Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka ×
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Nová čínska značka v SR: Dojazd 735 km, objem kufra 1 320 l!

Nová značka na Slovensku! Výkon skoro 500 koní, objem kufra so sklopenými sedačkami až 1 320 l! Čím ďalším zaujme prémiová značka pre náročných? Prémiová záruka 8 rokov alebo 150 000 km!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
26.04.2023
Diskusia:

Voyah Free

Auto-moto zaujímavosti

Bratislavský autosalón odštartuje novú prémiovú značku VOYAH známeho čínskeho výrobcu. Automobilka DONGFENG oficiálne prichádza na slovenský a český trh s trhákom!

Voyah Free prémiové SUVZdroj: dfmotor.sk

Frontman s charizmou

Trend nízkej ceny vozidla strieda tlak zákazníkov, ktorí chcú vozidlo, aké majiteľa nesklame. Sú ochotní si priplatiť. V tejto kategórii bude dnešné eso excelovať. Zlatým klincom ponuky značky Voyah je elektrické SUV Free, ktorého cena sa má pohybovať od 85 990 € s DPH. To je vysoká cenovka, ktorá napriek tomu dokáže strhnúť zákazníkov na svoju stranu.

Voyah Free SUV

Veľké SUV disponuje výkonom až 360 kW a krútiacim momentom 750 Nm. To je nič. Prichádza na rad dojazd. Vozidlo ponúka kombinovaný dojazd podľa WLTP 500 km, v meste je to až neskutočných 735 km!

Voyah Free prémiové SUVZdroj: dfmotor.sk

Záruka na 150 000 km/8 rokov

Čínsky výrobca ponúka prémiové parametre a zaujímavú stratégiu záruky. Kto by nechcel automobil s rozšírenými možnosťami záruky? Batéria s kapacitou 106 kWh dostala výnimočne dlhú záruku, až 8 rokov alebo 150 000 km. To nie je všetko. Ďalšia záruka až do 5 rokov alebo do nájazdu 100 000 km platí pre ostatné časti vozidla. Výrobca ponúka záruku až 10 rokov na neprehrdzavenie karosérie. To je slušná ponuka, čo povieš?

Výkon a dizajn

Celkom slušný, necelých 500 koní. SUV Free poskytne aj slušnú akceleráciu. Vozidlo s hmotnosťou 2 340 kg zrýchli z 0 na 100 km za 4,4 sekundy. Nedostatkom môže byť málo výrazný dizajn alebo „neeurópsky“ ladený výraz masky. Zatiaľ neuspokojí ani zákazníkov, ktorí hľadajú miesto pre 7 osôb. Pre pasažierov má 5 sedadiel. Úsmevné komentáre tvrdia, že to bude ďalší moderný "pohrebák" na našom trhu. Nejaké ústupky však pekne odmení výkonom a a parametrami.

Voyah Free prémiové SUVZdroj: dfmotor.sk

Najlepšia akcelerácia v segmente MPV na svete

Ak ťa nenavnadia doterajšie informácie a lákadlá, automobilka ponúkne aj iné typy karosérie. Okrem elektrického modelu ponúkne Voyah na Slovensku aj sedan Voyah Passion a Voyah Dream, ktorý bude v Európe bojovať s konkurenciou neľahký súboj kvôli vzhľadu. MPV Voyah Dream má pripravený iný „tromf“ na výhru. V segmente MPV najlepšiu akceleráciu na svete.

Voyah Free prémiové SUVZdroj: dfmotor.sk

Konkurencia nemá šancu

Značka Voyah na svojej webovej stránke doslova valcuje služby, ktoré ponúka konkurencia. Prémiová značka Voyah bude na našom trhu predávaná prostredníctvom predajcov DongFeng, ktorí pokrývajú takmer celé územie SR okrem Banskobystrického kraja.  Ako sa ti novinka páči?

Zdroj: dfmotor.sk

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Unikli špionážne zábery interiéru Lady Vesta!Interiér inovovanej Lady Vesta bol predčasne odhalený na dílerskej konferencii! Špionážne...22. Apríl, 2023
02Naháňačka na diaľnici v ČR: Nemeckí policajti zastavili kradnuté auto zátarasou z kamióna!Kobra 11 úradovala na českých cestách! Kuriózna naháňačka cez 2 štáty neďaleko Prahy...24. Apríl, 2023
03Škoda Kodiaq za polovicu: Čínske SUV za 22 200 €!Tiggo 9 je nové vrcholné čínske SUV, ktoré budeš chcieť. Príchod na európsky trh oficiálne...20. Apríl, 2023