Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Škoda Kodiaq za polovicu: Čínske SUV za 22 200 €!

Tiggo 9 je nové vrcholné čínske SUV, ktoré budeš chcieť. Príchod na európsky trh oficiálne potvrdený! Toto je nové delo s veľkým potenciálom obsadiť Európu! Veľa muziky za polovicu ceny Škody Kodiaq!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
20.04.2023
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: cheryinternational.com

Chery Tiggo 9

Auto-moto zaujímavosti

Významný čínsky výrobca oficiálne potvrdil expanziu na zahraničné trhy. Po Austrálii a Rusku oficiálne potvrdil príchod do Európy. Je to najväčší a najluxusnejší model automobilky. Výrobca vie, že vsádza všetky karty na dobrú voľbu. Tento SUV kúsok stojí za pozornosť.

Chery Tiggo 9Zdroj: cheryinternational.com

História

Automobilka Chery bola založená v roku 1997. Už o 2 roky z výrobných liniek schádzali prvé kusy. Prvými výsledkami boli prepracované a prakticky prispôsobené Seaty Toledo. Kúpou licencie od Volkswagenu začal celý príbeh úspechu automobilky. Číňania neskôr nadviazali spoluprácu s koncernom General Motors a Fiatom, neskôr so značkou Chery. Táto značka sa vypracovala a dnes si ide svojou vlastnou cestou. Portfólio modelov mimoriadne dobre reflektuje potreby moderných vodičov z celého sveta.

Čínske vrcholné SUV – ovládne Európu?

Nové vrcholné SUV s názvom Tiggo 9 je v ponuke výrobcu len krátko. Oficiálna premiéra bude až 18. apríla v Šanghaji. Predaj bude zahájený v máji. Najneskôr začiatkom budúceho roka sa Tiggo 9 bude predávať v Austrálii, a dokonca aj v Európe.

Chery Tiggo 9

Rozmery sú vyhovujúce, automobil meria 4 820 milimetrov na dĺžku, 1 930 mm na šírku a 1 699 mm na výšku. Pozeráme sa na veľké SUV, ktoré je priestorovo o 12 cm dlhšie ako Škoda Kodiaq, čo mu pridáva na praktických vlastnostiach. Lacnejší rival z Číny má 2,82-metrový rázvor. Kodiaq opäť zaostáva, ponúka 2 791 milimetrov medzi nápravami.

Chery Tiggo 9Zdroj: cheryinternational.com

Škoda Kodiaq za polovicu: Čínske SUV za 22 200 €!

Škoda Kodiaq z Číny za polovicu

Škoda Kodiaq dostáva na frak aj z hľadiska ceny. Tá je pre väčšinu záujemcov najpodstatnejšia. Podľa cenovky pre Čínsky trh, ktorá je vo výške 170 000 jüanov, v prepočte asi 22 200 eur je táto mašina o polovicu lacnejšia ako konkurencia z Mladej Boleslavy.

Výkon 254 koní, 4x4 pohon

Tiggo 9 síce bude spočiatku k dispozícii iba s benzínovým 2-litrom naladeným na 254 koní. Maximálka 205 km/h, tešiť sa môžeme na možnú podporu plug-in hybridného aj elektrického pohonu. Čisto benzínová verzia dostane štandardný pohon predných kolies, pri vyšších úrovniach výbavy bude k dispozícii 4x4 pohon.

Obutie + doplnky

Celkový dojem mohutného SUV doplnia 19- a 20-palcové zliatinové kolesá. Pôsobivými doplnkami, ktoré sa postarajú o skvelý zážitok z jazdy sú panoramatická strecha, podsvietené logo a efektné dizajnové kľučky dverí zapustené v karosérii. Tie budú v ponuke aj u štandardnej verzie. Rovnako zákazníci už v základe dostanú 12,3-palcový digitálny prístrojový štít a rovnako veľkú multimediálnu obrazovku.

Prémiové SUV za vyše 20 000 eur

Čo zatiaľ nevieme potvrdiť? Finálnu cenu pre európsky trh. V prípade, že nebude príliš odlišná od tej v Číne, môžeme hovoriť o extraligovom hráčovi. Tieto parametre v tele veľkého SUV za niečo vyše 22 000 eur sú nekompromisne bezkonkurenčné, čo povieš? Ako sa ti Chery Tiggo 9 páči?

 Škoda Kodiaq za polovicu: Čínske SUV za 22 200 €!Chery Tiggo 9Zdroj: cheryinternational.com

Zdroj: Chery

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01300 km/h, cena 21 950 €: 400-koňová V6 rarita od Brabusu!Nielen rýchlosť 300 km/h a cena 21 950 € robí Chrysler Crossfire beštiu v úprave od Brabusu...14. Apríl, 2023
02100 % nárast ceny za 5 rokov: Tieto lacné autá rastú na cene!Zabudni na skvostný Cadillac Eldorado, Ford Thunderbird, Jaguar E-Type alebo obľúbený...16. Apríl, 2023
03Lacnejšie combi valcuje Škodu Superb aj VW Passat!Keď sa povie dokonalé combi, väčšina z nás si predstaví brutálnu mašinu prešpikovanú...12. Apríl, 2023