Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Lacnejšie combi valcuje Škodu Superb aj VW Passat!

Keď sa povie dokonalé combi, väčšina z nás si predstaví brutálnu mašinu prešpikovanú výkonom a parametrami. BMW 3 Touring valcuje predajné combi hity - Škodu Superb Combi aj VW Passat!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
12.04.2023
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: bmwgroup.com/volkswagen.com

Volkswagen Passat Variant...

Auto-moto zaujímavosti

Nemecké testy a porovnávania áut sa tešia mimoriadnej obľube nielen u nás. Dôveru vodičov si vďaka ním môžu získať autá, ktoré neupútajú pozornosť na prvý pohľad. Taký je aj dnešný hráč. Pozor, nejedná sa o vozidlo, ktoré by nemalo čím zaujať. Naopak, cena je bezkonkurenčná.

Lacnejšie combi valcuje konkurenciu

Do súboja sa dostali súčasne najžiadanejšie combi modely značiek VW a BMW. Prekvapením je práve skutočnosť, že lepší z nich disponuje aj lepšou cenou. Určite tvoj mozog začína skloňovať lacnejšie značky. Na Daciu však zabudni. Teraz môžeš mať miesto Passata a combi Superbu toto delo prestížnej značky! Ešte lacnejšie.

BMW 318d Touring

Ešte pred niekoľkými málo rokmi bol Volkswagen Passat Variant vozidlom, na ktoré mohlo dosiahnuť celkom veľké množstvo zákazníkov. Na trhu tak mal jasné miesto, kde ho prakticky nikto neohrozoval. Škoda Superb Combi bola totiž vnímaná ako alternatíva pre chudobnejších, zatiaľ čo BMW 3 Touring bolo zástupcom prémiovej triedy a ako také stálo podstatne viac. Lenže počas veľmi krátkej doby došlo na trhu k takým zmenám, že rozdiely medzi mnohými segmentmi vymizli. Aj kvôli tomu nakoniec nie je Passat porovnávaný napríklad s Opelom Insignia, toto vozidlo už nie je k dispozícii. Namiesto toho došlo na BMW.

Combi súboj VW vs. BMW

Čo majú tieto delá spoločné? Pohon. Obidva stroje poháňa 2-litrový turbodiesel s výkonom 150 koní. BMW ide do hry s nižším krútiacim momentom (320 Nm BMW vs. 360 Nm VW). Z 0 na 100 km/h akceleruje BMW za 8,5 sekundy, VW potrebuje sekundu naviac. Maximálna rýchlosť BMW „kombíka“ je stanovená obmedzovačom na 213 km/h, VW udáva rýchlosť 200 km/h. Nenechaj si ujsť bavorské combi s lepšou dynamikou!

Spotreba + až 1 780 l batožinového priestoru

Tu sú čísla zaujímavé. Počítaj s 5,7 l oproti 5,9 l/100 km. Počas športovej jazdy je to 7,4 l/100 km vs. 8,3 l/100 km. Hlučnosť pri rýchlosti 50 a 130 km/h nahráva Passatu. Silnou disciplínou je batožinový priestor. VW ponúka 650 litrov, po sklopení zadných sedadiel až 1 780 l. BMW disponuje priestorom „len“ 500 až 1 510 l. Zaujímavou vlastnosťou je ukotvenie sedadiel nižšie. K tomu ako bonus môžeš rátať s väčším rázvorom. Pre porovnanie je to 2 851 vs. 2 780 mm.

Pohodlie počas jazdy

Vďaka vymenovaným parametrom poskytuje BMW vyšší komfort, rovnako aj modernejšiu techniku. Multimédiá sú viac ako lákavé. Dotyková obrazovka má 14,9 palcovou obrazovku, ktorá využíva intuitívne ovládanie cez iDrive či hlasom, zatiaľ čo u VW je hlasové ovládanie obmedzené.

Akčný rádius

V tejto disciplíne nemá Superb žiadnu šancu. Akčný rádius Passata ťa dvihne zo stoličky. Vozidlo disponuje s 66-litrovou nádržou, po ktorej naplnení možno využívať palubný počítač. Na ňom svieti dojazd až 1 200 kilometrov. Možno tento výkon nestačí na návštevu viacerých metropol za krátky čas, napriek tomu môžeme pokračovať v snahe dôjsť z Prahy do Paríža na jedno nabitie. BMW na doplnenie disponuje s 59-litrovou nádržou.

Obutie, podvozok

Mašina si v teréne poradí vďaka 19-palcovým kolesám s pneumatikami Michelin Pilot Sport so 40-percentným profilom vpredu a 35-percentným vzadu. Passat v tomto ohľade neexceluje. Má osadené 18-tky kolesá. Pneumatiky sú Continentaly EcoContact 6 o rozmere 235/45.  Čo z toho vyplýva? BMW aj VW môžu zabudovať o prvenstvo hneď budúci rok. V tom čase príde na trh nová generácia  Passatu. Tá bude bodkou za ponukou spaľovacích motorov Čisto elektrické modely značka plánuje od doby, kedy ohlásila príchod elektromobilov do svojich radov. Dnes sa už dá povedať, že rozdiely medzi jednotlivými i segmentmi vymizli. Volkswagen Passat Variant nepatrí medzi dostupné modely. Napriek tomu si získal pevnú pozíciu na trhu a keď túto pozíciu chceli ohroziť spaľovacie modely, nemal už na tento druh riadenia reálnu konkurenciu.

Prémiové vs. stredná trieda

Zaujíma ťa cena BMW? BMW 3 Touring je zástupcom prémiovej triedy, čomu zodpovedá aj cena. Prevedenie 318d Touring na nemeckom trhu kúpiš za cenu od 50 800 eur. Volkswagen Passat Variant 2,0 TDI môžeš vlastniť už za 39 190 eur. Má to však háčik.

Cena VW Passat = vyššia

Kedy sa všetko preklopí na výhru BMW? Už pri dorovnaní výbavy je jasné, že tento automobil bude v súboji excelovať. Cena VW kombi v prípade doplnenia adaptívneho podvozku, lepšie odhlučnených okien a automatu DSG poskočí na 58 460 Eur. To však nie je všetko. Emblém BMW na kapote auta s rovnakou výbavou. Ako hodnotíš tento výber? Máš tip na lepšieho kandidáta? Podeľ sa s ním v komentároch.

Zdroj: bmw-motorrad.sk

BMW 3 Touring

Volkswagen Passat Variant Combi

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Video test: Lacné vs. drahé pneumatiky - Prémiové nie sú lepšie!Najlepšie a najhoršie pneu na trhu. Porovnávanie a reálne skúsenosti môžu výber uľahčiť a...8. Apríl, 2023
02Test 27-tonového Mercedes-Benz kamiónu na Slovensku!Spoločnosť C.S.CARGO Slovakia oznámila v spolupráci s Tesco Stores SR spustenie komerčného...6. Apríl, 2023
03Porsche na Slovensku: Nová milardová investícia pre SR!Nemecká automobilka šokuje. Oficiálne potvrdila správy o otvorení nového závodu na...10. Apríl, 2023