Aj Alpina B8 dostane podsvietenú masku ako facelift základného modelu

Alpina používa BMW ako dodávateľa základného, v podstate, polotovaru, ktorý ďalej zušľachťuje. A keďže BMW ukázalo len nedávno vylepšenú verziu Osmičky Gran Coupe, tak bolo len otázkou času, kedy sa zmeny premiernu do modelu Alpina B8.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
08.02.2022
Diskusia:
Zdroj: Alpina

Aj Alpina B8 dostane...

Auto-moto zaujímavosti

Inovovaná verzia Alpiny B8 sa začne predávať už v júli a bude stáť od 162-tisíc eur. Takže tu sa toho veľa nemení. Najväčšou zmenou zovňajšku, oproti pôvodnej verzii sú teda, zvonka, podsvietené prvky masky chladiča. Pre Alpinu bude exkluzívnymi odtieňmi zelená a modrá farba, ktoré sú pre úpravcu naozaj charakteristické.

Aj Alpina B8 dostane podsvietenú masku ako facelift základného modeluZdroj: Alpina

Ale tieto dve farby nie sú jedinými, ktoré Alpina ponúka. Zákazník si môže vybrať akú farbu bude chcieť a v ponuke budú aj matné odtiene zo vzorkovníka BMW a BMW Individual. Veľké Gran Coupe dostane tiež veľké disky s dvadsiatimi lúčmi. Pneumatiky vpredu majú rozmer 245/35 R21 a vzadu dokonca 285/35 R21. V ponuke úpravcu budú aj rovnaké disky s priemerom 20 palcov, ktoré ideálne zastúpia funkciu zimného setu.

Aj Alpina B8 dostane podsvietenú masku ako facelift základného modeluZdroj: Alpina

Vnútri sú tiež zmeny faceliftu rovnaké ako v prípade základného modelu. To teda hlavne znamená nový displej v strede prístrojovej dosky, ktorý je trochu väčší. Nie je väčší plochou, ale má menšie čierne okraje. Samozrejmosťou je druhý displej pred vodičom, ktorý nahradzuje kedysi štandardné okrúhle ukazovatele rýchlosti a otáčok.

Alpina siahla aj na ovládač iDrive, ktorý má vo svojom Crafted Clarity prevedení vygravírované logo úpravcu. Ako pri každom vylepšení sa Alpina zamerala aj na prečalúnenie interiéru a zdôrazňuje, že každý volant je prečalúnený ručne pravou kožou.

Aj Alpina B8 dostane podsvietenú masku ako facelift základného modeluZdroj: Alpina

Alpina B8 Gran Coupe využíva rovnaký výkon 4,4-litrového motora V8 s dvomi turbami ako má BMW M8 Competition. To znamená 460 kW (625 k) a krútiaci moment tiež veľmi okúzľujúcich 800 Nm. Motor je spojený s automatickou osemstupňovou prevodovkou. Na stovke je Alpina B8 za 3,4 sekundy a maximum je obmedzené na 325 kilometrov za hodinu.

Hlavným rozdielom medzi BMW M8 Competition Gran Coupe a Alpina B8 Gran Coupe je to, že Alpina stavia autá trochu mäkšie a nie tak nekompromisné ako práve Competition od BMW. Aj to je použiteľné denno-denne, ale Alpina pridáva komfortné nastavenie.

Aj Alpina B8 dostane podsvietenú masku ako facelift základného modeluZdroj: Alpina

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Prichádza nová Škoda Enyaq Coupé, chce byť najkrajším autom automobilkyAutomobilka Škoda predstavila nový model Enyaq Coupé, ktorý postupne odhaľovala...2. Február, 2022
02Audi s výkonom Bugatti Veyron: Čo dokáže 1 045 koní Audi RS7 dela?Vyšší výkon ako ponúka slávne Bugatti Veyron? Nemecký tuner v tom má jasno. Dokonalé dielo...2. Február, 2022
03Osmička od BMW prináša malé zmeny zlepšujúce dojemAutomobilka BMW predviedla modernizovanú verziu svojho najväčšieho kupé, kabrioletu...27. Január, 2022