Skoda 1000 MB@Car & Classic

Raritná 56-ročná Škoda 1000 MB ročník 1967

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Nová čínska značka v SR: Dojazd 735 km, objem kufra 1 320 l!Nová značka na Slovensku! Výkon skoro 500 koní, objem kufra so sklopenými sedačkami až 1...26. Apríl, 2023
02Unikli špionážne zábery interiéru Lady Vesta!Interiér inovovanej Lady Vesta bol predčasne odhalený na dílerskej konferencii! Špionážne...22. Apríl, 2023
03Naháňačka na diaľnici v ČR: Nemeckí policajti zastavili kradnuté auto zátarasou z kamióna!Kobra 11 úradovala na českých cestách! Kuriózna naháňačka cez 2 štáty neďaleko Prahy...24. Apríl, 2023