Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

300 km/h, cena 21 950 €: 400-koňová V6 rarita od Brabusu!

Nielen rýchlosť 300 km/h a cena 21 950 € robí Chrysler Crossfire beštiu v úprave od Brabusu tak výnimočnou! 400-koňová V6 rarita čaká na teba. Zachovalú beštiu s klenotom pod kapotou v úprave od Brabusu musíš vidieť!  

rufus v Auto-moto zaujímavosti
14.04.2023
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: Senna Cars@Marktplaats.nl

Chrysler Crossfire...

Auto-moto zaujímavosti

Čo sa stane, keď v garáži zabudneš lepší model so snubnou budúcnosťou? Športiak so 4,4 l objemom s V6 motorom a manuálom sa stane trhákom ponuky áut na predaj.

Športiak s top technikou

Zaujímavé parametre. To sú hlavné prednosti. Čo ďalšie silné stránky? Výkon je na kolesá prenášaný spoľahlivou manuálnou prevodovkou. História modelu siaha do čias, keď koncern Daimler a Chrysler kraľovali trhu pod jednou značkou. Výsledkom ich spolupráce je aj tento pekný a silný retro športiak.

Rýchlosť 300 km/h

Nielen rýchlosť 300 km/h a cena 21 950 € robí Chrysler Crossfire beštiu v úprave od Brabusu tak výnimočnou! O výkon sa stará 4,4 l V6 motor. Tento model je vybavený technikou najlepších strojov značky Mercedes. Výnimočný dizajn je skvelou bodkou tejto dizajnovej chuťovky. Už základný model je výnimočný. To sme sa ešte nepozreli na „zúbok“ ďalším informáciám o tomto vozidle.

Odlišný dizajn

Zabudnuté delo nesie aj krásne meno. Chrysler Crossfire pomaly však stráca záujem verejnosti a nahrádzajú ho „pokračovatelia rodu.“ A to je škoda. Tento Mercedes SLK s americkou karosériou pripomína podľa niektorých chrbát domáceho maznáčika. Toto je možno dôvod, ktorý stojí za jeho popularitou v časoch slávy. Jeremy Clarkson k opisu psa ešte dodal, že automobil vyzerá zaujímavo, ale nič to nemení na fakte, že pripomína potrebu vykonávajúceho psa.

Mercedes SLK 32 AMG s logom Chrysleru

Crossfire na cestách len tak neuvidíš. Je to legenda a rarita v jednom. Mercedes SRT-6 len bledne závisťou. Prečo? Prakticky na to nemá žiaden dôvod. Toto je len „obyčajný“ Mercedes SLK 32 AMG s logom Chrysleru a vylepšeným motorom. Pôvodný agregát s objemom 3,2 litra od AMG nahradila zaujímavejšia pohonná jednotka.

Crossfire v úprave od Brabusu

Tak, či onak, veľa z nás má pri pohľade na tento stroj zimomriavky. Dôvod? Dizajn je tak autentický, parametre tak výnimočné a automobil tak nenapodobiteľný, že by o ňom mohli vznikať povesti. Startech Crossfire, takú značku zvolil Brabus pre upravené modely nenemeckých výrobcov, je tu v plnej kráse aj po rokoch.

Startech Crossfire

Dnešný exemplár nemá zmenené kolesá, nárazníky a ani chiptuning, ktorý by pri príchode na trh auto dostalo dnes. Čerešničkou na torte je špeciálna verzia. Brabus vytvoril  Startech Crossfire podľa svojich predstáv. Zamenil 3,2 V6 motor s kompresorom s väčším objemom motora s a objemom 4,4 litra.

Nájazd 133 416 km

Auto ponúka 400 koní výkonu a z toho, čo nemusí spĺňať, nič nepreháňa. Čo to znamená? Strohé údaje na prístrojovej doske sú znakom, že sa nemusí na nič hrať. Motor má skutočný objem 4 338 cm. Výzor dostal v porovnaní s pôvodným modelom pekný update. Vzhľad sa zmenil, nemusí nič ľutovať. Drsne pôsobia upravené nárazníky, nové koncovky výfuku a neprehliadnuteľné sú zväčšené disky kolies. Ráfiky Monoblock V sú veľkosti 19 a 20 palcov. Odkiaľ ich poznáme? Predsa z iných Brabus úprav.

Limitovaná edícia

Crossfire nepatrí medzi tuctové automobily, na ktorých jazdí každý druhý majetný občan. Delo s označením 4,4 S napriek tomu vzniklo. Zákazníkom sa zapáčil výzor, čo viedlo k poklesu ceny. Výsledkom je skutočnosť, že si možno tento stroj zakúpiť za mimoriadne lákavú cenu. Kde inde zoženieš smrtiace parametre za niečo vyše 20 000 eur?

Cena 21 950 eur

Tento exemplár je na predaj v Holandsku. Nájazd  133 416 km a cena 21 950 eur z neho robia predajný hit, čo povieš? Ako sa ti páči Chrysler Crossfire v úprave od Brabusu (značka Startech)? Podeľ sa s nami o svoj názor na kúpu staršej jazdenky s dobrými parametrami v komentároch pod článkom.

Zdroj: Senna Cars@Marktplaats.nl

Chrysler Crossfire Startech Brabus 4 4s predaj

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Lacnejšie combi valcuje Škodu Superb aj VW Passat!Keď sa povie dokonalé combi, väčšina z nás si predstaví brutálnu mašinu prešpikovanú...12. Apríl, 2023
02Porsche na Slovensku: Nová milardová investícia pre SR!Nemecká automobilka šokuje. Oficiálne potvrdila správy o otvorení nového závodu na...10. Apríl, 2023
03Video test: Lacné vs. drahé pneumatiky - Prémiové nie sú lepšie!Najlepšie a najhoršie pneu na trhu. Porovnávanie a reálne skúsenosti môžu výber uľahčiť a...8. Apríl, 2023