Osmička od BMW prináša malé zmeny zlepšujúce dojem

Automobilka BMW predviedla modernizovanú verziu svojho najväčšieho kupé, kabrioletu a štvordverového kupé radu 8. Nekonalo sa to, čo pri facelifte sedmičky, všetko zostalo decentné a ľadvinky cez celý predok ako z parodických obrázkov na elegantných vozidlách naozaj nie sú.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
27.01.2022
Diskusia:
Zdroj: BMW

Osmička od BMW prináša...

Auto-moto zaujímavosti

Na šokovanie je predsa menšia štvorka. Veľká osmička si musí zachovať elegantné proporcie a preto facelift nešiel na veci tak radikálne. Vlastne zvonka to vyzerá, že všetko ostalo na svojom mieste, akurát predná maska dostala podsvietenie, ktoré je celkom cool a s niečim podobným prišiel aj model X6. To je jediná zásadná zmena vonku.

Druhá zásadná zmena, ktorá nemusí byť vždy použitá je vylepšená paleta farieb, ktoré sú vo vzorkovníku. Okrem sivej Skyscraper bude mať inovovaná osmička v ponuke aj veľmi peknú San Remo zelenú, či modrú Portimao. Z matných odtieňov sa objaví Frozen Tanzanite Blue a Frozen Pure Grey. Vonkajšie vylepšenia platné pre všetky modely sa dajú dokončiť dvomi novými tvarmi zliatinových diskov.

Osmička od BMW prináša malé zmeny zlepšujúce dojemZdroj: BMW

Veľká zmena je aj v interiéri. Stredový displej mal doteraz celkom široký čierny lesklý lem. Až to nútilo rozmýšľať, či by nebolo lepšie ak by tam bol väčší displej a menší lem. Každý, kto takto uvažoval má teraz radosť, displej narástol z 10 na 12 palcov uhlopriečky. Netreba to prerátavať, je väčší a použiteľnejší a pritom pre osmičku ostáva naďalej aj ovládanie infotainmentu kolieskom s možnosťou skleného prevedenia Crafted Clarity.

Osmička od BMW prináša malé zmeny zlepšujúce dojemZdroj: BMW

Novinky prináša aj model M850i. Pre všetky tri karosérie bude mať spätné zrkadlá, ktoré pôvodne mal iba model M8. V maske pribudne aj nové logo M, ktoré ale nebude to, čo je teraz na zatiaľ každom kuse nového BMW. Bude to retrologo, odkazujúce na 50-ročnicu modelov M. Pre tento model bude dostupný aj balík M Sport Package Professional. Ten pozostáva z čiernych brzdových stmeňov, čiernych lemov prednej masky a spojleru v zadnej časti auta. V tomto prípade prichádzajú aj zatemnené časti predných svetiel.

Osmička od BMW prináša malé zmeny zlepšujúce dojemZdroj: BMW

Ale novinky prinesie aj model M8. Tým, že drvivá väčšina zákazníkov siahla po verzii Competition odchádza základná 442 kW (600 k) verzia z ponuky. Už bude len 460 kW (625 k) Competition. To je dobrá správa. A ešte lepšia je, že vzorkovník farieb bude tiež širší. Pribudnú odtiene Skyscraper Grey, Brooklyn Grey a hlavne Isle of Man Green, ktorý je známy z M3 a M4. Druhá časť palety Individual pridá zase Tanzanite Blue II a Frozen Pure Grey. Exteriér ozvláštni aj čierna farba pozadia svetiel ako má aj M850i.

Osmička od BMW prináša malé zmeny zlepšujúce dojemZdroj: BMW

V interiéri bude rovnaký väčší displej aký majú ostatné verzie. Veľkou zmenou interiéru budú nové príplatkové sedadlá M Carbon. Tie sú znova podobné tým v M4 a majú buď kombináciu čiernej s béžovou Midrand, alebo čiernej a oranžovej Sakhir.

Tieto zmeny budú pre všetky karosérie modelu. To znamená, že nie iba pre kupé, ale aj pre kabriolet a štvordverové Gran Coupe. Okrem osemvalcov ostanú v ponuke aj radové šesťvalce. Trojlitre budú spaľovať buď benzín, alebo naftu. A aj keď veľa ľudí naftu odsudzuje, tak je naozaj príjemné mať GT, ktoré má dosť výkonu, ale zároveň dokáže na nádrž prejsť viac ako 1000 kilometrov.

Osmička od BMW prináša malé zmeny zlepšujúce dojemZdroj: BMW

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01BMW i3: Aké je a na čo si dať pozor pri kúpe jazdeného?BMW ukázalo model i3 ako svoj prvý sériový, ale naozaj sériový, elektromobil už v roku...20. Január, 2022
02Toto BMW M5 stálo majiteľa 400 € mesačne len za servis!BMW M5, auto, ktoré je pre mnohých stelesnením dokonalosti a splneného sna. Ak by sa to ale...31. December, 2021
03Je SEAT Arona vhodný aj ako rodinné auto?SEAT Arona má len tesne po facelifte a začína sa objavovať na našich cestách. A ich výsadou...25. Január, 2022